Energetik | 19.01.2006 11:03

Středa 18. ledna 2006 byla zapsána v kalendáři každého věrného fanouška červeným písmem, neboť se konaly dva přípravné zápasy naší Spartičky. Jednalo se o první zápasy po zimní přípravě, které jsme měli na vlastní oči vidět a tak i přes nepřízeň počasí a pracovní povinnosti jsme vyrazili na vymrzlý Strahov. Nakonec se ukázalo, že těch nejvěrnějších fanoušků je zhruba 50, víc jich na obě utkání nedorazilo. Škoda, kdy jindy se poštěstí vidět v jeden den v podstatě všechny naše hráče v akci…

Souboj s Hradcem Králové 3:2 (2:1)

Prvním přípravným zápasem, který se konal od 10:30 byl mač s Hradcem Králové, kdysi prvoligovým účastníkem. Dalo se téměř jistě očekávat, že v prvním zápase nastoupí jakási předběžná béčková sestava, což se také stalo. Do branky se postavil Blažek a tak se dalo spekulovat, zda je tam proto, aby si víc zachytal, nebo zda trenér Griga začne sázet na mladší brankáře. Pravděpodobnější se zdá i vzhledem k Mistrovství světa v Německu první varianta. Nutno předem podotknout, že tento první zápas byl překvapivě zajímavější, Sparta v něm měla vesměs mírnou převahu, i když se opět nevyvarovala hrubek, ze kterých soupeř vytěžil dva góly. V zápase se představily hned dvě posily – Kolář a Zabavník. Po spálené šanci Slepičky hned v první minutě, kdy šel v podstatě sám na brankáře se právě Zabavník „uvedl“ zhruba po čtvrthodině hry minelou, kdy krásně hradeckým namazal, ale naštěstí z toho nic nebylo. Dále už byl jeho výkon jistý. Do vedení šli hosté ve 20. minutě pěkným lobem, ovšem Sparta se nedala zahanbit a už za minutku po vyhraném souboji vyrovnal na 1:1. Hrálo se na umělém povrchu, který byl dost zmrzlý a tak se místy více padalo, než hrálo. Pět minut před koncem poločasu ovšem fandovské srdce opět zaplesalo, Slepička udělal výbornou akci, kdy si udělal dva obránce a pak nádherným centrem našel nejlepšího hráče utkání Jeslínka, který přidal již svůj druhý gól a za tohoto stavu se i odcházelo „do šaten“. Po krátkém občerstvení se zhruba za pět minutek začal hrát druhý poločas, který pro nás nezačal nejlépe, neboť po chybě v obraně hradečtí vyrovnali na 2:2. I nadále se bojovalo v celkem vysokém tempu, velkou šanci si v 68. minutě vytvořil opět agilní Jeslínek ale dal těsně vedle a hned vzápětí spálil obrovskou šanci Kolář, kdy jeho střelu hradecký brankář vykryl. Jeslínek mohl dát hattrick i za pět minut na to, kdy po závaru před bránou dal vedle brány. Tlak Sparty se stupňoval, minutku na to Jarolím tvrdě vypálil, ale jeho střela se neujala. Zhruba deset minut před koncem dal Lukáš břevno, ale kýženého gólu jsme se dočkali až v 85. minutě od Šimáka. „Béčko“ – dá-li se to tak nazvat – rozhodně příjemně překvapilo, zápas to byl velmi dobrý.

Statistiky zápasu:

Rozhodčí: Kovařík
Diváků: 100
Góly: 22. a 40. Jeslínek, 88. Šimák - 20. Semerák, 48. Šmarda

Sestavy:

Sparta: Blažek – Zabavník, Lukáš, Šimůnek, Kučera (Žižka) – Slepička, Kolář, Hašek, Jarolím, Šimák - Jeslínek

Hradec Králové: Ottmar - Plašil, Karal, Rolko, Jůn - Kaplan, Gavula, Šmarda,Selinger - Kowalczyk, Semerák

Souboj s Kladnem 2:1 (1:1)

Po vydatném obědě v místní restauraci 3. poločas, kde se sešli nejen fandové, ale i bývalí hráči Sparty a „bafuňáři“ jsme byli zvědaví na to, jak se předvede částečně vykrystalizovaná sestava Áčka. Po chutném předkrmu s Hradcem Králové jsme byli tak trošku zklamaní, tento zápas rozhodně nebyl tak dobrý, ale je ještě dost času na sehrání se, navíc terén byl opravdu dost kluzký a navíc začalo sněžit. V zápase se nám představily zbývající posily (vyjma brankáře Zlámala) a nutno dodat, že nějaký oslnivý, či snad zajímavý výkon jsme od nich neviděli, ale to se jistě poddá. Sparta do utkání vlétla rázně a už v páté minutě si vykoledovala penaltu za faul na Doška. Tu Matušovič bezpečně proměnil a Sparta se tak ujala vedení. V bojovném, ale na šance skoupém prvním poločase stojí za zmínku akce kladenských, kdy ve 13. minutě hostující hráč obehrál Drobného, ale jeho táhlá střela letěla těsně nad břevno Grigarovy branky. Po půlhodince hry bylo vyrovnáno, kdy naši dopustili závar před brankou, střelu ještě Grigar pokryl, ale následnou dorážku již bohužel ne. Za dvě minutky se uvedl pěknou střelou z dvaceti metrů Loučka, ale dal vedle. Následně z akce dva na dva se dostali do velké šance kladenští, ale nedali a tak se po této hektické pětiminutovce opět dohrálo bez šancí a gólů. Po krátkém občerstvení se začal hrát druhý poločas, který opět nenabídl nic zajímavého, jen místy tvrdý boj. V 77. minutě kladenský hráč dostal žlutou kartu za stažení, ale jinak se vyjma pár nepřesných střel nedělo nic zajímavého až do 80. minuty, kdy Matušovič dal z ostrého úhlu zleva gól, kladenskému brankářovi balón podklouzl pod rukou. Zanedlouho předvedl zajímavou akci Došek, kdy obešel hned tři hráče, ale koncovka se mu nevyvedla, stejně tak si vedl i chvilku před koncem a tak i tento zápas skončil hubeným jednogólovým vítězstvím. Rozhodně nás ale nezahřál jako ten první a tak má jistě trenér Griga o čem přemýšlet a my o čem spekulovat. V sobotu se na Strahově hraje opět příprava, tentokrát s Pardubicemi, tak neváhejte, počasí snad bude lepší, rozhodně stojí za to naše kluky opět vidět naživo!