sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Pohodová výhra nad Jihlavou (SPARTA - Jihlava, 10. kolo I. ligy 2016/17)

roboACS 19.10.2016 17:35

Jumbo nedostal vycházky a nikdo jinej se nemáte k sepsání reportu z domácího utkání s Jihlavou a tak nezbývá než abych to zase sepsal já. V neděli 16.10.2016 bylo slunečno a na říjen poměrně teplo. Jaká to příjemná změna oproti předchozím mnoha dnům, kdy bylo pošmourno, mlhavo, chladno a deštivo. A počasí jako by symbolizovalo i současnou náladu ve Spartě.

Od prohraného derby vládne blbá nálada. Vládne dusná atmosféra, fandové jsou nasraný a trochu zlobí, vedení zatím nedokázalo sehnat trenéra na dobu neurčitou a hráče trápí slabá forma, množství zranění a nedůvěra fanoušků. Polojasno ze zápasu s Interem , ani svěží vánek naděje dočasného trenéra Davida Holoubka, zatím nestačili na definitivní jistotu že zataženo a mlhavo se již nevrátí. K šanci na alespoň trochu lepší atmosféru před důležitými zápasy v Evropské lize a v neděli v Plzni bylo potřeba porazit doma předposlední Jihlavu. Jiný výsledek by znamenal další velkou ztrátu a prohloubení podzimní deprese do obrovských rozměrů.

Hrálo se od 15 hodin. Na protilehlé tribuně se chvílemi za slunečního svitu dalo opalovat. K lepší náladě tentokrát přispěla i hra Sparty. Utkání jsme měli od začátku pod kontrolou a utrápeného soupeře, vedeného velkým Sparťanským srdcařem Míšou Bílkem, jsme k ničemu nepouštěli a v pohodě dokráčeli k výhře 3:0. První gól vstřelil kapitán David Lafata, který dorážel míč který po jeho předchozí akci kdy trefil záda jednoho z obránců. V té době platilo, že posledních šest gólů, které jsme proti Jihlavě vstřelili všechny obstaral Lafi. Definitivní uklidnění přinesla až krásná střela zpoza vápna, kterou vyslal obránce Vjačeslav Karavajev. O chvilku později se znovu připomněl David Lafata a už se jen řešilo, kolik jich Jihlava ještě na cestu domu dostane. Žádný další gól jsme ale již nepřidali. Trenér David Holoubek nechal odpočívat některé hráče. Máme teď (i s maskotem Tomášem Rosickým) celkem 9 zraněných hráčů a je tak jasné, že trenér nebude moct v dalších zápasech příliš točit kádr a musíme se modlit, aby se dali alespoň někteří ze zraněných brzy do pořádku natolik, aby byli schopní zase naskočit do hry. Případně, aby se nezranil ještě někdo další. Otázkou je: Proč máme zase, stejně jako na jaře, tolik zraněných hráčů? Stejně jako proč je velká část těch zranění svalového typu? Není něco špatně v tréninkovém procesu?

Pozitivní je že se tak do hry více dostávají mladí talenti z velmi úspěšného týmu u19 z minulé sezony, vedené tehdy právě trenérem Davidem Holoubkem. Ten se toho nebojí a hráči jako Filip Havelka, Václav Dudl nebo Matěj Pulkrab tak sbírají první zkušenosti v áčku. Útočník Matěj Pulkrab v neděli gól nedal. Jednu šanci zahodil když přeloboval brankáře Hanuše, ale zároveň i břevno. Stále ale u něj platí, že co střela na bránu to gól.

Do hlediště si našlo cestu 8447 diváků. Atmosféra byla bohužel hodně komorní. Po výtržnostech z derby jsme měli na toto utkání uzavřený kotel. Kotelníci se přesunuli na spodní tribunu za branku vedle sektoru hostů, Snažili se, fandili a zpívali, ale tak nějak to nebylo ono, protože se příliš nepřidávala protilehlá tribuna. Ta propast mezi kotlem a nejaktivnější částí protilehlé tribuny, byla příliš velká. Ale to nás na protilehlé neomlouvá. V hledišti jsme předvedli ostudný výkon. Kdyby takový výkon předvedli borci na hřišti vypískali bychom je...

Již ve čtvrtek hrajeme v Izraeli hodně důležité utkání skupinové fáze Evropské ligy. Potřebujeme z tohoto utkání body, abychom měli šanci řádit v Evropě zase i na jaře. Vy co jste touhle dobou již někde na cestě na dálný východ: doufám, že naše kluky k těm třem bodům dotlačíte.

A v neděli jedeme do Plzně. Nevyhráli jsme tam již hodně let a tak je na čase tuto nepříznivou bilanci ukončit a zase jednou vyloupit Štruncovy sady.

roboACS


AC Sparta Praha - FC Vysočina Jihlava 3:0 (1:0)

Branky: 30., 55. Lafata, 51. Karavaev

Sparta: Koubek - Karavaev, Mazuch, Holek, Michal Kadlec - Juliš (79. Havelka), Mareček, Dočkal, Holzer (67. Dudl) - Lafata (70. Pulkrab), V. Kadlec.

Jihlava: Hanuš - Mišun, Krejčí, Tlustý (75. Blaič), Rosa - Vaculík (59. Vitásek), Hronek, Zoubele, Ikaunieks - Rabušic (46. Batioja), Dvořák.

Rozhodčí: Pechanec - Peřina, Boček.

Diváci: 8447.

Fotogalerie

ACS - Jihlava

Pohodová výhra 3:0 v pěkném podzimním počasí
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 7

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  241

2.  MrSpartan  MrSpartan  225

3.  FVL  FVL  220

4.  Rudej  Rudej  217

5.  Wafi10  Wafi10  209

6.  radamell  radamell  207

6.  black.newt  black.newt  207

8.  Průcha  Průcha  205

9.  spartanekk  spartanekk  204

9.  Skříň  Skříň  204

11.  DAPDO  DAPDO  203

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama