Gabra | 10.12.2004 15:20

Už od té doby, co byla rozlosována 2. fotbalová liga, jsem se těšila na 10.10. kdy do Jihlavy přijede sparťanská juniorka. Do Prahy to mám celkem daleko a nemůžu si dovolit jezdit na každý zápas Áčka, i když bych si to tolik přála, proto i zápas Sparťanského Béčka byl pro mně velkým svátkem. Na stadion jsme s mým přítelem dorazili 45 minut před výkopem a tribuny zely prázdnotou. Zavzpomínala jsem na zápas dva roky starý, kdy se na Spartu přišlo podívat něco kolem 2 000 diváku. Dnes se jich tam "tísnilo" pouhých 750. Také fanoušků Sparty nebylo mnoho. Včetně mě jsem napočítala přibližně 10 nejvěrnějších.

Přišli jsme právě včas, když se vyběhli Sparťani na trávník rozcvičovat. Napočítala jsem tam 8 hráčů, kteří okupují soupisku letenského A-týmu. Jakmile začal hlasatel číst sestavu Sparty Bé, někteří z jihlavských fanoušků začali bečet jako ovce. Toto se během zápasu několikrát opakovalo a moc příjemně my z toho fakt nebylo. Přesně v 15:00 pískl rozhodčí poprvé do píšťalky a utkání začalo. Sestavy by asi tady bylo zbytečné uvádět, když už si to určitě každý přečetl v novinkách. První vážnější akce přišly až v 9. minutě, kdy si každý z týmů vypracoval po jedné akci. Na konci té sparťanské byl Střihavka.
Na začátku poločasu byla Jihlavy lepším týmem, ale Sparta hrozila z rychlých brejků a standartních situací. Jihlava ohrožovala Bičíka střelami ze střední vzdálenosti, ale všechny pokusy skončily mimo branku. Ve 31. minutě se poprvé zažlutilo po ostrém skluzu Meduny a s přímým kopem si Bičík věděl rady. O chvilku později se ozvala hrstka sparťanských fanoušků, ale hráčům to příliš nepomohlo. Do poločasu ještě stačila Sparta ohrozit branku střelou Střihavky a tečku za poločasem udělala žlutá karta Rezka.

V 54. minutě se Sparta dostala do největší šance utkání, kdy po Labantově rohu hlavičkoval Meduna a gólu zabránil reflexivní zákrok domácího brankáře. Jihlava kontrovala v 58. minutě nebezpečnou akcí na jeden dotek, ale ta skončila v rukavicích pozorného Bičíka. V 60. minutě přišel první gól utkání, kdy se po rozehraném přímém kopu trefil hlavou Koubský.
Další šanci Střihavky na poslední chvíli uhasil skluzem domácí obránce.

V 67. minutě byla stále větší a větší zima. :-)

V 68. minutě mě rozehřál přímý kop Labanta, který rozvlnil boční síť domácí branky. V 72. minutě se dočkala Jihlava vyrovnávacího gólu, když Simr prudkou ranou nekompromisně skóroval. Po gólu si vytvořila Jihlava čím dál větší tlak, který přinesl pouze nebezpečnou hlavičku domácího útočníka vedle sparťanské svatyně. Ke konci poločasu byl pískán Labantův faul, po kterém Sparťanský obránce odkulhal za postranní čáru a utkání nedohrál.

Po skončení zápasu šli Sparťané poděkovat svým fanouškům, kteří ač v malém množství, svůj milovaný klub podpořili svými hlasivkami.
Zápas byl celkově vyrovnaný a remíza je podle mě zasloužená. Dobrý výkon podali Střihavka a Kopta. Teď se těším na derby, které si samozřejmě nemůžu nechat ujít.