Gabra | 12.08.2007 22:01

Po dlouhé době jsem se vydala podpořit naši juniorku na Strahov, která hostila tým z Blšan. Věděla jsem, že ve stejnou dobu hraje Slavia své ligové utkání, takže mě ani nepřekvapilo, když jsem na zastávce autobusu kolem sebe viděla jen červenobíle oděné fans. Cesta tam ještě ušla, ale zpátky mě čekal horor. Není snad nic horšího, než vidět plný autobus radujících se fanoušků nenáviděného klubu. Ale tento zážitek mi nemůže zkazit jinak příjemně prožitý podvečer. Kdo dnes nebyl v tréninkovém centru Sparty, ten může litovat. Sparta nastoupila v sestavě s gólmanem Grigarem, vicemistrem světa do 20 let Ondrou Kúdelou, Ondrou Bírem a po zranění se rozehrávajícím Danem Kolářem. Na něm byl vidět velký zápal do hry, nasazení, radost ze hry, ale zároveň i zápasový půst, který se projevil v nepřesnosti přihrávek.

Náš tým rychle kombinoval po zemi, jedna narážečka střídala druhou, střely na branku na sebe také nenechaly čekat a už ve 29. minutě se trefil Fikejz, který pak přidal ještě další dva góly a radoval se z hattricku. I když bylo hodně šancí, tak první poločas nenaznačoval, že si chmelaři odvezou sedmičku. Popravdě řečeno můžou být hráči, ale i čtyři fanoušci, kteří přijeli svůj tým podpořit, rádi, že neodjížděli s desítkou. Po včerejším zápase „A“ týmu v Plzni byl pro mne ten dnešní balzámem na duši. Doufám, že podobný pocit z toho má i trenér Horst Siegl, který se přišel na rezervní tým podívat. Při našem minirozhovoru mi mimo jiné stihl prozradit například to, že odchod Šimůnka odhaduje na 99,9 % a před utkáním s Arsenalem je spíše optimistou.

Po přestávce vlítli naši hráči na hřiště se stejným elánem a pokračovali v tom samém duchu, ve kterém skončil poločas první. Ve druhé půli nám rozhodčí dokonce písknul tři penalty, i když ta poslední byla opravdu z kategorie vymyšlených. První dvě proměnili Fikejz a Bíro a na tu poslední si věřila naše opora z branky, Tomáš Grigar. V souboji brankářů měl více štěstí pro tento okamžik ten blšanský. Tomáš potom popohnán realizačním týmem sprintoval přes celé hřiště, aby udržel čisté konto.

Zklamáním pro mně je návštěva na třetiligový zápas. 176 lidí by i v krajském přeboru považovali za trapnost, a proto prosím všechny, abyste si i vy příště našli cestu na Strahov. Nejlepší pozvánkou budiž dnešní vysoká výhra 7:0 nad exligovým týmem.

Gabra

AC Sparta Praha B - FK Chmel Blšany 7:0 (3:0)
Branky: 29., 40. a 69. Fikejz (poslední z pen.), 37. a 86. Nádeníček, 66. Krob, 88. Bíro z pen.

Sestava Sparty: Grigar - Šmejkal, Beutel, Doležal, Krob - Kolář (69. Binič), Rada (75. Kokoška), Kúdela, Bíro - Nádeníček, Fikejz (70. Barreyro)

Sestava Blšan:Brejcha - Břečka, Bednář, Šourek, Heinc - Klasna, Čonka (83. Poborský), Trup (79. Vávra), Řehák, Hofmann (68. Rulf) - Podroužek

Gabra | 12.08.2007 22:01 Vstoupit do diskuze