Bombito | 16.08.2007 09:31

Jen 14 dní žila naděje, že si Spartička po dvou letech opět zahraje Ligu mistrů. Kvalifikační los nám přihrál už tradičního soupeře, slavný Arsenal Londýn. Při našem posledním vzájemném duelu na Letné sledovaly poloprázdné tribuny koncert Thieryho Henryho, který dvakrát nedal Jardovi Blažkovi žádnou šanci. Dnes už Henry na Letnou nedorazil a současný Arsenal se zdá o něco zranitelnější. Většinu postupových akcií samozřejmě držel ve svých rukou věhlasný sympaťák Arsene Wenger, ale my jim zadarmo nedáme ani píď zeleného trávníku. Pokud chceme hrát LM, musíme se popasovat i se sebetěžším soupeřem.

Uplynulý týden se nese v boji o vytoužené vstupenky na tento mač. Jen se po nich zaprášilo. Téměř 20 000 šťastlivců se vydalo v teplém letním večeru do letenského chrámu. Kolem půl jedenácté večer většina z nich odcházela ze stadiónu se smíšenými pocity. Dnešní Arsenal byl rozhodně k poražení! Bohužel znovu se projevila naše současná největší bolest-střelecká nemohoucnost! Kanonýři z Londýna nás opět vyučili v produktivitě. Ze dvou tří šancí dali dva góly a je po nadějích. Londýnská odveta již bude jen formalitou. Pokud jsme si dělali naděje, museli jsme dnes vyhrát. Třeba 1:0, ale vyhrát. Takto si to doma fotbalisté Arsenalu v poklidu ohlídají.

Příjemně strávený podvečer s přáteli na předzápasovém soustředění a již kolem osmé večerní nasávám předzápasovou atmosféru v okolí našeho stadiónu. Mírný optimismus, tak cítím náladu našich fanoušků. Letná se plní, tramvaj za tramvají chrlí návštěvníky utkání. Mezi nimi řada bývalých i současných fotbalistů, hokejistů, trenérů i třeba herců. Všichni se těší na skvělé představení.

Hráči se již rozcvičují na trávníku a největší zájem vzbuzuje samozřejmě Tomáš Rosický, současná hvězda Arsenalu. Fotoreportéři se perou o co nejlepší snímek, Tomáš je žádané zboží.

Je 20,45 hod. a oba týmy se představují divákům. V naší sestavě se překvapivě objevuje Honza Rezek a musím uznat, že byl jedním z nejlepších aktérů zápasu. Hra je rychlá, přelévá se od jedné branky ke druhé, technickou převahu borců z Londýna vyrovnává bojovnost našich hráčů. V 9.minutě přichází první gólová šance. Pavel Horváth skvěle našel nabíhajícího Honzu Rezka a jeho střelu vyráží gólman Lehmann se štěstím na tyč. Sparta hraje dobře, je minimálně vyrovnaným soupeřem kanonýrů, ale po půlhodině přichází první kritický okamžik zápasu. Kapitán Tomáš Řepka je zraněn a musí být vystřídán. To se stát nemělo, přestože jeho nástupce, novic Miloš Brezinský, odehrál zbytek utkání výborně. Ale Tomášův duch a jistota na trávníku chyběly. I ve zbývajících minutách první půle jsou naši hráči aktivnější, ale branku se nám nedaří vstřelit. První půle je u konce. Možná si naši střelci vezmou příklad z pana Václava, který si v přestávkové soutěži vystřílí hlavní cenu 10 000 korun. Aplaudují mu plné tribuny.

I na začátku druhého poločasu se hraje dle našich not. První čtvrthodinku jsme lepší, ale úderem šedesáté minuty najednou začínáme vyklízet pole. Hosté se osmělují a stále častěji se dostávají na dostřel naší branky. Stačí jediná chybička, Pavel Horváth nepřesně přihrává, Clichy projde středem hřiště, na vápně uvolní Fabregase, a ten i přes své mládí dokáže, jak zkušeným je borcem. Tomáš Poštulka nemá šanci. Prohráváme 0:1! Když svou gólovku nepromění Libor Došek, je o výsledku zápasu rozhodnuto. V nastavení se dostávají do rozhozené obrany útočníci hostí a Hleb nemá problém Poštu oklamat, jeho šourák míří neomylně k tyči. Je rozhodnuto, i bez fenomenálního Henryho nás Arsenal vyprovází dvoubrankovou porážkou. Ligo mistrů, sbohem!
Naši hráči děkují fanouškům, kteří je po celý zápas neúnavně podporovali, ale největšího aplausu se dočkává hostující Tomáš Rosický. Sám jde poděkovat sparťanským fanouškům a sklízí zasloužené ovace. Dnes je skutečnou hvězdou Arsenalu. Vychováme v blízké budoucnosti někoho podobného?

Teď jen musíme se ctí odehrát odvetu v Londýně a očekávat, jakého soupeře nám nalosují v kvalifikaci do poháru UEFA. Současný tým není špatný, je nutné mu dát čas na sehrání a pokud možno jej udržet bez velkých změn. Dnešní výkon, zejména v první hodině utkání je zárukou, že by mohlo být lépe. Bude?

AC Sparta Praha - Arsenal FC 0:2(0:0)