gero | 16.11.2009 06:47

Je 14.11.2009, sobota odpoledne, příjemné fotbalové počasí a v Opavě, od které bydlím cca 35 km, hraje od 16.00 naše "B" důležitý zápas v posledním kole 2. fotbalové ligy. Nemůžu nic jiného než vyjet! :-) Po cestě ještě nabírám druhého ACS "fanatika" a vyrážíme směr Městský stadion v Opavě, kde sídlí místní SFC. Bohužel po menším zdržení dorážíme na místo s malým zpožděním, těsně po úvodním hvizdu. Rozhodujeme se, zda jít do kotle a vyvěsit vlajku, nebo se vmísit mezi domácí. Nakonec vidíme v našem sektoru ještě jednoho dalšího "fanatika" a tak jdeme za ním a vyvěšujeme vlajku. A v sektoru jsme nakonec 3. :-)

Úvod utkání a vlastně skoro celý zápas se nese v duchu převahy Opavy. Ze začátku se hraje skoro jenom na naší polovině a už v 11. miutě po ruce našeho hráče kopou domácí penaltu, ale ten den skvělý Švenger ji chytá! Kdyby ji domáci dali,tak je asi po zápase, ale kdyby jsou kdyby. Opava však nadále útočí a má další šance, tu nějvětší vykopává z brankové čáry jeden s obránců Sparty. Opavští hnáni ze začátku skvělým publikem stálé útočí, ale pozorný Švenger se překonat nenechá, naopak po ojedinělém útoku Sparty dává na 0:1 pro Spartičku krásnou střelou záložník Jánoš a běží se podělit o svou radost s námi. Konečně je na stadionu i trochu slyšet naše fandění :-). Domácí ani nečekali, že se na stadionu bude ozývat Sparta, Sparta. Opavští po gólu evidentně znervózněli, ale měli ješte velkou šanci, když domácí Kolínek těsně minul branku Sparty. Poté se Sparťanské mládí začíná osmělovat čím dál víc. A když pak po jednom střetu v pokutovém území píská sudí penaltu za sražení Glasera pro Spartu,můžou se domácí téměř zbláznit :-). Nutno říct, že panalta byla, ale zbytečná, protože náš hráč by míč už stejně neměl. Náš kapitán Třešnák ji se štěstím ve 35. minutě proměňuje a vedeme 0:2. To už je naše fandění slyšet asi celkem dost, protože vývojem utkání jsou domáci hráči i fanoušci hodně zaskočeni. Do poločasu se už nic nestane a tak první půle předčila naše očekávání.

O poločase se u našeho sektoru začínají srocovat hlavně Poláci z družebního WKS Wroclav, aby si nás pořádně prohlédli.Po upozornění místní ochranky, že by to s náma nemuselo dobře dopadnout raději schováváme vlajky. Ale to už začíná druhá půle a začátek je přímo skvělý, aktivní Glaser dává v 50. minutě pěknou střelou k tyči gól na 0:3 a to už část místních opouští stadion. Chvilku jsou na stadionu slyšet jen naše pokřiky. Domácí jen většinou spílají rozhodčímu za cokoliv nařízeného proti nim. Hra pak připomíná spíš boj než fotbal a padá několik karet za hrubé fauly. Až v 70. minutě se podaří Opavským snížit na 1:3 a začíná nefalšovaná bitva o každý metr hřiště. Domácí najednou ožili a my se začínáme bát o výsledek. Vždyť kolikrát už letos naši mladíci ztratili dvougólové vedení. Opava má několik dobrých příležitostí, ale my máme ten den skvěle chytajícího Švengera, který předvádí několik fantastických zákroků. Bravo! Když už to vypadá, že utkání skončí 1:3, tak foukne rozhodčí do píšťalky - penalta pro domácí! Ti ji Půdou, který střílí svůj druhý gól v zápase, tentokrát bezpečně proměnují a snižují na 2:3. Pak ještě dostává červenou kartu náš Kuncl (a pravděpodobně se vyřazuje z možné účasti v Pepově výběru v utkání s Libercem), ale to už zápas končí a naši mladíci prožívají obrovskou radost a odvážejí si cenné vítězství z horké Opavské půdy. Nikoho, snad kromě "čaroděje" Švengera, netřeba vyzdvihávat, mladíci bojoval, dřeli, ale je pořád vidět, že se mají co učit, každopádně nás potěšili a dokázali si, že když se chce, všechno jde :-).

Po zamávání od hráčů nám věrným jsme upozorněni ochrankou, že máme za bránou stadionu "návštěvu z Polska", proto se snažíme potají opustit stadion a dostat se co nejrychleji a nepozorovaně k autu. Když už to vypadá,že se nám to podaří a já sedím v autě atakuje nás skupinka 5? Poláků a po krátké tahanici i uvnitř auta bohužel přicházíme o vlajku! Škoda, byla pěkná a už asi někde hoří, nebo bude viset jako trofej. Bohužel byla to krutá daň za naši nezkušenost a nepozornost. Hlavně že jsme to ale přežili ve zdraví. :-) Každopádně jsme domácím ukázali, že se nebojíme fandit a ukázat v jámě lvové. :-) A nová vlajka bude a pěknější! :-)