roboACS | 04.12.2015 08:47

Po slavné prohře 0:1 v Pardubicích v prvním utkání 4 kola poháru FAČR, který od nové sezony nese jméno MOLCUP, se na Letné 3.12.2015 od 17:30 hod. hrála odveta a bylo jasné, že pokud chce Sparta postoupit do jarního čtvrtfinále musí soupeře porazit buď 1:0 a postoupit na penalty a nebo nejlépe vyhrát o dva a více gólů a postoupit bez nervů. Podařilo se vyhrát o dva góly, ale úplně bez nervů to nebylo. Ale pojďme postupně...

Sparta do utkání nastupuje v pozici jasného favorita. Trenér Ščasný v nabitém programu posledních dnů přichystal hned několik změn v sestavě. V brance si za áčko po delší době zachytal Miroslav Miller, po dlouhé době se v základu objevil i Michal Breznaník a zahrál si i mladý útočník Lukáš Juliš.

Sparta měla od úvodních minut utkání pod kontrolou, ale do vážnější šance, jsme se dostali až v jedenácté minutě a hned z toho byl gól. Po standartce Bořka Dočkala si za obranu zaběhli Jakub Brabec a Costa a druhý jmenovaný nedal brankáři šanci - 1:0.

V pohárové matematice tedy bylo srovnáno, ale náročný Sparťanský divák čekal další góly. A dočkal se ve 24 minutě. Po levé straně pláchl Matěj Hybš, poslal centr do vápna, hlavičku Lukáše Juliše brankář neudržel, čehož využil pohotový David Lafata - 2:0. V tuto chvíli jsme již drželi postupový výsledek.

Náročný Sparťanský divák se ještě do poločasu dočkal třetího gólu. Bořek Dočkal poslal přesný míč do běhu na Michala Breznaníka, který našel ve vápně osamoceného kapitána Davida Lafatu - 3:0.

Nebyla to žádná krasojízda. Proti průměrnému týmu druhé ligy jsme si vypracovali za celý poločas v podstatě jen 3 šance, ale všechny využili. Hosté urputně bránili. Směrem dopředu nepředvedli vůbec nic. Často se doslova kopali za uši. Někdy jejich nešikovnost i pobavila publikum.

Druhý poločas snad ani nemá cenu nějak více komentovat. Naši hráči místo aby se snažili nemohoucímu soupeři přibalit na cestu další góly druhý poločas v podstatě odchodili a v závěru dokonce pro zdržovali ke konečnému hvizdu rozhodčího. Oni totiž Pardubice po ojedinělé akci a nedorozumění Matěje Hybše s brankářem Miroslavem Millerem snížili na 1:3 a kdyby dali ještě gól, tak by sice prohráli, ale v pohárové matematice by postoupili do dalšího kola. Ale to se naštěstí nestalo. Vyhráli jsme 3:1 a jdeme dále.

Na utkání si v celkem příjemném počasí našlo cestu 2528 platících diváků. Zpočátku byl aktivní jen kotlík asi 100 fandů Pardubic. Zhruba od 15 minuty se do atmosféry na Letné zapojil i o něco méně početnější kotel Sparty, takže atmosféra nebyla tragická, ale pouze špatná. Hosté si ve druhém poločase ve svém kotli párkrát i přisvítili. U nás se pyrotechnika objevila až po zápase. Povedlo se pár dělených pokřiků Sparta - Praha, ale jinak se protilehlá do fandění příliš nezapojovala.

Po utkání neproběhla ani tradiční děkovačka. Asi nebylo z pohledu hráčů komu děkovat. Hráči jen obešli tu hrstku fanoušků, zatleskalo se a šlo se do kabin. Největší ovace si užil náhradní brankář Marek Štěch. Přišlo mi to jako takové jeho loučení se s Letnou...

Poslední domácí zápas v kalendářním roce 2015 je za námi, ale před námi je ještě ligový výjezd podzimu. V neděli hraje naše áčko od 15 hodin ve Vítkovicích s Baníkem. Stovky nás tam budou.

AC Sparta Praha - FK Pardubice 3:1 (3:0)

Branky: 11. Costa, 24. a 44. Lafata - 75. Kim

ŽK: Matějovský - Jeřábek

Sparta: Miller - Mareček, Brabec (60. Holek), Costa, Hybš - Dočkal, Matějovský, Jiráček, Breznaník - Lafata (58. Fatai) - Juliš.

Pardubice: Knobloch - Řezníček, Pospíšil, Kudrna, Kopřiva, Kakrda, Šejvl, Jeřábek, Fousek (73. Valenta), Kim, Kayamba (46. Fusek).

Rozhodčí: Lerch - Štěrba, Kotalík.

Diváci: 2528.

roboACS | 04.12.2015 08:47 Vstoupit do diskuze