Falanga, Youth Firm | 21.01.2014 22:52

Ke konci roku 2013 jsme v kontaktu s kamarády z Košic. Dostáváme pozvánku na fotbalový turnaj fanoušků k datu 18.1.2014, který nesl jméno tragicky zesnulé fanynky Kataríny Gorejovej.

Odjezd není pro všechny stejný a tak sparťanské posádky vyráží v průběhu celého dne za použití busu, vlaku a aut. Celkově nás jede sedmnáct a tak můžeme na turnaji postavit dva týmy. Během večerních hodin se všichni sjíždíme v košickém klubu, který mají košičani pronajmutý pouze pro sebe. Ti, co se znají již nějakou dobu se zdraví s kamarády, a ti co přijeli poprvé se seznamují. Po krátkém čase je přivítačka za námi, proběhne rozlosování turnaje a začíná téct pivo proudem, kořalku nevyjímaje. V celém klubu je přátelská atmosféra a o zábavu není nouze. Chvílemi to vypadá jako na pitce vikingů, což někteří nedokáží přenést přes žaludek. Někdo odchází spát a jiní pokračují do časných ranních hodin. Ráno nás budí policie, ale po krátké konverzaci uznává, že došlo k omylu. Balíme tašky a jedeme k hale kde se turnaj koná.

Turnaj je zahájen minutou ticha k uctění památky Kataríny Gorejovej. Los je všem znám z předešlého dne, takže není na co čekat a účastníci se rozdělují do dvou tělocvičen. V každé se odehrávají dvě skupiny po čtyřech týmech. Deset mančaftů bylo z Košic, dva z Michalovců, jeden z Rožňavy. Ze zahraničí dojely týmy 3. Obilič Bělehrad a Sparta Praha (Falanga, Youth Firm).

Falanga – Grobari Košice 1:3

Ze skupin postupují oba sparťanské týmy a náhoda tomu chtěla, že se spolu utkáváme o postup do semifinále. Falanga vítězí 3:1 a v semifinále naráží na svého přemožitele ze skupiny Ultras Košice A. Po heroickém výkonu, perfektní taktice a podpoře hlasivek Youth Firm, vracíme soupeři porážku. Ve finálovém utkání jdem proti Grobari Košice a dostáváme gól v první minutě. Do šancí se dostáváme, ale s gólovou efektivitou je to horší a tak do konce poločasu inkasujeme ještě jednou. Ve druhém poločase snižujeme na 1:2. Avšak ke konci zápasu dostáváme gól třetí. Výsledek 1:3 je konečný a tak s uznáním lepší hry soupeře si podáváme ruce. Členové týmu Grobari Košice vbíhají na hrací plochu s racemi a oslavují vítězství na turnaji.

Po několika zraněních a celkové únavě jsme s druhým místem spokojeni. Proběhne skupinové foto a jdeme se osprchovat. V šatně otvíráme šampus a proběhne přípitek. Poté se opět vyráží do klubu, kde se večer nese v obdobném duchu jako ten předešlý. Je okořeněn tanečním vystoupením dvou spoře oděných dívek, které omylem zaklepaly na dveře klubu. Propíjíme se do dalšího dne, naspíme pár hodin a je na čase podstoupit opět 700 km cesty domů. Během nedělního večera se pak postupně objevují všechny posádky v pořádku v Praze.

Děkujeme košičanům za parádní víkend a těšíme se na další setkání.