majk | 21.09.2021 08:10

Máme za sebou devátý týden sezony. Tentokrát docela krušný, tak se za ním pojďme ohlédnout.

Evropská liga

Bröndby - Sparta

Co k tomu říct. Úkol asi splněn. Jen se trošku obávám, že až nějakou náhodou nezvládnem doma porazit Rangers, budem koukat jak náš skautink na pravý beky, kde asi ty potřebný body seberem. Ten zápas se mi těžce nelíbil. Dva body navíc ležely na zemi, stačilo se pro ně jen ohnout. Ale to se nám z pro mne fakt nepochopitelných důvodů nechtělo. Jak jsem loni brečel, že se mi nelíbí Sparta se dvěma defenzivními štíty, tak už jsem tam dostal rovnou tři. Tři Krále. OK, beru ze začátku. Ale když vidím, že je soupeř absolutně neškodnej, tak snad něco zkusím ne? V prvních 10 minutách druhé půle jsme vysunuli hru a bylo vidět, jak jim to tam nechutná. A přesto se na hřiště tvořivej záložník nedostane vůbec. Ok, Bořek tam jel asi na výlet (kam se opět nevešel Pulkrab), ale absolutní ignorace Karabce mne urazila. Stejně jako střídání Drchala až v 90´. Uzdravením Čelůstky se nám asi zformovala stoperská dvojka. Ondra odehrál zápas v pohodě, na své straně je jistej, což víme. Já si tedy ale myslím, že by byla velká škoda, aby Panák s Vitíkem nedostávali prostor. Snad Vrba najde zpátky koule ze začátku angažmá a přestane nám servírovat bezpohlavní zkušenost. Protože to mne nebaví, i kdyby nakrásně Hložek v 90´rozhodl. K samozranění Polidara asi nic, jen že v létě prodlouženej Andy asi nebude to pravé ořechové. U Polidara nejde o nic vážného, takže to vidím na 14 dní až rok a půl. U něj je to ale stejně jedno, on se zraňuje každou chvíli. Trošku mi připomíná Luboše Huška, kterej když už se nemohl vymluvit na záda, tak se prostě ztratil. Pozápasové hodnocení, ve kterým vlastně všichni byli spokojení, mne dosekalo. Pachuť z přístupu k tomuto zápasu ve mne rezonuje dodnes.

Slavia - Union

Slavia získala cenný a zcela zasloužený skalp. Union občas zaštěkal, ale Slavie už nemá v bráně komedianta. Červená karta před poločasem mohla a asi i měla Slavii posadit na koně, přesto ale zápas jasně nedohlídala. Unionu první branka nebyla uznána. V 70´ale vyrovnal Behrens. Jenže za to pak vzali hráči z lavičky a Kuchta rozhodl. Vítězství pečetil Schranz. Jo, k něčemu asi ta možnost střídání je, Pavle Vrbo. Ale chápu, že tam krom zraněných hráčů na výletě potřebuješ mít i nějakou kvalitu, Tomáši Rosický!!!

Jablonec - Cluj

Zápas jsem sledoval na pc u Sparty. A koukal jsem na něj chvilkama víc, protože Jablonec předváděl velmi dobrý výkon. Když už si i média všimla formy Václava Pilaře, nebudu to rozmazávat. Myslím, že by se Jablonec prosadil i nebejt té ptákoviny Camory, z které pramenila penalta a červená. Jablonec pustil otěže zápasu jen asi na 10 minut, načež to Rada rozsekal trojstřídáním a zápas se vrátil do starých kolejí. Dobrá práce!

Liga

Sparta - Jablonec

Odkud to vzít. Asi od sestavy. Konečně na hrotu útočník. Na křídlech křídla. Jen ti dva defenzivní panďuláci mi tam furt neštymujou. A už si toho všiml ve studiu i Horst. Osobně bych teda dal Hancka nalevo a Čeldu s Panákem na stopery. Ale budiž. Od Vrby jako starýho praktika mne to moc nepřekvapuje. Navíc jm to tam ze stoperského hlediska docela funguje, takže se obávám, že do nějakýho průseru se tam těžko něco změní. Ale on přijde docela brzo, toho bych se nebál. Andy bohužel stále neukazuje krom úchylného přelivu nic, proč bych si o něm měl myslet, že patří do sestavy Sparty. Tomáš Wiesner, pravej záložník na levým bekovi. Není divu, že z toho štírka zkraje sezony máme dalšího unylého pracanta. Myslím, že mu vůbec nepomohl repre výlet. Stejně jako Michalu Sáčkovi, jenž navazuje na své letité neviditelné výkony. Moc nepochopim, že po tom skvělým srpnu si ho další nesmyslnou změnou pozice v Plzni a v Kodani do toho letargického stavu sami dostanem. Dech došel i Davidu Pavelkovi. Poslední tři zápasy velký špatný. Velkej adept na lavičku. Lukáš Haraslín udělal (byť s klikou) vedoucí branku, i v druhé půli měl zajmavé momenty. Líbí se mi, že jakmile dostane míč, peláší dopředu. Obávám se ale, že to z něj rychle dostanem. Adam opět živej. Jenže nutně potřebujem, aby ty své pološance proměňoval. Kategorie zápasů, kdy si uděláme deset šancí za zápas, je už za náma. A v Evropě to bude vůbec otázka života a smrti. Slabší zápas tentokrát odehrál Pešek. Ovšem po tom zápřahu, co absolvoval a výkonech jaké předváděl, si myslím, že na to už měl taky právo. Bylo od Vrby správné, že ho stáhl jako prvního. Venca Drchal na hrotu dal brzy gól, myslím, že si mnoho z nás myslelo, jak to tam posypem dál. Jablonec byl prvních dvacet minut na ručník, jenže jsme toho nevyužili. Hru pak oživila střídání. DMK i Karabec byli vidět, měli dost míčů, jen škoda, že se neurodilo. Já bych teda místo Drchala střídal Pavelku. Jak jsem se divil, že v Plzni v touze za vyrovnáním dáváme na hřiště Polidara, tak jsme to teď oživovali v závěru Součkem. Tolik k tomu širokému a nabitému kádru. A Pulkrabovi opět na tribuně. Přes to přese všechno jsem se zápasem v pohodě. Ambice na titul mohl mít před sezonou jen blázen. Po dobrém úvodu se asi Čuprovi zbláznil excel. V zápase jsme byli lepší, snažili se ho urvat. Soupeř dal branku z jediné šance. Neříkám, že je to na nějaké plácání po zádech. To vůbec ne a nikdo to ani nedělá. Jen si myslím, že jsme viděli cca to, na co máme aktuálně postavenej mančaft. S přihlédnutím ke zraněním a náročnému programu. Pokud to někomu echt nevyjde a ten zápas nezvedne, uvidíme takových zápasů ještě hafo. Čím dřív z titulový hrušky spadnete na zem, tím líp se vám bude dejchat.

Ostatní zápasy

Páteční zápasy mám jen zprostředkovaně. Zápas Olomouce s Baníkem prý přinesl dobrý fotbal, z čehož vůbec nejsem překvapenej. Ten týpek co trénuje Olomouc by mohl jednou bejt dobrej. Líbí se mi, že se dovede týmu i zastat a vyložit karty jasně na stůl. Žádný kuňkání o dobrejch momentech a nedovedu si vysvětlit chybách. Hála zase fík, neuvěřitelné. Roky šeď a povedenej jeden zápas z deseti. Hradec porazil Pardubice. Ti blázni snad jedou na poháry, ne? Pěkná práce, pro mne zatím největší překvapení ligy. Stejně jako zápas v Olomouci, tak i v sobotu odpoledne rozhodovaly červené karty. Slovácko v druhé půli sfouklo Zlín třema brankama a stávaj se tak správci ovčína. Boleslav pak přišla v posledních deseti minutách o tři body z Liberce, když zápas po vyloučení Skaláka otočil Yusuf s Tuptou. Hodně blbá zpráva pro Ondru Novotnýho, který musí vzít zavděk ČFL v béčku Liberce. Snad v zimě pomaže zpátky. Naopak je fajn, že byl opět v základu Dominik Plechatý a že Kikin připsal dalších 30 ligových minut. Večer v Plzni rozhodli obránci. Výkon Budějovic se mi ale líbil, po delší době dal o sobě opět vědět Bassey. Cením, že to bylo v těžkém zápase a ne v nějakým derby neschopných. Vyrovnání měl na hlavě Talovierov, ovšem Staněk předvedl perfektní zákrok. Škoda. Tahle Plzeň moc v lize ztrácet nebude a myslím, že se pěkně zpotíme. Pokud to Šádek ufinancuje do prodeje. Ve studiu perlil Honza Rezek, kterej si prý přidával v tréninku, když mu to tam zrovna nepadalo. Osobně bych si asi šel pro radu za někym jiným. Moudra typu kdyby to uměl, tak není v český lize, už jsou kolorit. Tím nic nezkazí, ovšem opravdu nechápu, proč mám tohle poslouchat od takzvaných expertů.

Nedělní druholigovej zápas Karviný s Teplicema jsem si odpustil. Ještě teď ale kroutím hlavou nad Sigiho analýzou, že by měl chytat Grigar. Popravdě, Čtvrtečka s Fortelným jsou poslední důvod, proč si vůbec něco o Teplicích hledám. Když zapomenu na úchylku s Moulisem. V čase, kdy slušný lidi koukaj místo kopaný na fotbal, se něco konalo v Ďolíčku. I když se mohlo zdát, že se tam může něco udát, neudálo se nic. Nejhorší na tom je, že jak se uzdravujou Kuchta s Krmenčíkem, přijdem asi i o srandu se Standou Teclem. Ale nebudu se rouhat, derby a zima se blíží.

Béčko

Tři body z Drnovic. Minchev dva góly, ježíš, jak bychom potřebovali, aby se do toho už taky konečně dostal. Snad se u něj začíná blýskat na lepší časy. Čemu ale nerozumím, proč nehrál Pulkrab, když jsme věděli, že ho v neděli nepoužijem. A to samé Gabriel. I když tam to trošku chápu, protože si myslím, že při (předpokládaném) dobrém vývoji zápasu s Jabloncem by třeba půl hodiny dostal. Protože potřebujem na ty krajní beky vyzkoušet alternativy. Z čela druhé ligy nás až v neděli večer sesadilo Brno. Takže před béčkem opět klobouček!

Co nás čeká

MOL Cup

Líšeň - Sparta

Mol Cup, obzvlášť letos, mne teda vůbec nebere. Jsem ale zvědavej, jak k tomu přistoupíme. Rád bych viděl hráče, které jsme si na hřišti letos moc neužili. Zároveň ale tak, aby to mělo nějakej smysl a případnou použitelnost pro následný nabitý program. Očekávám ale nějakýho na jindy nepoužitelnýho kočkopsa. Zvládnout bychom to měli s jakoukoliv sestavou, ovšem už jsme i viděli hodně takových ložených zápasů, který nedopadly. Jestli něco fakt nepotřebujem, tak to, aby se tenhle k nim přiřadil. Snad se to nestane.

Liga

Zlín - Sparta

Tak po jasných třech bodech s Jabloncem čekám další jistotu ve Zlíně. Nic jiného nepřichází v úvahu. Leda, že by se to nepovedlo. Očekávám tedy další Vrbovu sázku na zkušenost. Víc než těšení přichází zděšení. V tom zápase nemůžem moc získat, když se vyhraje, splní se povinnost, když ne, budeme mít na fóru zase hodně veselo. Upřednostnil bych klid a trošku narovnání sebevědomí. Před Rangers velmi potřebný.

Ostatní zápasy

Budějovice mají doma Karvinou a pokud navážou na výkon z Plzně, poraděj si s nima. Oba týmy body potřebujou, takže čekám spíš holomajznu. Pustím si spíš Baník s Bohemkou. Ta nezvládla druhej poločas se Slávií, ale v průběhu sezóny ukázala, že umí kousat. Byť se mi zdá, že fyzicky ten náročnej styl nedokážou držet celej zápas. Po bůru by se mohl do brány vrátit Bačkovský a jsem docela zvědavej, jak obstojí v soubojích s Almásim. Ten je stále v mém notýsku dost vysoko, protrhl střeleckou smůlu z úvodu sezóny a už skóroval dvakrát za sebou. Myslím, že se dočká i v sobotu. Pardubicím asi dochází dech a myslím, že Plzeň tam nebude mít problém. V neděli derby Jablonec – Liberec, a to jsem docela zvědavej. Liberec se zvedá, Jablonec taky. Ovšem asi budou mít pomalu v hlavě čtvrteční Evropu a nevěřím, že doma zvítězí. Zvědavej jsem i na Bolku se Slováckem. Boleslav sice hraje lépe jak loni, ale na bodech to moc vidět není. Slovácko jich má naopak víc, než by zasloužilo. Olmik vyhraje v Teplicích. A docela bych se vsadil, že Jílek dostane od Fevoluce nějakej dárek. Teplice jsou pro rozhodčí takovej dobrej fackovací panák. Sice kvičej nahlas, ale kudy běží zajíc nevěděj. Kučera se bude určitě divit. Víc než já, že si ho tam ještě držej. Kolo zakončí Slávie s Hradcem a byl bych moc překvapenej, kdyby se to neblížilo výsledku Hradce z Letný. Do poločasu. Snad přijde aspoň Standa show.

Béčko

Béčko v neděli hostí farmu Slávie z Vlašimi. Čekám tři body, další pěknej výkon. Ale nečekám, že po návratu ze Zlína a před zápasem s Rangers uvidíme nějaké zajímavější jméno z áčka. I když Čelda taky před Kodaní nastoupil v béčku, tak se můžu opět mýlit.

Užijte si týden. Bude to těžký, protože nás čekaj jen dvě splněné povinnosti a něco mi říká, že se u toho pěkně zpotíme.

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá (8. díl)

Report z výjezdu do Plzně: Další kolaps v Plzni

Report z návštěvy kvalifikace ME U21 Česko - Albánie - Jak mládežníci rozsekali Albánii

Co týden dal a dá (7. díl)

Nová podoba SF - Nový design webu i logo

Demolice béčka - report z utkání Sparta B - Táborsko 4:1

Budvar 33 aneb jak netrefit vrata od Hangáru - report z výhry Sparty nad Českými Budějovicemi 1:0

Cvajlík (Liga Zwei, ne já!) - report z výjezdu na II. bundesligu do Regensburgu

Co týden dal a dá (5. díl) - máme za sebou pátý týden sezony. Pojďme se na něj opět ve zkratce podívat.

majk | 21.09.2021 08:10 Vstoupit do diskuze
0