sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Komentáře

David Lafata, odsouzený č. 1893

taborita1 23.03.2015 14:31

Jeden by řekl, že ho v našem fotbalovém a s ním spojeném mediálním rybníčku nic nedokáže překvapit a zase a opět je vyveden z omylu. To co se děje kolem Davida Lafaty a penalty v zápase s Teplicemi, k tomu pomalu nedosahuje snad ani nedávné dění kolem masakru v Uherském Brodě.

Asi nemá cenu se vracet k tomu, co se v sobotu stalo. Prostě v poslední minutě písknutá pencle po kontaktu Davida Lafaty s protihráčem, kterou proměnil Bořek Dočkal a my díky ní brali tři body. A všichni na stadionu se v tu chvíli radovali a bylo dobře. Nikoho ani nenapadlo, že by to nebylo košer. No, nebylo. Penalta přifilmovaná, pískat se neměla.

Je potřeba nejdříve říci, že David mne tím moc nepotěšil, udělal blbost, nemám rád simulace a zvláště u „mého“ mužstva mne to přímo se*e . Neudělal mi tím radost. Tímto článkem ho ani nemíním nijak omlouvat a osobně si myslím, že jeho samotného už to dneska moc štve a jelikož je to hodně inteligentní člověk, s celkem introvertní povahou, tak má toho určitě sám plnou hlavu. Kdo kdy někdy hrál fotbal však ví, že se to ale prostě stává a nikdo nejsme dokonalý. Nebudu ho tedy omlouvat, ale ani na okamžik ho však nebudu ani soudit.

A pomalu se dostáváme k meritu samotné věci. David to hned od začátku dostával sežrat a to hlavně od velké části fanoušků Sparty. Což se mi zdá i fér a tak by to i mělo být. Protože to co se nám nelíbí jinde a na co nadáváme, bychom neměli tolerovat u sebe. I když někteří na druhou stranu dokázali vyblejt takový věci, nad kterými zůstával rozum stát, ale na to jsme si už tak nějak zvykli, že internet snese hodně. Dalo se čekat, že si polívčičku přihřejí tradičně i fanoušci jiných klubů, sem tam se někdo z novinářů o tom letmo zmíní, prostě jako dosud ve stejných podobných případech. A i po právu. Oooo, jak jsem naivní.

Takováto penalta a situace nebyla ve fotbale zdaleka první a nebude určitě ani poslední. Ovšem hned pár hodin poté to vypadalo, že se u nás, ve světě, ve vesmíru se nikdy nic podobného nikdy nestalo, že to byl úplný „zázrak zrození“. Opravte mne, jestli se v tomto směru někdy v minulosti strhla takováto mediální hysterická lavina jako v „kauze Lafata“. Najednou je plná republika bojovníků za čistotu fotbalu. Vylézají i různí bývalí reprezentanti, zkrachovalí fotbalisti, kolotočář či neúspěšní trenéři. Až se divím, že ještě nebyla ustavena nějaká parlamentní vyšetřovací komise. Nebylo snad žádného média, které by nevydalo „pohoršující a odsuzující“ pamflet, jednotliví novináři se předhání v tom, kdo si tuto jinak běžnou i když a to nerozporuji, situaci na hřiště moc nepatřící, o kterou jindy snad ani nezavadili pohledem, více připepří a více ji propere. Na jedné nejmenované televizi byla zařazena dokonce do hlavního vysílání jako téma dne a korunu tomu všemu nasadilo neuvěřitelně hloupé a pokrytecké prohlášení klubu FK Teplice, žádající exemplární potrestání viníka a apelují dokonce i na morálně trpící děti (Prohlášení vedení FK Teplice)…je až s podivem, že tito tak charakterní severočeši nebyli tak „morálně zdatní“ když šlo o jejich vlastní hráče (Vondrášek z Teplic simuloval. Zaplatí pokutu 20 tisíc). Další zvěrozvěst křišťálově čistého fotbalu, mistr Mádl zase vypotil článek nezadající si v ničem se suplikami z bývalých stranických plátků (moc se těším, až v zájmu objektivity bude vydávat jeden článek za druhým ke každé podobné situaci, jež se v lize stane). A stále to nekončí, nové a nové síly stále přicházejí do první linie. Bože.

Kde byli všichni tito Dušínové, mravokárci a moralisti zalezlí v letech minulých? Proč se neměří všem stejně? Proč teď takový hon na čarodějnice? Proč se s tím nedělalo nic v minulosti?

David je snadný terč, schytává to teď ze všech stran. Ale už to zachází za hranu, ne vlastně, je to už daleko za ní, je to nechutné, vypadá to pomalu, že snad někoho i zabil, už jen čekám na lidový soud, který ho pošle do uranových dolů. Určitě ho nechce nikdo omlouvat, ale dělat z něj gaunera, škodiče, grázla, morální špínu, nepřítele "státu" a pomalu exemplární případ je už opravdu moc. Projeďte si jeho kariéru. Jak si vůbec může dovolit někdo někoho soudit? Všem těm, co teď vedou tu svoji hysterickou svatou válku a křižují Davida na každém kroku, doporučuji to známé biblické "Hoď kamenem...."

Stala se chyba, nejspíš přijde trest a bude to tak v pořádku. Škoda však, že nikdo „nepotrestá“ ty různé hyeny a „politruky“, mající ostatně sami máslo na hlavě, kteří se v tom nyní s takovou radostí rochní. A jsem strašně zvědavý, zda se bude v budoucnu v podobných případech měřit stejně. A všem. A ve všem.

Mám Davida rád a tohle ani v nejmenším nezmění můj názor na něj.

Moralisti všech zemí, polibte mi zadek.

Stojím za svým kapitánem!

taborita1

Diskuze k článku

Komentáře (31)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 1

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 6

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  228

2.  MrSpartan  MrSpartan  212

3.  Wafi10  Wafi10  205

4.  FVL  FVL  202

4.  radamell  radamell  202

6.  Rudej  Rudej  199

7.  teddy  teddy  198

7.  Průcha  Průcha  198

9.  spartanekk  spartanekk  196

10.  bendys77  bendys77  194

11.  Skříň  Skříň  191

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama