roboACS | 22.04.2016 04:30

Ve středu 20.4.2016 se na Julisce hrálo odložené utkání 19 kola Synot ligy, které se v původním termínu 29.2.2016 neodehrálo kvůli sněhové kalamitě. Do tohoto důležitého utkání nemohl zasáhnout dlouhodobí marod Zahustel a nově také Šural, ani vykartovaný Konaté. Naopak po delším zranění nastoupil v základu Vácha. Na Julisce se nám po návratu Dukly do ligy dlouhodobě spíše nedaří a ani tato středa bohužel nebyla výjímkou.

Herně to byla z naší strany velká bída. Opět jsme inkasovali první. Jen s tím rozdílem, že tentokrát se nám to "nepovedlo" již v prvních deseti minutách, ale až po 35 minutách hry. Hra se odehrávala po většinou ve středu hřiště bez nějakých větších šancích na obou stranách. Kromě již tradičně chybující obrany se nám tentokrát příliš nevedlo ani směrem do útoku a tak jsme poločas prohráli 0:1.

Ve druhé půli se obrázek hry příliš nezměnil. Sparta byla více na balonu, ale převážně ve středu hřiště odkud se dávají góly jen těžko. Jeden z domácích dřeváků naštěstí přestřelil prázdnou branku a Dukla nevyužila ani Bičíkovu chybu a tak mohlo přijít z mrtvých vstání Sparty v posledních deseti minutách. První gól Juliše ještě neplatil kvůli ofsajdu Brabce, ale jeho výstavní střela v 89 minutě znamenala vyrovnání na 1:1.

Remíza by byla asi spravedlvější než naše konečná výhra 2:1, ale na to se historie neptá. V análech bude zapsáno, že Sparta na Julusce vyhrála gólem z penalty v 96 minutě. Pokutový kop proměnil po většinu utkání nevýrazný kapitán Dočkal.

O penaltovè situaci se už v médiích vyjádřil kde kdo. Byl to sporný moment, ale penalta je, když jí rozhodčí pískne. Jestli chceme podobným momentům předcházet povolme ve fotbale video, pro řešení některých sporných situací.

V příjemném jarním počasí si na Julisku našlo cestu přes 5700 platících diváků. Jasnou převahu v hledišti měli samozřejmě Sparťané. Ale support za moc nestál. Kotel sice jel všechny naše oblíbené chorály, ale tisíce fandů na tribuně se tentokrát bohužel příliš nepřidávali a tak byl na můj vkus až zbytečně dost slyšet i kotlík domácích, který se netypicky přesunul na kraj té velké tribuny někam do prostor písmena D z názvu klubu.

Utkání jsme dohráli u výborné Plzničky v jedné z Dejvických hospůdek a domu jsem dorazil někdy kolem druhé hodiny ranní. Doufám, že i v neděli nám všem bude chutnat fotbálek i Plznička.