taborita1 | 12.12.2012 10:05

Po delším čase vám znovu přinášíme další z pokračování rozhovorů pro web Sparta Forever, v rubrice Fanoušek týdne. I tentokrát se určitě máte na co těšit, ostatně jako snad pokaždé, když podobný rozhovor vyšel.

A i dnes je podložen spoustou zajímavých fotografií.

V poslední zpovědi pro web Sparta Forever jsme dali řeč se sparťanským fanatikem, kterého známe mimo jiné pod zdejším nickem Janeček. Přiblížil nám léta osmdesátá a devadesátá, jak se tehdy fandilo, jaké byly výjezdy apod. A v této časové linii zůstaneme i tentokrát. Dalším pánem na holení je totiž člověk, kterého určitě zná nejen velká skupina starších aktivních fans Sparty, jedna ze známých postav právě osmdesátých a devadesátých let, kluk, vlastně v současnosti pán v nejlepších letech, který má za sebou stovky zápasů své oblíbené Spartičky, stará škola a jeden z Veteranos Pirates, Leon. Tak dost řečí a jdeme na to, předsedo :)

Ahoj, vítej u rozhovoru pro Sparta Forever.

Nejprve asi otázka nejpřípadnější, od kdy chodíš na Spartu a kdo tě k tomu přivedl?


Vůbec poprvé na Spartičce jsem byl v roce 1983 jaro na Prešovu, tuším, že výsledek byl 2- 0 a stál jsem s otčímem hned vedle kotle, který byl uprostřed, vlajky, rachot, tisíce hrdel, já měl husí kůži i na prdeli a věděl, že to je ono, tady chci být, to sem já, toho chci být účasten každou neděli :)) a tak i bylo... a stále je!!!

Jakými třemi vlastnostmi by ses charakterizoval?

Drzý, inteligentní magor....;)

Kdy si byl poprvé za Spartou na výjezdu?

No tak to bylo v roce 1985 v Chebu, klasika vlakem a jako mladej sem s otevřenou hubou koukal na tipy jako byli Kořala, Koblich, Wintr, Bačus, Francovka atd., alkohol tekl proudem ,čůčo, pivo, rum, pár osožáků ve stanicích, byla tenkrát legranda, demence po celou cestu, skandovačky, bordýlek...a stovky nás tam byly :)) Chtěl jsem původně jet už na jaře do památné Bystrice, ale vyšší rodičovská moc zasáhla v můj neprospěch ......

Co pro tebe znamená Sparta?

Láska na celý život....ženskejch máš plno, věci měníš jak jde čas, u aut to samé, ale klub máš jeden na celý život, alespoň já to tak mám hozené na 100% a je jedno zdali jsme první, poslední v druhy lize, nebo jsme v Lize mistrů!

Jaká je tvoje nejoblíbenější značka piva? Piješ rum?:)

Pivo piji jako každý, oblíbená značka Pilsner a Svijany. Rum piju samozřejmě taky,ale radši mám vodku, Jacka Danielse. Doma si dám spíš červené víno ... co naopak nenávidím jsou jakékoli drogy a feťáci!.......jinak alkohol je skvělý sluha, ale špatný pán .....

Máš nějakou oblíbenou hospodu?

Tak s Veteranos Pirates se scházime v hospodě U Viléma, kde nás velmi dobře znají a i přes několik/mnoho incidentů nám přesto stale nalévají, mají nás prostě rádi ...i když občas proběhne Eine......:)

Tvoje nejoblíbenější hudební kapela a nejlepší koncert?

Jsem tvrdě metalový fan již od konce 80 let a jinak to také nikdy nebude :) ....MARDUK, SUFFOCATION, IMMORTAL, HATE ETERNAL, IMMOLATION podobné bandy poslouchám, koncertů sem za svůj život viděl také stovky a i s nimi pomáhal a pomahám například s nej.festem u nás, což je BRUTAL ASSAULT. Nejlepší koncert ti teď ale nedokáži definovat, protože jich bylo moc .... možná Campagn for musical destruction / OBITUARY, NAPALM DEATH ve Sportovní hale, tuším roku 1990.

CDčko jaké kapely bys radši snědl, než aby sis ho pustil?:)

CD já sbírám a má sbírka čítá kolem 800 ks...žádné bych nesnědl :)...ale co bych si nikdy nepustil, člověče, tak to asi dechovku, protože ji do mne otec tlačil, že "to je muzika neee ty tvoje Metály" :)))

Hrál jsi někdy fotbal? Pokud ano, tak kde a na jakém postu?

Hrál jsem za ČKD Kompresory u nás na Proseku do dorostu, pak mne pohltilo fanděni, děvčata, metal.... kopal jsem v záloze. Fandím na nic jinýho není čas ... ;)

Kolik sparťanských suvenýrů máš doma? Je nějaký, který bys chtěl dostat teď pod stromeček?

Mám pár dresů, pár šál, trika, mikiny, šortky, ale nejsem žádný sběratel, to si radši koupím nové hodinky, pro fanouška a fandění jsou důležitější věci, než plná skříň „hadrů“ i když v barvách svého srdečního týmu ......pod stromeček si přeji zdraví, sexuální svěžest a pohodu do nového roku 2013 pro všechny své blízké.

Máš nějaké sparťanské tetování? Jaké?

Nemám sparťanské tetování, mám potetovaná obě ramena, lýtko, ale nesouvisí to se Spartičkoi, jsou to osobní věci a vím, proč je mám vykérované.

Řekni nám tři své nejlepší zápasy se Spartou, ať už doma nebo venku? Proč byly tak skvělé a nezapomenutelné?

Ty mi dáváš, ale jo to půjde :)) MARSEILLE - SPARTA ...luxusní výjezd, skvělá parta ve dvou busech, obrovský Lála v obchoďáku v centru města, odvedení kordonem A.C.A.Bů až na stadion, což jsme z domova nikde v té době neznali, výborná atmosféra, fandění, plno pyra na stadio Velodrome i nadějný výsledek pro nás...pak WATFORD, narvaná Letná - 36000 lidí a vůbec první porážka anglického mužstva českým mančaftem, kdy pan Berger čaroval jako bůh a v Londýně pak dal gól skoro z půlky hřiště a třetí asi REAL MADRID doma, 3-2, bylo mi čerstvých 14 let a byl sem podruhé v životě sám na fotbale a hned Bílý balet...lupen předraženej za 32,- /průměrná výplata byla tehdy něco kolem 1800,-/ to se nedá popsat, když si na to vzpomenu, tak i dnes mě běhá mráz po zádech...proste paráda, vždyť to znáš :)

Tvoji oblíbení hráči ze současného kádru Sparty jsou jací? Kdo byl oblíbencem z ex-sparťanů nebo těch, kteří už ukončili kariéru?

Můj nejoblíbenější fotbalista Sparty, kterého jsem viděl hrát na vlastní oči, je navždy HONZA BERGER...jináák to nevidííím!! Přes plno problémů s alkoholem, fízlama atd., vedl Spartu jako málokdo a milovali ho všichni Sparť ani bez rozdílu, kotel tedy obzvlášť :)))…..dále samozřejmě Super Tom, Vlasta Calta, Lumír Mistr, Jirka Novotný, Horst Siegl, Pavel Nedvěd, Petr Cech ....těch bylo :)

Ze současných je to Manuel Pamič, Ládík Krejčí. Dřou i když jim to nejde, bojují za Spartu, přestože to dnes není takové jako dřív a plno hráčů na to prostě z mého pohledu sere....

Koho bys nejraději ze současného kádru Sparty vyhodil a proč?

Neodpovím, neboť bych mohl být trestně stihán! :)

Řekni nám nějaký tvůj oblíbený vtip?

Dobře, tak třeba jeden z internetu...ale aby se nad ním někdo nepohoršil:)

Jede autobus turistů z Izraele na exkurzi do Osvětimi. Na vrátnici se řidič, který je velmi nastydlý a nemůže skoro mluvit, vykloní z okýnka a řekne vrátnému šeptem: "Vezu plnej autobus Židů." Vrátný (taky šeptem):" Já bych vám moc rád pomohl, ale tady už to skončilo."

Dostal jsi někdy na fotbale přes hubu?:)

Jasně, že dostal, ale víc jsem dříve rozdal, kdo jezdí, jezdil na výjezdy, tak s tím vždy musí počítat, k fotbalu to prostě patří, někdy je to lepší než sex :)... rozdíl je v současnosti jen v tom, že dřív jsme se rvali všichni co jezdili, fandili, zlobili, dneska se to více dělí na holls, ultras a pikniky......."Něco jsme Vám přivezli, nenávist, nenávist, nenávist"...s tím jsme vystupovali vždy z vlaku :)))

Používáš sprostá slova při povzbuzování?:)

Ano, emoce k fandění patří a servítky sem si nikdy nebral a nikdy si brát ani nebudu....Hyjeeeeeee!

Jaký máš názor na současné vedení Sparty?

Já ti Zdendo ani nevím.....za poslední roky nemáme moc úspěchů, na které jsme byli vždy zvyklí a kolikrát je brali jako samozřejmost a kdo by nás také kdy tehdy porazil, že…:)) Takže je úspěšné vedeni, které nemá žádné úspěchy?? Další věc, co nepochopím je je znovuangažování toho z...a Hřebíka. V každé normálně fungující soukromé firmě, když tě vyhodí, protože jsi neschopný idiot atd, tak tě už nikdy zpátky nevezmou......

Chodíš na Letné do kotle nebo na tribunu?

Sedáme na protilehlé s blízkým výhledem na kotel, fandime jako zamlada a schází se tam slušná squadra. Je odtud super vidět a vždy vím, že potkám plno přátel.

Na kolika výjezdech si asi tak od oka za Spartou byl? Jaký byl ten nej a proč?

To nedokážu za ty roky spočítat, stálo mne to moc peněz, jak u nás, tak v zahraničí, ale to k tomuhle koníčku, životnímu stylu, prostě patří a nikdy jsem jich nelitoval, jsou to zážitky na celý život.....k nejlepším výjezdům určitě patří Brémy, Stockholm, Dunajská Streda, AC Milan, Parma,Dortmund, Silkebork, Salzburk, Prešov :))...a tuna dalších...A proč? Když víš, oč jde na výjezdech a že fotbal je jen záminka, je ti hned vše jasne neee? :) A vždy bylo legrace tři prdele :)

Co by jsi vzkázal mladším fanouškům Sparty?

Uff ……nejsem v pozici abych něco vzkazoval, jsem osobně rád, že máme jedny z nej hooligans v republice, což stále sleduju i jako starej páprda. Kotel, no k tomu se vyjadřovat nebudu, ale je to dáno i tím, že se do té klece nechce nikomu chodit, nás když přesunuli ze středu hřiště za branku, tak byl za bránou kotel až do půlky tribuny, ale nefandil nikdo jinej, jenom kotel....dnes fandi skoro cely stadion, mimo hlavní...I když po shlédnutí dokumentu DVA NULA jsem jen kroutil hlavou, co na Letnou chodí za individua na všech místech a hlavně u hostí :)) ....Čest výjimkám, Roberte :))

Máš nějaký zahraniční oblíbený klub? Pokud ano, tak proč?

Fandím jenom Spartě! Ale dá se říci, že trochu West Ham - Liverpool – Millwall, kvůli dřívějším hools inspiracím v 80 - 90 letech :) Hlavně tě tenkrát za anglickou vlajku na sparťanském klobouku pomalu sebrali :))

Tvůj vztah k pyrotechnice na stadionech je jaký? A líbí se ti fanouškovská chorea?

Pyrotechnika rozhodne ano, je skvělá, dělá atmosféru, fotbal je boj a kouře, ohně, dělbuchy k boji patří! :) Pyrotechnika není zločin!
Chorea kvituji s nadšením, je to něco co dříve za našich mladých dob nebylo a některá chorea jsou vtipná, trefná, originální, baví mne i když je cela protilehlá v našich barvách, má to super efekt a psychologicky to musí působit i na soupeře.

Proč tě zatím neoslovilo Občanské sdružení DVANÁCTÝM HRÁČEM JSME MY? Nebo už jsi členem?

Byl sem jeho členem rok, zaplatil příspěvky a nic se nedělo cely rok, takže jsem byl a už nebudu.

Patříš k nějaké organizované skupině fanoušků Sparty? Patřil jsi k nějaké v minulosti?

VETERANOS PIRATES nyní, které jsem dal dohromady cca před dvěma a půl lety, jsme staří old schoolaři a zlobilové z 80-90let, dříve jsme měli vlajku PIRATES, kde jsme byli podepsáni v lebce, než nám ji sebrali, tuším, že ve Zlíně, chachaři....ale tehdy nebylo tolik skupin jako dneska a ani my v té době nebyli nějak organizovaní - § 202/2 :)) ... na bitky jsme dělali letáky, které kolovaly kotlem, nikde žádné kripo, ani nabušenci ve vestách, prostě paráda.
Představ si, že jsi filmová hvězda..v jakém filmu by jsi si chtěl zahrát a jakou roli?

Jedině hetero porno....a měl bych umělecké jméno Pussygrinder :))

Chtěl bys bydlet mimo Prahu? Třeba v Ostravě?:) Nebo ve Vídni?:)

Nikdy, jsem rodilý Pražák, narodil jsem se na Štvanici, takže na Letnou je to co by dup a Prahu prostě miluju, je to nejhezčí město co znám a že jsem jich navštívil....není nic krásnějšího, než procházka Staromák – Karlovka – Karlův most - Kampa a nahoru Nerudovkou na Pražský Hrad. Vem si těch památek, divadel...jsem totální pražský patriot a nikdy bych se neodstěhoval! Jediné, co mi tu vadí, jsou homeless, UKáčka a všechna ostatní svoloč z východu!

Sázíš se? Sázíš na výsledky Sparty?

Nikdy jsem nesázel a nikdy nebudu, nemám k tomu vztah a nejsem v tomhle směru hravej, radši si něco koupím na sebe :))

Co politika? Měla by se plést do fotbalu? Jaká je tvoje politická orientace?

Jsem pravičák a stojím si za tím, že žádný levičácký levoty na Spartu nepatřej. Sparta, respektive jejífans, byli vždy více napravo. Jinak je politika v tomto státě jeden velkej zapáchající septik z leva do prava a pochybuji, že se to kdy změní. V 90. letech jsem měl iluze, dnes ani náhodou a sám jsem na politiku rezignoval, každý si musí pomoct sám a spoléhat jen na sebe v této zemi...tedy mimo jednoho etnika :(

Co si myslíš o webu www.spartaforever.cz?

Skvělé stránky a pár výborných kamarádů, co tam mám...jen tak dál hoši. Občas se sice vyskytnou věci, s kterými nelze souhlasit, jako například loňské diskuze o práskání na sparťany mezi sebou po zápase s Č. Budějovicemi, z čehož se mi chtělo zvracet a nedovedu si představit konfidenty z vlastních řad......ale ve velké většině jsou na stránkách skvělé věci, nemluvě třeba o SF Cupu :)

Cold Hate Warm Blood!

Díky za rozhovor a SPARTA!


taborita1, Ludva


taborita1 | 12.12.2012 10:05 Vstoupit do diskuze
17