sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Komentáře

Na odchodu – velké srdce Sparty Láďa Krejčí

Ondra 07.07.2016 19:11

V posledních sedmi letech jsme si mohli zvyknout na jednu jistotu v každém přestupovém období. A to tu, že se objeví v médiích články, podle kterých sparťanský talentovaný mladík Láďa Krejčí zaručeně přestupuje do nějakého zahraničního klubu. Vždycky se ale jednalo o spekulace a tak už se zdálo, že náš Ládík bude po celou svou kariéru opravdu náš.

Jenže mezitím se z talentovaného mladíka stal sebevědomý mladý muž, opora Sparty a člen základní sestavy reprezentace, který dozrál pro přestup do jedné z elitních zahraničních soutěží. Ladislav Krejčí si vybral Serii A a dnes, 7.7. 2016, mu snad šťastné sedmičky přihrály angažmá v tradičním italském klubu Bologna FC 1909.

Až se tomu najednou nechce věřit. Zatímco jeho kamarádi a spoluhráči ze slavného ročníku 1992 si probojovávali trnitou cestu do sestavy Sparty přes různá hostování (Pavel Kadeřábek ve Viktorce Žižkov, Kuba Brabec ve Viktorce a ve Zbrojovce Brno) nebo přestupy, kdy Martin Frýdek musel v Liberci dokázat, že se Spartě vyplatí jej vykoupit zpátky, Láďa byl výjimečný úkaz, že se do sestavy Sparty dá dostat přímo ze sparťanské líhně a kromě dětských let v AFK Slavoji Podolí nikdy neoblékal jiný klubový dres, než ten sparťanský! A teď bude všechno jinak.

Odchází velký srdcař, pro kterého Sparta není prázdné slovo a rudý dres pro něj opravdu něco znamená. Někteří hráči rádi mluví o klubismu do novin nebo jej dávají najevo třeba tetováním, ale Láďa své sparťanství dokazoval především svými činy, nejen enormním nasazením na hřišti a vytvářením dobré nálady v kabině, ale třeba tím, že s ním nikdy nebyl problém prodloužit smlouvu a Krejdu nenapadlo utíkat ze Sparty zadarmo, i když třeba mohl. K prodloužení kontraktu prý vždy přišel, nadneseně řečeno, se slovy „ Tak kde to mám podepsat?“ a o jeho dalším působení ve Spartě nikdy nebylo pochyb.

Nakonec Krejda vydržel v A týmu Sparty dlouhých sedm sezón, kdy se v prvních dvou letech spíše rozkoukával a i díky zranění jen sporadicky nastupoval k zápasům, od podzimu 2011 však už patřil až na menší výjimky do základní jedenáctky. Zažil ve Spartě čtyři trenéry, resp. generální manažery. Šanci nakouknout do ligy mu dal v sedmnácti letech Jozef Chovanec, po něm mohl navázat na úspěšnou spolupráci z mládežnické reprezentace s Jaroslavem Hřebíkem, ale bohužel to nedopadlo podle představ. Výraznou osobností ligy se stal pod Vítězslavem Lavičkou v mistrovské sezóně 2013/2014, ale paradoxně pod stejným trenérem zažil jediný nevýrazný půlrok na jaře 2015, kdy se na hřišti spíše trápil.

Zpátky na vrchol se dostal pod Zdeňkem Ščasným, pod kterým zažil nejvýraznější úspěch Sparty na evropské scéně posledních let, kdy se se Spartou podívali do čtvrtfinále Evropské ligy. Právě v evropských pohárech Krejčí ukazoval své možnosti a potenciál pro náročný moderní fotbal, a zřejmě především výkony proti Laziu Řím mu vynesly prestižní angažmá na Apeninském poloostrově. Bohužel to podruhé v řadě nedopadlo v domácí soutěži a je to škoda, protože hráči jako Láďa Krejčí by se měli se Spartou loučit titulem.

Teď už nezbývá než Krejdovi popřát hodně štěstí v zahraničí a poděkovat za poctivě odvedenou práci pro Spartu. Každý fanoušek si určitě rád na Láďu vzpomene, ať už na jeho věčně vyplazený jazyk, když se na něco na hřišti soustředil, na ta jeho neskutečně hubená párátka, se kterýma nebojácně naskočil do ligy, na upřímnou radost po gólech do sítě (nejen) Slavie, na ortodoxní kopání levou nohou, na neskutečné nasazení po celých 90 minut nebo na vtipné hlášky, kterými nás bavil v různých rozhovorech a videích ze zákulisí. Díky za vše!

Hodně štěstí Láďo! In bocca al lupo!

Ondra

Video: Dan Peterka

Diskuze k článku

Komentáře (6)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 1

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 6

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  228

2.  MrSpartan  MrSpartan  212

3.  Wafi10  Wafi10  205

4.  FVL  FVL  202

4.  radamell  radamell  202

6.  Rudej  Rudej  199

7.  teddy  teddy  198

7.  Průcha  Průcha  198

9.  spartanekk  spartanekk  196

10.  bendys77  bendys77  194

11.  Wega  Wega  191

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama