roboACS | 18.04.2016 08:46

Ve 25 kole hrála Sparta ve Vršovickém Ďolíčku alias kráteru. Po vy padnutí z pohárové Evropy se Sparta již může soustředit pouze na domácí ligu a pohár. Před zápasové soustředění U Slámů se povedlo. Dali jsme pár pivek a něco málo kořalky a lehce po půl sedmé již sedíme v tramvaji číslo 7 směr Bohemka. Před Bohemku přijíždíme krátce před začátkem utkání. Kontroly překvapivě nejsou nějak intenzivní a tak stíháme i začátek zápasu.

Sparta nastupuje s Costou v obraně, ale Kuba Brabec sedí jen na střídačce. Od začátku má Sparta územní převahu, ale pouze po vápno. Jak již bývá poslední dobou zvykem brzy dostáváme první gól . Konatému utekl Mosquera a Acosta už neměl problém skórovat - 1:0. Zase zbytečný gól, zase prohráváme. Ale ještě je dost času to otočit. Ve 35 minutě chytře tečuje Dočkalovu střelu kapitán David Lafata.

Na přestávku tak jdeme za nerozhodného stavu 1:1. U stánku dáváme alko Géčko za 30,- (plus kelímek za 50,-) a celkem dobrou klobásku. Do druhého poločasu jdeme za hustého deště bez střídání, ale s touhou urvat tři body na svojí stranu. Jenže ta touha je bohužel spíše v hledišti než na hřišti. Po pěti minutách druhé půle totiž opět prohráváme. Šmíd dorazil za bezmocného Bičíka - 2:1.

Utkání se sice nevyvíjí podle našich představ, ale ještě není konec. Ještě je před námi více než půl hodina, ještě není nic ztraceno. Již po pár minutách po parádní akci Ládi Krejčího vyrovnává Bořek Dočkal - 2:2. V závěru utkání Sparta domácí přitlačí, ale třetí gól již nepřichází. A tak ve Vršovickém kráteru pouze remizujeme 2:2 a to je s týmem bojujícím o záchranu špatný výsledek. Na titul již bohužel můžeme zapomenout.

Utkání sledovalo 5000 diváků. kteří v hledišti viděli bohužel jasnou převahu domácích. Klokani se prezentovali dvěma choreografiemi. Hned v úvodu utkání rozvinuli nápis že prý každé město má svojí chloubu. To chloubou měl být asi kráter, který se podařilo zachránit jen díky pomoci města...Po pauze se prezentovali chorem proti panu Vejsadovi. Několikrát se jim podařil i dělený pokřik zelená-bída.

Sparťané se dnes nějak výrazně neprezentovali. Ono také v tom hrůzostrašném sektoru hostů na Bohemce to dost dobře ani nejde...

V lize teď už na Plzeň ztrácíme 11 bodů. ale ještě máme k dobru středeční dohrávané utkání na Julisce.

Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 2:2 (1:1)

Branky: 10. Acosta, 50. Šmíd - 35. Lafata, 63. Dočkal

ŽK: Jirásek - Konaté, Brabec, Frýdek

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Švec - Acosta, Lulič (65. Gajič), Jiráček, Mosquera - Čížek (86. Prošek).

Sparta: Bičík - Konaté, Kováč (62. Juliš), Costa, Frýdek - Mareček, Matějovský (57. Brabec), Dočkal - Šural (74. Fatai), Krejčí - Lafata.

Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Urban.

Diváci: 5000.

roboACS | 18.04.2016 08:46 Vstoupit do diskuze