acskncl | 19.04.2010 10:07

Po „gala představení“ v Ondrášovce, kde z pro mě nepochopitelnejch důvodů to neodkopal dorost a hráči co běžně nehrávaj v lize a Pepík stavěl to nejlepší, nám je po zranění Pamiče v prvním zápase zasazena další morová rána v podobě vyřazení Bláži asi do konce sezony. Čekal nás zápas v Českých Budějovicích, které sme doma nedokázali na podzim porazit, neb nám selhala“osvědčená „ hra na 1:0….Měli sme tedy co napravovat. Nedělní odpoledne i dobrý návrat zpět umožňoval zajímavý vlakový výjezd, přesto většina upřednostnila pohodlnější dopravu pomocí motorových miláčků. Spartu přijelo do Budějovic povzbudit hodně fanoušků a sektor naplnilo odhadem 300 fans a další byli i vedle sektoru, proč nešli fandit společně s ostatními je mě záhadou, možná jsou na nějaké černé listině Sparty a měli obavu, že jim po vystání dlouhé fronty Sparta lístek neprodá.

První poločas nemá cenu ani hodnotit, bylo to představení 22 členů klubu pěší turistiky se snahou se hlavně nespotit. Pro domácí by v záchranářských bojích byl bodík zlatej a Sparta se snažila soupeře tradičně pouze uchodit a tak se neudálo v podstatě nic zajímavého. Ta nuda na zeleném pažitu nedokázala ani moc rozproudit kotelníky a tak i fandění přes snahu aktivní části ve spodu sektoru nestálo za nic moc:(

O poločase proběhlo tradiční občerstvení a došlo i na prodej sparťanských samolepek. Díky všem co si je koupili.

Druhý poločas začal v hledišti mnohem aktivněji a po asi 15 minutách to probudilo i uspavače hadů v rudých dresech na hřišti. Najednou když čas začal utíkat a domácí si gól nechtěli dát sami, bylo hnedka víc nasazení a i dost možností dát gól. Venca Kadlec obešel i strážce domácí brány, bohužel z úhlu vyslal takovou pumelenici, že i kdyby šla na prázdnou bránu, stihnul by jí doběhnout chytit i Matůš Kozáčik. Přes Budějovickou zdržovací taktiku velkou šanci měl Lačný, který obloučkem přehodil domácího brankáře, ale střela skončila o chlup vedle:/ Povzbuzování kotle bylo již mnohem lepší, ale přesto bylo znát, že většina fans nebyla z Prahy a chyběla znalost novějších chorálů:( Golman Kučera zlikvidoval tečovaný centr Vacka , ani střela Kucky z dálky v bráně neskončila. Když už mířila do sítě střela Kušníra, kterou tam směřoval jeden z domácích obránců vytátl Kučera z klobouku čarovný zákrok a zařídil bezbrankovou remízu. Na to nelze říct, než, že 0:0 je špatný výsledek:-/ Sparta uhrála již 12 remízu a nám nezbylo než po cestě zpět dumat proč tomu tak….Jedno je jisté na 3 body nestačí hrát jen posledních 30 mitut a předtím to odchodit.

V sobotu nás čeká zápas s jednou z mnoha Bohemek, nic jiného než výhra aspoň o 3 branky nepřichází v úvahu!! V sobotu tedy všichni hurá na Letnou! Další kolo pak bude zápas roku v Chacharstánu a tam bude také potřeba našich hlasivek. Hlavně hráčům by měl někdo konečně vysvětlit, že je potřeba se trefovat mezi ty tři bílé tyče a pořádně propotit rudý dres! S podobným uspáváním hadů jako v Budějovicích by si z Baník pýčo vezli akorát ostudu a ranec gólů….