majk | 10.11.2021 05:01

Máme za sebou už šestnáctý týden. To to letí, když se člověk baví. Tentokrát to s tou zábavou nebylo tak horký, tak si to pojďme shrnout.

Evropská liga

Lyon - Sparta

Bohužel. Kvalita se ukázala. Přesto zde vidím dost pozitiv. Zápas byl zase o něco lepší než ten nedávný v Monacu. Drželi jsme se 60 minut, i díky Nitovi. Větší problémy jsme Lyonu ale nezpůsobili, zejména díky neproměňování těžce vydřených nadějných situací. Přesto klukům nic nevyčítám, zhostili se toho bez bázně a hany. 15:15 na střely (7:4 na branku), to mne baví. Bavilo mne i nasazení a pokus o zkracování hřiště. Pěkný výkon, zřejmě svůj nejlepší ve Spartě, předvedl po zranění Čelůstky Vindheim. Škoda, že ho před poslední brankou Barcola tak vymíchal. Moc se mi líbil Láďa Krejčí, který byl v tom středu hřiště hodně cítit.

Konferenční liga

Slavia - Maccabi

Slávie zvládla důležitý zápas se spoluobčany a posunula se tak na druhé místo v tabulce. Čekal bych trošku větší dominanci a výhru, ale to, co potřebovala nejvíc, získala.

Randers - Jablonec

V době, kdy jsme ještě drželi v Lyonu 0:0, jsem nad Jabloncem už lámal hůl. Po vyrovnané první půli, kdy zejména začátek nabídl dost šancí, přišla na úvod druhého poločasu absolutní dominance domácích završená dvěma brankami za osm minut. Pak ovšem přišel na hřiště Čvančara a Jablonec začal zlobit. Po brance na 2:1 byl Jablonec okraden o jasnou desítku. Přesto dokázal vyrovnat, když Hübschmann našel krásným pasem Kratochvíla. Klobouk dolů před tím dědkem. Že si dá ještě teď takovejch 90 minut asi ani on sám nečekal. Po vyrovnání bohužel Jablonec ubral a jal se bránit remízu. Tahle naše připosranost mne nebaví a obávám se, že ty body za případnou jednu výhru z tohodle dvojzápasu jim nakonec budou chybět.

Liga

Sparta - Teplice

Tak jo. Žádná exhibice to nebyla. Ví to Vrba, vědí to hráči, víme to všichni. Pavel Vrba se rozhodl k minimální rotaci. A já ho chápu. Před repre pauzou nebyl důvod s tím nějak hýbat. Jestliže má Dočkala v kabině za vůdčí osobnost, potřebuje ho dostat do pohody úplně stejně jako mladýho Karabce. Kvituju, že na hřišti už nebyl v základu s Davidem Pavelkou. To svědčí o tom, že si Vrba své předchozí minely uvědomuje. Bohužel Láďa Krejčí po neproměněné penaltě šel úplně na dno. Líbí se mi, že když přebíral cenu pro hráče utkání (!!!!), okamžitě vypálil, že to byl jeho nejhorší zápas ve Spartě. Tahle sebereflexe je u nás dost vzácná, ten kluk mi dělá radost a věřím, že z něj bude v hodně brzké době kapitán a nezpochybnitelný tahoun. A že si chvíli počkáme, než se zase přiřítí k penaltě. Což by ostatně neměl v době, kdy je na hřišti Hancko ani nikdo jinej. Co mne ale zaráží, je jeho informace o zdravotním stavu. Jsme zkrátka nepoučitelní. Moc by mne zajímalo, co na říká Ashworth. Zajímavou sebereflexi předvedl i Pulkrab, který tím u mne získává další plusové body. Jinak doufám, že naše dominance na míči a překulování v obraně tímto definitivně končí. Když i Teplice, kvalitou tým středu FNL, dokážou na ty naše beky zadupat tak, že jim darujem šance úplně z ničeho, je něco hodně špatně. Pavel Vrba se již podruhé za sebou po ligovém utkání nechal slyšet, že problém byl ve středu pole. Jsem zvědavej, jestli se v dalších zápasech bude po Jílkovsku snažit opakováním zlomit to, co je toho pravděpodobně příčinou, nebo zkusí vymyslet něco jiného. Moc bych si přál, aby bé bylo správně. Ale přesvědčenej o tom zdaleka nejsem. Tady jsem si postavil takovej oslí můstek k Adamu Karabcovi. Na rozdíl od ostatních nejsem přesvědčenej, že si o tu větší šanci na podzim dostatečně řekl. Zejména při zranění Dočkala nedokázal to jeho místo dostatečně zalepit. Ne náhodou byl pak prvním střídajícím hráčem. Další argument, ať tedy hraje v béčku, je pro mne taky dost těžký. Líbí se mi, že ve většině zápasů tak jako tak nějaký prostor dostane. Někdy zaujme víc, někdy míň. Ale je to naprosto rovnocenný člen kádru áčka. A je otázka, jestli je to pro něj víc, než pravidelných 90 minut v béčku. Já to nevím, ale věřím tomu, že to ví Vrba. My bychom vždycky chtěli všechno hned, ale tak to prostě nefunguje. Poslední roky jsme v tuhle dobu o titulu už ani přemýšlet nemohli, z Evropy jsme byli out či kousek od vyřazení. Mírnil bych nasrání a netrpělivost. A prostě vyčkal. Za a) nám nic jiného nezbývá, za b) je nějaké další dílčí zlepšování nezpochybnitelný. A o to by asi mělo jít. Může to jít rychleji? Asi ano. Jenže stejně tak jsme to mohli protočit a Teplice nakonec neporazit. A to by určitě nebylo lepší.....

Ostatní zápasy

Liberec porazil Bohemku a čistý fotbal zase pláče. Ruka před gólem, neřešená penalta pro Bohemku. Tady nepomůže ani šedesát videí. Za mne není žádnej zářez zelenýho chrchle na škodu, tak se nad tím jenom bavím. Hlavně nad naivitou všech těch spravedlivých videofilů. Zápas Hradce s Baníkem byl pro mne zklamáním. Spíš boj, než fotbal, který jsem od toho čekal. Zaujali tak hlavně oba trenéři, kteří dokázali s velkým klidem snést otázky redaktorky O2. Na tyhlety moderní móresy si nikdy nezvyknu. Kdyby to aspoň recipročně znamenalo, že bude Bosák uvádět Sama doma. Boleslav opět nedokázala zlepšené výkony přenést na venkovní hřiště. V Budějovicích padla, opět se připomenul Bassey. U Budějovic se ještě musím zastavit. Nový šéftrenér mládeže Aleš Křeček tam chce vybudovat nejlepší akademii v Česku a do pěti let mít v áčku pět odchovanců. No to jsem teda zvědavej, jak dlouho to Sivokovi vydrží. Rozhodně ale držím pěsti. Kdyby se z Budějovic stalo zajímavé mužstvo dravých mladíků, místo odložených hostovačů, byla by to dost zajímavá změna. Večerní ztráta Plzně s Olomoucí nejenže potěšila, ale i překvapila. Stejně jako fakt, že Chorý může utrpět otřes mozku. Překvapila i nedělní ztráta Slovácka v Karviný. Nechápu, jak mohl v závěru Bolek vychytat toho Kalabišku. Zaujal mne na pravém beku domácí Dramé. Hodně šlachovitý hráč, který umí zavést balon a odcentrovat. Nějak mne míjel, ale v neděli se mi fakt líbil. Stejně jako obě branky Karviné. Při první nechápu, jak to tam Papadopoulos tou nohou zatočil. Druhá byla povedená akce s jistou hlavou Túlia. Fakt pěkný, pokud jste neviděli, musím doporučit. Zápas Zlín-Jablonec bez branek. Měl jsem připraveno, že to mluví za vše. Ale pozor. Dle sestřihu opravdu dost šancí. Na neschopnost Doležala dorazit z metru míč do brány navázal v Ďolíčku po neproměněné penaltě Kostka. Velký kredit Mandousovi s Rakovanem. Přesto musím kroutit pořád hlavou, jakou neschopnost jsou ligoví ofenzivní hráči schopni vyprodukovat. Slávie v druhý půli excelovala, nasypala tam Pardubicím pětku a ještě to bylo milosrdný.

Co nás čeká

ČR-Kuvajt

Jako vážně? Tohle někoho zajmá? Zápas dobrej pro možný vyzkoušení dalších adeptů repre dresu. Jenže známe Šilhavýho. Třeba uvidíme v repre premiéře aspoň Filipa Panáka. Myslím, že se nenajde nikdo, kdo by mu to nepřál. Ovšem při tom podzimním zápřahu, který absolvujeme, mi to moc smysl nedává. Aspoň, že Šilhavý zapomenul na Láďu Krejčího. Ideálně oba.

Anglie "21" - ČR "21"

Tak tohle je ale jiná. Velká zkouška pro Lvíčata. A pro Jana Psychopárka. Jestli zvládnem i tenhle zápas, vemu ho snad na milost. Těžký zápas, ve kterým se hodně těším na Vitíka, Gabriela a Adama Karabce. Ten bude moc prokázat, že si od Vrby zaslouží větší minutáž. Pokud teda Suchopárek s Horňákem nevymyslí zas nějakou naší typickou obrannou past.

ČR - Estonsko

V úterý pak čeká áčko kvalifikační povinnost s Estonskem. Tohle asi nedokáže zmatlat ani Šilhavý. Tento repre blok bude jedna velká nuda a nezbývá nám než jen doufat, že se nám všichni reprezentanti vrátěj z tohodle výletu v pohodě.

Slovinsko "21" - ČR "21"

Další těžká prověrka pro Lvíčata. Domácí zápas rozhodl Vitík až v závěru hrací doby. Pokud ale kluci zopakují výkon z prvního zápasu, dá se tu pomýšlet na další tři body. Na tenhle zápas se těším.

Tak jo, zkusme tenhle týden nějak přežít. Pak už nás zase čeká frmol až do Ježíška. S dalším týdeníkem se přihlásím opět až ve středu, ať si shrnem i úterní zápasy repre.

majk

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Was wollen wir trinken....report z výjezdu busem do Lyonu za Spartou

Sbírka pro Pavku S. - realizace

Názory - Má Bořek Dočkal stále co dát současné Spartě?

Jak jsme přejeli žlutý balet - report z výhry béčka Sparty nad Duklou

Mladé holky, které vás poblázní - report z utkání Sparta B ženy - Sigma Olomouc v II. lize žen

V Teplicích bylo blaze, zase...report z výjezdu na Mol Cup

Jak Florin čaroval a Hložan konečně skóroval - report ze zápasu Sparta - Mladá Boleslav