Bombito | 12.03.2007 02:08

Po vítězství v poháru ČMFS v Příbrami nás dnes čekala i jarní ligová premiéra. Doma na Letné jsme hostili severočeský Jablonec. Ten Jablonec, který nám v posledních létech připravil mnoho hořkých zážitků na svém stadiónu. Na podzim jsme po dlouhé době na Střelnici ukořistili bod a dnes jsme mu měli pořídit tři bratříčky. Bohužel, zůstalo jen u našich přání.

V příjemné společnosti jsme společně s přáteli shlédli televizní přenos z hokejového utkání našich borců s ambiciózním týmem Hamé Zlín. S radostným pocitem z postupu hokejistů do semifinále extraligy jsme vyrazili na Letnou. Krásný březnový den, příjemná teplota, hlad po fotbalu, nové posily v rudém dresu, to vše dohromady přilákalo do ochozů více jak 11 a půl tisíce diváků. A ti se od prvních minut nestačili divit.

Ještě před výkopem přichází na řadu tradiční poděkování jedné z legend Sparty. Dnes se dočkal Honza Stejskal, bývalý vynikající brankář a současný asistent trenéra Bílka. Už při losování kapitánů jsem nepříjemně překvapen. Mužstva si vyměňují tradiční strany a v první půli budeme hrát „proti směru“. Jarda Blažek totiž začíná v brance směrem k Letenské pláni. Všichni čekáme útočnou smršť našich hráčů, ale ona se nějak nedostavuje. My neútočíme, my se většinou bráníme. Po pár minutách dostává nový kapitán Tomáš Řepka žlutou kartu za zcela banální faul. Další zlé varování! Jablonečtí jsou lepší, všude o krok dřív, velice dobře se pohybují a tak neproměněná šance Karola Kisela jen zvyšuje mé obavy. To nemůže dopadnout dobře, napadají mě chmurné myšlenky. Ještě utěšená střela Pavla Horvátha a pak už nic, jen oči pro pláč. Nikým neatakovaný Luboš Loučka proběhne středem hřiště a z uctivé dálky vypálí na branku. Jarda Blažek se jen stačí poohlédnout a prohráváme 0:1. Krásný gól, věčná škoda, že podobné nestřílel Luboš, když nosil náš dres. Místo vyrovnání málem dostáváme druhý gól před odchodem do šaten. To už není na hřišti zraněný Honza Rezek, kterého nahradil Tomáš Jun. O přestávce řešíme střídání. Oni jsou na něj zralí všichni! Do druhého poločasu vystřídá, pravděpodobně ne zcela zdravého, Pavla Horvátha Dan Kolář. Byl dobrý snad jen k tomu, že posloužil fanouškům jako hromosvod k jejich nespokojenosti. Na hřišti předvedl doslova tragický výkon. Ale nebyl v tom sám. Jarda Blažek dnes nechytil nic navíc, v obraně snese přísnější měřítko jen Tomáš Řepka, který prakticky celý zápas odehrál s vidinou možného vyloučení. Ostatní beci nic moc. Záloha opět tragická. Když odešel Pavel Horváth, nenašel se nikdo, kdo by dal hře myšlenku a nápaditou akcí přelstil skvělou obranu hostí. Zajímalo by mě, jestli zcela náhodou není naše záloha zálohovaná. Já osobně bych ji za dnešní výkon někam vrátil. Když to jde u zálohovaných lahví, mohlo by to jít i u naší zálohy. V útoku byl v prvním poločase vidět Marek Kulič, ve druhé půli se přizpůsobil svým kolegům Rezkovi a Junovi.

Po necelých deseti minutách druhého poločasu kopají hosté roh. Všímám si postavení našich hráčů před brankou. Stojí jich tam osamoceně asi osm nebo devět. Nemůže se nic stát, říkám si, když jablonecký hráč zahrává rohový kop. Ale ouha. Než se míč snese před naší branku, vbíhají hostující hráči do vápna a naprosto nekrytý Zeher nedává Jardovi Blažkovi šanci. 0:2! Pohroma. A bude ještě hůř. Po výkopu se dostává talent roku 2006 do 150% šance, ale z půl metru trefí Milana Fukala v prázdné brance. To je skutečné umění, zahodit takovou šanci. A aby toho nebylo dost, za chvíli nepromění samostatný nájezd na Michala Špita. Jablonečtí jsou na koni a dělají si, co chtějí. Hra kočky s myší. Viděl jsem hodně zápasů Sparty, ale aby ji někdo doma přehrál tak snadno, tak to zde nedokázaly ani mnohé zahraniční velkokluby. Naprostá a totální beznaděj. Vše vrcholí lobem Smíška v 90.minutě zápasu a výsledek dostává doslova potupnou podobu. Dlouho jsem se necítit tak beznadějně jako dnes. Hráli jsme špatně, nedokázali jsme nic vymyslet, ničím jsme hosty nepřekvapili, za to oni nás ano. Jejich dnešní výkon zasluhuje nejvyššího uznání. Byli vynikající!

Naši hráči dali velice špatný opožděný dárek ženám k jejich čtvrtečnímu svátku. Ty dnes měly na utkání vstup zdarma, ale mám dojem, že jich příště v hledišti tolik nebude. Ta dnešní podívaná je musela dokonale odradit.

My, sparťanští blázni, se dnešní porážkou odradit nenecháme. Za týden nebudeme chybět v hledišti příbramského stadiónu, protože se nám nechce věřit, že takhle špatně můžeme hrát pořád. Stále věřím, že dnes jsme měli jen špatný den. Za týden, v Příbrami, se ukáže, jak na tom ve skutečnosti jsme. Tak nelámejme nad těmi našimi zoufalci hůl a pojeďte je podpořit také.

AC Sparta Praha - FK Jablonec 97 0:3 (0:1)