roboACS | 19.10.2015 04:26

Poslední utkání desátého kola Synot ligy se hrálo v neděli 18.10.2015 od 15 hodin na Stadionu U Litavky v Příbrami a Sparťané po sobotních výsledcích věděli, že k udržení průběžného prvního místa jim stačí jakákoliv výhra.

Podle tabulkového postavení by to měla být brnkačka, jenže ve středočeském hornickém městě se nám nikdy nevyhrává hladce. Vždycky je to spíše boj než fotbal. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Konečný výsledek sice vypadá jednoznačně, ale zdání klame..

V prvním poločase totiž byli výrazně nebezpečnější domácí, ale jak proti Hnaníčkově hlavičce, tak i v souboji jeden na jednoho nás podržel brankář David Bičík a tak se na polo časovou klobásu a pivko šlo za stavu 0:0 s vědomím, že jak na hřišti tak i v hledišti, je to zatím docela bída, co Sparta předvádí.

V kotli se nás sešlo celkem dost, ale kolik lidí opravdu fandilo? Proxy s megafonem i bubeník se snažili, ale přidávalo se jen hodně málo fandů. Proxy měl v neděli hodně dobrou náladu a některé jeho hlášky dost bavili. Hláška: "Kurva vás neslyším ani já, natož hráči na hřišti" byla trefná i hodně k zamyšlení... Ale abych jen nekritizoval. Třeba dělený pokřik Sparta - Praha se povedl a bylo vidět, že hodně Sparťanů je i na ostatních tribunách.

Po výborné klobáse a nepitelném géčku se šlo na druhý poločas tak nějak doufajíc, že tam nějakého jednoho šmudlu šoupneme a vyhrajeme 1:0.

Druhý poločas byl ale úplně jiný než ten první. Ukázalo se, že když se chce tak to jde. Škoda, že se vždycky tak nějak nechce celých devadesát minut. První a vítězný gól vstřelil po skvělé přihrávce od Marka Matějovského (která měla oči) po té co neuspěl před brankářem Kehinde Fatai dorážející kapitán David Lafata.

Naši hráči Příbramské fotbalisty již k ničemu nepustili a přidali mafiánovi Stárkovi k narozkám ještě tři další dárečky. Dvakrát se trefil Kehinde Fatai a poslední gól přidal Tieomoko Konate -0:4. Asi předzvěst našeho dalšího soupeře :) Na něj jsme ve druhém poločase v hledišti potrénovali i jeden v Německu prý hodně používaný nenávistný chorál. Po závěrečné děkovačce s hráči, opouštím stadion s pocitem již celkem velké zimy, ale s vědomím toho, že jsme stále první.

Blíží se zahraniční výjezd podzimu. V Gelsenkirchenu se nás sejde v kotli více než 2500 tisíce. A všichni budeme kurva fandit!

1.FK Příbram - AC Sparta Praha 0:4 (0:0)

Branky: 55. Lafata, 66. a 78. Fatai, 88. Konaté

ŽK: Rezek, Sus, Dosoudil, Krameš - Frýdek, Costa

Příbram: Hruška - Zápotočný, Štípek, Rezek (58. Barák), Dosoudil, Bednář, Sus, Krameš (83. Januška), Divišek, Pilík, Hnaníček.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Frýdek - Fatai, Dočkal (82. Hušbauer), Jiráček, Matějovský, Krejčí (83. Litsingi) - Lafata (70. Konaté).

Rozhodčí: Královec - Wilczek, Moláček - Jílek, Houdek.

roboACS | 19.10.2015 04:26 Vstoupit do diskuze