káně | 18.04.2012 21:12

13:50. Končím v práci. Za pár minut nabírám jednu členku posádky, o pár kilometrů dál zbylou část. Máme problém. Nejsou tu. Voláme. Čekáme. Vynořují se. Nastupují. Pouť za postupem do finále domácího poháru začíná. Cesta probíhá v poklidu, za příjemné diskuse. Po tradiční zastávce na zmrzlinu u letadla se pomalu přesouvá diskuze směrem k dnešnímu zápasu, dozvídáme se sestavu … Ale příliš optimismu nevládlo, spíše naopak. Na stadion přicházíme 30 minut před zápasem. Vítá nás asi tak 200 fanoušků, z toho kolem 30 našich. Po zaplacení lidového vstupného přichází něco, co jsem dlouho nezažil. Všechno z kapes, kontrola šály, peněženky, bot, ruce dvakrát, nohy dvakrát, tělo třikrát. Mno. Děvčata na tom nebyla lépe.

Sektor se trochu zaplní, hráči přicházejí na hřiště a jde se na to! Brabci spolu vzadu, „Jedle“ nad nimi. Samotný zápas každý viděl v TV, není moc potřeba se vyjadřovat, žádná sláva to tedy nebyla. Ale zase, vyhrát 3:2 v sobotu, máme se lépe. Se začátkem zápasu také přijíždění naši dobrovolní kamarádi z Rychnova u Jablonce. Možná se jim taky příliš nechtělo, moc sebevědomě nepůsobili, obličeje schované v kuklách … ale i na ně došlo. Fandění nic moc, někdy lepší, někdy horší, zázraky se čekat nedaly. A tak si krátím průběh zápasu nákupem klobásy. Když jsem viděl ty porce, nešlo prostě odolat. Za 40 korun jedna velká klobása přes celý tácek + jedna polovina navíc. Chleba sice ne nejlepší, ale nestěžuju si. Člověk se potom zasní, co musí jíst na Letný a za kolik, když náhodou dostane hlad.

Poločasovou přestávku si zkracujeme přípravou mini chorea, když se rozdají papíry v našich barvách. Celosektorové nadšení v ten moment způsobí jablonecký zavlažovací systém, který se spustí přímo před našim sektorem. Ovšem nekropí hřiště, ale voda si to namířila přímo na Rychnovské kamarády. Dobře vám tak! Samotné představení chorea pak přichází na řadu v 50 minutě. Každá vlaštovka se počítá! Papíry poté létaly sektorem, až jeden raubíř udělal z pár papírků A5 hromádku a omylem odhodil cigaretu. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Ikdyž samotné hasičské představení překvapilo snad všechny. Čím to kropili? Splaškama? Rezavá zapáchající voda, no vážně chuťovka. Bílá vlajka na plotě v tu chvíli celá zrzavá. No to byl tedy hnus! Takový pohled se nám naskytne ještě dvakrát. Na hřišti se Jablonec snaží, brečí, polehává, dostáváme karty, jsme pod tlakem, prohráváme … až se Martin Hašek rozbouří na lavičce tak, že musí být rozhodčím uklidňován a chvilku se nehraje. A možná právě to nám pomohlo a za chvíli srovnáváme a nakonec otáčíme skóre. Vydřená výhra a postup!

Nebyla to žádná óda na radost, ale výhra cenná, snad pro psychiku důležitá. V neděli jedeme (jdeme) do nedaleké Bolky. Stovky nás tam budou. Podporujme tým, stále je o co hrát!

Ve středu druhého května se hraje pohárové finále v Plzni. Ať je nás tam co nejvíce!