martinS19 | 02.04.2012 16:47

Tak nás po svátečním kole, ne příliš výsledkově povedeném derby, čekalo na 1. dubna, "běžné" ligové kolo s Příbramí. Liberec, který se dotáhl na jednobodovou ztrátu, jsme mohli opět na pár hodin setřást, odskočit na čtyři body. Příbram na to byla ideální soupeř. Aprílové odpoledne ale napsalo úplně jiný scénář...Na Letnou si za chladného odpoledne našlo cestu lehce přes 8 tisíc lidí. Atmosféra byla také docela vlažná, zahřát nás mohli borci v rudých dresech, na hřišti.

Málem se to povedlo, Tomáš Přikryl mohl trumfnout Andreje Keriče, v nejrychleji vstřeleném golů sezony. Před Aleše Hrušku se dostal už po půl minutě hry, ale mířil bohužel vedle. V druhé minutě přišla další velká šance, tentokrát se netrefil Kweuke, a ve třetí minutě Matějovský krásnou přihrávkou poslal do samostatného úniku opět Kweukeho. Do třetice všeho zlého, Leo se asi pokusil Hrušku přehodit, místo toho mu poslal "malou domů" přesně do rukavic. "Festival" toho, co neumíme proměnit pro změnu po pěkné akci předvedl Láďa Krejčí, jenž střílel na zadní tyč a trefil ji doslova, míč místo do brány šel zpátky do hřiště. Ano, ve 20. minutě mohlo být po zápase a mohli jsme si užívat krásnou poklidnou neděli, i herně se na to dalo koukat. Snad pátou vyloženou šanci, zahodil z úhlu po Přikrylově vysunutí opět Kweuke... Kam se poděl ten obávaný střelec, který loni na jaře sázel jeden gol za druhým?

Lekci z produktivity nám předvedl Šlapák ve 38. minutě zápasu, centr Pleška usměrnil patičkou za Vaclíkova záda. Bohužel, gol jde na vrub Kušnírovi, který se mi včera jinak do tohoto momentu celkem zamlouval. Předkopnul si balon tak moc, že o něj přišel a z toho vzniknul celý tenhle průser. Ve 42. minutě jsem si zkusil vzít příklad z kolegy Káněho, který když v poslední době šel ke stánku s občerstvením, padaly branky. Odešel jsem na klobásu a doufal jsem že nám tam třeba něco padne, nějaké zahučení od fans jsem slyšel, takže zřejmě šance asi byla, ale dopadla stejně jako všechny předchozí... Nervy a trpělivost už jsem na to neměl ani já, přesto jsem věřil že v druhé půli otočíme.

Pokračovalo se však v zahazování šancí. Nejdřív Kweuke napálil obránce, pak se probil až před Hrušku, ale opět z toho nic nebylo. Po tomto momentu jsem prohlásil, že jestli dáme gól, sežeru svojí čepici... Vyrovnat se nepodařilo ani Hušbauerovi a jeho dalekonosné střele. Tak nějak se mi zastesklo po Pekhartovi, kdyby se on dostal třikrát do takových střeleckých příležitostí jako Kweuke, tak si troufnu tvrdit, že dvakrát z toho byl gól. Ale o tom můžeme jenom spekulovat. Včerejší problém byla koncovka, se kterou se svezlo celé mužstvo. Dát gól je na jaře naše velká bolest. Po herní stránce si dovolím tvrdit, že se jednalo o nejlepší jarní výkon. Místo toho opět udeřila Příbram, která si vytvořila druhou velkou šanci v zápase, a opět ji dokázala proměnit, 0:2 a bylo to definitivně v čudu. U hry Příbrami bych se taky pozastavil, ona nehrála vůbec špatně, nebetonovala jako v minulých letech, ale chtěla hrát fotbal. Pan Vavruška tam z toho udělal fotbalové mužstvo, klobouk dolů.

Ke konci zápasu, nám po hřišti běhali tři útočníci, kromě Lea, i Kerič a Kadlec, ale ani oni s nulou na našem střeleckém kontě nepohli. Jak mám Andreje rád, tak mi příjde čím dál více jako běžec, než fotbalista, s míčem si v poslední době fakt moc nerozumí a motá se mu pod nohama. V nastaveném čase si mohl Jirka Jarošík vzpomenout na slavné trestňáky ze zápasu s Feyenoordem v LM, štiplavou střelu kryl Hruška i před dobíhajím Hušbauerem. Sedmé jarní kolo, přineslo třetí porážku. Nespokojení fanoušci v ochozech dávali svou nevoli najevo pískotem a pokřikem "Hřebík ven!" Mají na svůj názor samozřejmě právo, ale opravdu si nemyslím, že tyhle negace něčemu momentálně pomůžou. Od umrtí Lukáše Přibyla se všechno sere a je mi z toho opravdu hodně smutno, navíc ani fandové nedrží spolu a na diskuzních fórech je to samá hádka. My jsme Sparta? Umíme táhnout společně za jeden provaz, jen když se daří? Nyní by jsme se naopak měli semknout a pořádně Spartu podporovat, ať celá sezona dopadne jakkoliv. Hodnocení práce H+H bych nechal na potom. Stále je o co bojovat.

Liberec zvítězil bohužel ve večerním zápase na Dukle, a vede ligu o 2 body. Navíc cestou na Hradčanskou po zápase nás míjely dva autobusy fanoušků z Liberce, kteří mířily do Dejvic a vyloženě si z nás dělali prdel. Do Liberce se přes to všechno těším, před dvěma lety jsem tam chyběl, nyní to nemám v plánu, čeká nás bitva o všechno. A my musíme v hledišti také nechat hlasivky všichni do jednoho. Ze včerejšího výkonu do druhé inkasované branky bychom měli vycházet a vylepšit koncovku. Pokud se to povede, pak budu věřit, že si prdel bude po zápase, pro změnu dělat z domácích fandů náš sektor.