sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Postup je blízko (AC SPARTA PRAHA - Hapoel Beer Sheva, 4. zápas skupiny EL 2016/17)

Jumbo1 04.11.2016 09:47

Už po losu skupiny bylo jasné, že zápasy s nevypočitatelným izraelským soupeřem mohou být klíčové. Ukazuje se, že pravděpodobně ano, naštěstí ta klíčovost vyzněla dvakrát ve prospěch Sparty a ta je na nejlepší cestě k postupu. Po venkovní výhře před dvěma týdny tentokrát Izraelci přijeli do Prahy, doprovázeni snad dvoutisícovým davem fanoušků (hostující sektor byl plný, dle mého možná dokonce vyprodaný).

Před slabší návštěvou se hrál slabší fotbal, žádný z týmů toho v úvodu moc nepředváděl, hosté měli v úvodu šanci, jinak nic, Sparta se s improvizovanou zálohou dopouštěla docela dost nepřesností a jen těžko se dostávala za obranu soupeře, signál po rohu zakončil Holzer na horní ochoz. Nicméně další standardka už znamenala gól. Dočkal rozehrál přímý kop, a prudce zahraný balon se od nohy jednoho z hostů odrazil za záda brankáře, který s tím neměl absolutně šanci něco dělat, 23. minuta - 1:0. hosté byli jako opaření, další nebezpečná střela letěla těsně vedle. Sparta zlepšila po gólu výkon, začala hosty víc tlačit a postupně získávala jakous takous převahu.

Do přestávky domácí stihli ještě jeden gó. Po kombinaci Karavajeva s Julišem se míč dostal k Dočkalovi, ten ho mezi nohama obránce předložil ideálně Lafatovi, a ten z podobných pozic góly dává… 38. minuta - 2:0. Lafata dal svůj 26. gól v evropských pohárech, předstihl tak legendárního Dina Kollera (25), a pře ním už je pouze Grande Paolo Nedvěd s 29 zásahy. Jinak domácí kotel fandil slušně, protilehlá občas taky, hosté se chvíli snažili, po prvním gólu zeslabili, po druhém v podstatě zmlkli, pořádně slyšet je znovu bylo až při závěrečné děkovačce.

Ve druhé půli se nestalo v podstatě nic, co by stálo za zmínku, nehrál se úplně špatný fotbal, ale víceméně od vápna k vápnu hosté tu a tam nechali v obraně okénko, ale domácí toho nedokázali využít. Chvíli před koncem měli hosté tutovku (jedinou), a Koubek štěstí, že si před zápasem dobře postavil tyče, být to 2:1, kdo ví, asi bychom ještě měli hoňku, aby tři body zůstaly doma. Jinak ale Sparta hosty ani v závěru k ničemu nepustila, a dle mého názoru zaslouženě vyhrála a získala další tři body do tabulky.

Celkem těch bodů má Sparta už 9, a až sem 24. 11. přijedou Svatí ze Southamptonu, bude to od 19:00 přímý souboj o prvního postupujícího. K dosažení cíle Spartě bude stačit remíza, Svatí budou potřebovat zvítězit, aby se nemuseli ohlížet na výsledek druhého zápasu. Pokud se pamatuji, v Southamptonu jsme dostali 3:0, takže těm anglickejm týpkům máme co vracet, tak doražte všichni, ať ty naše kluky doženeme za postupem už doma, a můžeme to s nimi oslavit. Mezitím je samozřejmě ještě 20. 11. liga s Karvinou, od 15:00, na tu taky doražte všichni, dává to zase jen O2, takže jediná rozumná možnost sledování je na stadionu :-P

Sparta Forever!

Jumbo1Sparta - Beer Ševa 2:0 (2:0)

Góly: 23. vlastní Bitton, 38. Lafata


Žluté karty: Karavajev, Pulkrab (oba Sp.)..

Rozhodčí: Vad - Albert, Viszokai (všichni Maď.)

Počet diváků: 12891

Sparta: Koubek - Karavajev, Michal Kadlec, Mazuch, Costa - Juliš (72. Dudl), Holek, Dočkal, Mareček, Holzer (90. M. Kadlec) - Lafata (80. Pulkrab). Trenér Holoubek.

Inter: Goreš - Taha, Vítor (46. Shabtai), Cedek - Bitton, Hoban, Radi, Buzaglo (62. Ghadir), Korhut - Melikson, Maranhao (73. Sahar). Trenér Bakhar.

Fotogalerie

Sparta - Hapoel Beer Sheva

Výhra 2:0 po velmi dobrém a taktickém výkonu v mrazivé Letné ve 4. zápase skupiny EL
 

Diskuze k článku

Komentáře (1)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 7

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  241

2.  MrSpartan  MrSpartan  225

3.  FVL  FVL  220

4.  Rudej  Rudej  217

5.  Wafi10  Wafi10  209

6.  radamell  radamell  207

6.  black.newt  black.newt  207

8.  Průcha  Průcha  205

9.  spartanekk  spartanekk  204

9.  Skříň  Skříň  204

11.  DAPDO  DAPDO  203

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama