SimiX | 23.04.2009 08:58

Říká se do třetice všeho dobrého. Dnes toto přísloví platilo i pro naši Spartičku, která se vypravila na západ Čech, sehrát své třetí utkání s Viktorií Plzeň ve dvou týdnech. Tentokrát se jednalo o odvetu Poháru ČMFS o postup do semifinále. Po pohárové bezbrankové remíze v našem Sparťanském chrámu na Letné a sobotní ligové výhře, byl každý Sparťan zvědavý na poslední letošní měření sil s týmem z města piva.

Po nezbytných školních nebo pracovních povinnostech a vydatném obědě na prosluněné zahrádce nasedáme do auta a vyrážíme na západ Čech. Celou cestu nás stále provází sluníčko a dobrá nálada, tak jízda rychle utíká. Po příjezdu do Plzně se potkáváme s dalšími Sparťany a sledujeme příjezd našich fotbalových hvězd ke stadionu. Následují tradiční podpisy fanouškům, nejvíce v obležení jsou tradičně Tomáš Řepka a Jirka Kladrubský. Poté hráči mizí v útrobách stadionu k přípravě na zápas.

My se také pomalu přesouváme do sektoru pro hosty, který je dnes hlídán, jako by nás očekávali stovky. Nakonec se nás sejde přesně 59 nejvěrnějších, kteří neváhají přijet podpořit náš klub i ve všední den na pohárový zápas. Hráči přicházejí na trávník a po tradičním pozdravu a losování rozhodčí pískne do píšťalky a začíná hra. První poločas se hraje častěji na vzdálenější polovině, hráči Plzně před více než čtyřmi tisícovkami diváků předvádí útočnější fotbal. Všechny jejich snahy ale s rozvahou likviduje naše stoperská dvojice Řepka, Hubník a v brance jistý Jarda Blažek. Po úvodním menším tlaku domácích se hra vyrovnává a ve 22. minutě střílí krásný gól sparťan Marek Kulič. Trefu oslaví na dálku s fanoušky, kteří dorazili do sektoru hostů a rychle se vrací do základní pozice k opětovnému zahájení hry. Do poločasu se už nic důležitého nestane a tak hráči odchází do šaten za pro nás příznivého stavu 0:1.

Poločasová přestávka rychle uteče a už se opět hraje. A opět na vzdálenější branku, tentokrát se ale častěji brání hráči Plzně. Po deseti minutách hry bývalý sparťan Limberský fauluje našeho útočníka Holendu a rozhodčí nařizuje penaltu, kterou s přehledem proměňuje Jirka Kladrubský. To už vedeme 2:0 a proti dnes bezzubé Plzni se zdá být rozhodnuto. O pár minut později se do stejné branky krásně trefí naše mladá naděje Kamil Vacek a pečetí naší pohárovou výhru na 3:0. Zbytek zápasu se jen dohrává pod kontrolou Sparty a tak když v 90. minutě rozhodčí ukončí zápas, zdá se to být pro hráče Viktorky skoro vysvobození.

Při popisu dnešního fotbalového zážitku nemohu opomenout nás, fanoušky. I když se v Plzni sešlo pouze 59 Sparťanů, povzbuzovali naše hráče neúnavně po celý zápas. Po proměněné penaltě se v hostujícím sektoru začal slavit skoro jistý postup a fanoušci si tyto oslavy pořádně užívali. Dnešní zápas byl podle jejich představ. V celku bezproblémové vedení 2:0 po polovině zápasu a klid do zbývajících minut.

Už v sobotu nás čeká opět cesta na půdu soupeře. Tentokrát jedeme do Příbrami. Tam to bude zcela jiný zápas, náš tým si potřebuje udržet druhé místo v tabulce. Proto by nás mělo na zápas dorazit co možná nejvíce. Pojeďte, Sparta nás potřebuje!!