sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Divoká remíza v Brně (Zbrojovka - SPARTA, 9. kolo I. ligy 2016/17)

roboACS 10.10.2016 09:31

Po pár měsících hrálo v neděli 2.10.2016 naše áčko zase v Brně. 11.5.2016 jsme zde hráli v rámci 29 kola a prohráli 0:1 gólem v závěru utkání. Byl tedy čas na odplatu.

Naše automobilová skupinka odjížděla lehce před půl dvanáctou v pěti lidech oktávkou z Opatova. Cesta po opravované D1 proběhla celkem v poklidu. Stihli jsme i oběd na pumpě za Pelhřimovem a i zastávku kousek před Brnem, odkud jsme pak pokračovali v "koloně" 3 aut až do městské části Královo pole, kde jsme se rozdělili při parkování. S parkováním je tam vždycky trochu problém, ale i když kousek dále od stadionu, nakonec jsme našli volné místo.

Utkání začalo ve 14:30. My zhruba tou dobou přišli ke stadionu. První gól jsme si tak užili při focení občanek a natáčení od PČR. Žádné fronty už nebyli a já se dostal na stadion někdy asi v sedmé minutě utkání. Řezníčkovo břevno jsem zaznamenal na schodech při čekání na lístek. S teprve s naším příchodem do ochozů se hra Sparty uklidnila a postupně jsme převzali otěže utkání. Příště by to asi chtělo být v sektoru ještě před začátkem zápasu. Ale co, před derby jsem byl na svém místě již 15 minut před úvodním hvizdem a víme všichni jak to dopadlo. Takže v mých příchodech na stadion asi problém Sparty nebude. Hlavně že tam jsem, na rozdíl od hromady jiných Sparťanů, co mají velké řeči na sociálních sítích a na stadionu je pak nevidíte celou sezonu...

Dočkalův nebezpečný přímák ani šance Vency Kadlece ještě gól nepřinesly. Z vyrovnání jsme se tak mohli radovat až po 30 minutách hry, kdy se po odraženém míči za vápno, trefil krásně pravačkou k tyči Ondra Mazuch - 1:1. Ve 40 minutě už to vypadalo, že budeme kopat penaltu, ale na radu asistentky Ratajové nakonec hlavní rozhodčí odpískal útočný faul Kadlece. Druhý gól tedy padl až o dvě minuty později. Po krásné kombinační akci po pravé straně přeloboval brankáře Bořek Dočkal - 1:2. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Po pauze už se penalta opravdu kopala. Ovšem proti nám. Řezníček naštěstí střílel těsně vedle pravé tyčky. Poté měli naši hráči několik příležitostí na zvýšení náskoku na 3:1, ale všechny zůstali nevyužité. Tu největší měl po krásné individuální akci Vjačeslav Karavajev. Obešel tři bránící hráče, ale bohužel zamířil těsně vedle pravé tyčky. Po té se naši hráči stáhli a tradičně začali bránit těsné vedení. A jako tradičně to skončilo inkasovaným gólem. Po rohovém kopu napřáhl kousek za vápnem mladíček Přichystal a v 80 minutě bylo vyrovnáno - 2:2.

Na vyrovnávací gól reagoval dočasný trenér David Holoubek dvojnásobným střídáním a to skutečně přineslo oživení hry Sparty směrem do předu. Lafi ještě svojí šanci nevyužil, ale v 88 minutě po povedeném výkopu brankáře Koubka, centroval do vápna Míša Kadlec a Matěj Pulkrab byl na správném místě ve vápně za obranou - 2:3. Pokud se nepletu je to jeho šestá střela na bránu v lize a šestý gól. Vedení jsme ovšem neudrželi. Po zbytečné malé domu, přišel nepřesný výkop brankáře Koubka do autu. Vhazování domácích, vybojovanej roh a gól v posledních vteřinách utkání - 3:3.

Tento moment vyvolal následně vlnu emocí. Gól padl pravděpodobně z ofsajdu, který přehlédla asistentka rozhodčího Ratajová, která byla následně potrestána nejdříve od Váchy s Koubkem výroky o návratu k plotně a o dva dny později i zákazem činnosti na 4 soutěžní utkání. Jenže prostě k té situaci vůbec nemělo dojít. Ty chyby v obraně nás už stáli poslední dobou strašně moc bodů.

Ve dnech následujících po tomto utkání, tento moment vyvolal nevídanou mediální vlnu i kvůli výrokům hráčů Sparty v emocích po utkání. Oba hráči se za svůj výrok omluvili a ani to nestačilo. Stále má někdo potřebu to nějak komentovat a předseda fotbalové asociace by nejraději vynesl exemplární trest. Já nevím, jak vy, ale já sám vím, moc dobře, že člověk občas v emocích řekne cokoli, což ho pak samotného mrzí. Já hráčům omluvu věřím a tím bych celou tuhle pseudo kauzu ukončil.

V hledišti se údajně sešlo 9223 diváků. Myslím si, ale že to číslo bylo zase,stejně jako na jaře, hodně přehnané. Kapacita Srbské je 12550. Přišlo vám, že bylo skoro vyprodáno? Mě ne. Nás se sešlo v sektoru asi 200. Což je hodně málo. Náš support stál za starou bačkoru. Týpkovy s megafonem nebylo ani po sektoru pořádně rozumět. Fandové u stánku nebo opření o klandr v horní části vůbec nerozuměli, jaký že se chystá chorál a co mají tedy zpívat. Podle toho například dopadl i v první půli velmi nepovedený pokus o dělený pokřik Sparta - Praha. Po poločase se to trochu zlepšilo, zapojilo se více lidí, ale to bylo jako tradičně asi hlavně proto, že jsme vedli. Celkově tedy bída. Neproběhla ani tradiční pozápasová rozlučka. Hráči jen přišli za branku, zatleskali a když viděli, že v kotli se jedná část fandů hádá s druhými, jestli hráčům zatleskat nebo je seřvat, odešli raději do kabin. Kotel vůbec nebyl jednotný. Docela mě to štve.

Domácí fandové se prezentovali celkem slušným supportem a ve druhém poločase i choreografií s tématem patnáctiletého vyhnanství a stále velké touhy vrátit se domu na stadion za Lužánky. To vše doplněno větším množstvím pyrotechniky. Samozřejmě ani jeden z kotlů nezapomněl na buzeranty a kurvy :)

Teď je před námi repre pauza. Další soutěžní utkání sehraje naše áčko až ve středu 12.10.2016 kdy se v rámci domácího poháru představíme na hřišti druholigových Českých Budějovic. V desátém kole ligy přivítáme v neděli 16.10.2016 od 15:00 doma předposlední Jihlavu.

Během pauzy můžete podpořit ženský tým Sparty, který ve středu 12.10.2016 v 18:00 čeká doma na Letné odvetné utkání ženské ligy mistrů proti FC TWENTE. První utkání holky sice nezvládli a prohráli 0:2, ale naděje umírá poslední, tak je přijďte podpořit a hlasivkami je dotlačit k postupu.

roboACS

FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 3:3 (1:2)

Branky: 4. Škoda, 80. Přichystal, 90. Hyčka - 34. Mazuch, 42. Dočkal, 88. Pulkrab

ŽK: Šural - Mazuch.

Brno: Melichárek - Šural (77. Lacko), Vraštil, Polák, Lutonský - Sedlák, Krejčí - Hyčka, Škoda, Štohanzl (74. Přichystal) - Řezníček (79. Vávra).

Sparta: Koubek - Karavaev, Mazuch, Holek, Michal Kadlec - Čermák (83. Pulkrab), Sáček, Mareček (83. Lafata), Holzer (79. Juliš) - Dočkal - V. Kadlec.

Rozhodčí: Královec - Kotík, Ratajová.

Diváci: 9223.

Fotogalerie

Brno - ACS

První galerie fotek z dnešní přestřelky v Brně
 

Diskuze k článku

Komentáře (1)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 7

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  241

2.  MrSpartan  MrSpartan  225

3.  FVL  FVL  220

4.  Rudej  Rudej  217

5.  Wafi10  Wafi10  209

6.  radamell  radamell  207

6.  black.newt  black.newt  207

8.  Průcha  Průcha  205

9.  spartanekk  spartanekk  204

9.  Skříň  Skříň  204

11.  DAPDO  DAPDO  203

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama