janecek | 19.07.2010 06:17

Rád bych Vám předestřel autentické svědectví o " bezchybném " zákroku PČR a opětovném uplatnění principu kolektivní viny z Hradce Králové. Po naprosto bezproblémové jízdě vlakem do Hradce a absolvování zápasu jsem přesně dodržel pokyny Policie ČR před stadionem a nastoupil do autobusu, který nás vezl na nádraží. A to se ukázalo jeko velká chyba. Přemýšlel jsem sice, jestli raději nejet taxíkem, ale autobus tam stál připravený, tak jsem nastoupil a jel. Autobus byl tak nacpaný, stál jsem uplně vzadu, že jsem neměl absolutně šanci vůbec vidět, že někdo něco poničil a také jsem to neviděl. Nechci tady hájit chování některých jedinců, s tím se musí vyrovnat oni sami. Jde o něco jiného.

Po zastavení bylo nad slunce jasné, k čemu se tu schyluje. Bleskový náběh ozbrojených komand k busu, nenávist v očích zamindrákovaných hradeckých jednotek, významné poklepávání teleskopickými obušky- to vše dávalo předzvěst toho co bude následovat. A také následovalo.

Vedle mě v narvaném autobusu se začal hroutit jakýsi starší muž, kardiak. Snažili jsme se přes dveře na toto upozornit policisty venku. Navíc dotyčný začal panikařit, zřejmě trpěl klaustrofobií, hodně křičel, držel se za srdce. Adekvátní odpověď policisty přes dveře? " Nemáš sem jezdit " !!! Skutečně naplněné heslo pomáhat a chránit ! A pak to začlo. Jak je i vidět na doloženém videu na servru youtube, v naprostém klidu a pohodě jedinci vystupovali z předních dveří autobusu, bez sebemenšího náznaku jakékoliv agrese. V normální civilizované zemi by člověk pochopil, že pokud došlo k nějakému narušení pořádku, bude Policie zjišťovat a lustrovat, normálním lidským způsobem. Ne však zde, v zemi, kde mají anonymní zakuklené jednotky absolutní moc a jsou proloženy evidetními psychopaty, kteří jsou ve finálním výsledku x krát agresivnější než ten nejhorší hooligans jakéhokoliv klubu.

Po mém naprosto klidném vystoupení z busu mě okamžitě uchopili 2 psychotici z řad PČR, kteří mi okamžitě zkroutili ruce takovým způsobem, že mi praskaly lopatky. To , že ani jeden z nich neměl služební číslo, zřejme není třeba ani dodávat. Odvedli mě asi 30 metrů a za neustálého řevu, kdy se překřikovali a nebylo rozumět ani jednomu a poté mě se zkroucenýma rukama položili na zem. Pro ty, kteří si to ještě nevyzkoušeli, nedoporučuji, protože prostě není v lidských silách, lehnout si na břicho bez asistence rukou tak, aniž byste si nenamlátili hubu, prtými fyzickými zákony. To vše se samozřejmě odehrávalo za popichování obušku pod žebra. Po dolehnutí na zem jsem se snažil otočit hlavu a zeptat se jednoho z nich, proč jsem zadržen a zda-li musí používat tolik násilí. Šlápnutí kanadou na krk by bylo pádnou odpovědí....

Nebojím se zde napsat a kdykoliv obhájit, že praktiky PČR byly totožné s chováním Gestapa při vypálení Lidic a už jsem skutečně jen čekal, kdy někdo z nich vytáhne bouchačku a preventivně mě při zjištění totožnosti ( jak tento akt nazvali) odstřelí. Jestli si nový ministr vnitra pan John takhle představuje aplikaci práva, pak tedy potěš pábůh, co nás tady v téhle banánové republice ještě čeká. To, že se podobné praktiky odehrávaly kolem mě u všech ostatních, není třeba dodávat. Ležel jsem na zemi cca hodinu, krom toho, že mě ještě lehce pochcal policejní pes a jeho psovod se tomu hystericky smál, jsem v dešti, který nikoho z nich nezajímal musel ležet s hubou zabořenou v chodníku před hradeckým nádražím. Proč mi dodnes nikdo nevysvětlil a ani nepředpokládám, že vysvětlí. Pak už následovalo jen přiložení pout ( to tedy skutečně nechápu proč), aby mě opět 2 jiní psychopati odvlekli opět se zkroucenýma rukama cca 10 metrů k perlustraci, kde mi pouta sundali a poté jsem byl propuštěn. Bez jediného slůvka vysvětlení.

Takže finální výsledek ? Totálně zničené drahé značkové triko, rozbitý display mobilního telefonu, který jsem měl v kapse a který jsem hodinu a půl nesměl zvednout, ač mi volala manželka, která měla pochopitelně obavy, rozmlácený loket, vyvrácený prst, totální pošlapání všeho lidského, všech mých osobních práv a svobod, evidentní uplatnění principu kolektivní viny, jasné zneužívání pravomoci veřejného činitele. A já se ptám Vás všech. Jak dlouho tohle ještě budeme snášet? V krátké době je to podruhé, kdy byl podobným způsobem aplikován na běžných fanoušcích podobný přístup. Nejprve Ostrava a teď Hradec Králové. Jistě- nejsme žádní svatouškové a najdou se v našich řadách jedinci, kteří to přehánějí. Nicméně oni sami musí počítat s postihem. Proč ale běžný fanda, táta od rodiny, který má prostě jen rád fotbal a vyrazí si na něj, musí absolvovat takováto nedůstojná ponížení od výkonných jednotek, která mají práva především ochraňovat ?

Stupidní komentáře médií a zasvěcenců na internetových forech neberu vůbec vážně, ani se jimi nehodlám zabývat. To už jiné nebude. Snad jen vzkaz pro paní z diskuse na seznamu -až někdy pojete z práce tramvají a někdo tam rozbije okno, nedivte se až tam naběhne policejní komando a kapánek Vám rozmátí hubu spoutá Vás a sebere všechny cestující. Nedivte se tomu, když ten zákrok tak moc obhajujete. Takže jen malé resume na závěr. Pokud jsme nechali plavat Ostravu a nic s tím neudělali, tímhle by se už vážně měl někdo zabývat. Minimálně by se o tom mělo dozvědět vedení Sparty a zaujmout k tomu nějaký postoj. Protože už se z toho stává precedens. Já osobně totiž už nabývám pocit, že je v tom absolutní záměr, tyto zákroky nejsou náhodné, jsou cílené se směrem eliminovat počty fanoušků Sparty na venkovních zápasech. A rozhodně už nehodlám akceptovat gestapácké manýry jednotek Policie ČR, která si ve svém chování skutečně s hooligans ani v nejmenším nezadá. Nejsem totiž skutečně daleko od toho, aby nás za lásku k fotbalu za chvíli začli popravovat !!

Ať žije naše milovaná Spartička !!!!

janecek

Video ze zásahu PČR:

www.youtube.com/watch?v=89dyS2YSeAI

janecek | 19.07.2010 06:17 Vstoupit do diskuze
112