sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Postup! (AC SPARTA PRAHA - FC Southampton, 5. zápas skupiny EL 2016/17)

Jumbo1 25.11.2016 14:04

K poslednímu domácímu zápasu v rámci skupin Evropské ligy připochodovali na Letnou Svatí z jihoanglického Southamptonu, a s nimi 2200 jejich fanoušků. Zápas to byl důležitý, šlo o postup ze skupiny. K tomuto cíli Spartě stačila remíza, hosté by postoupili v případě výhry. Výhra Sparty by jí zajistila nejen postup, ale i první místo ve skupině, a do Milána by tak mohli hráči jet na výlet a předvánoční nákupy.

Bylo ale jasné, že jednoduché to nebude, Sparta sice v minulosti dokázala remizovat i s kluby z Big 4, ale nad anglickým klubem zvítězila naposledy před 33 lety. Tehdy porazila FC Watford, vlastněný Eltonem Johnem, 4:0, a od té doby nic. Bylo to třetí kolo poháru UEFA. Dnes by to bylo osmifinále, ale připomínám, že tehdy se hrál K.O. systém už od prvního kola, a to třetí kolo se hrávalo jako poslední podzimní na přelomu listopadu a prosince. Sparta dokázala tehdy dokonce vyhrát i v Anglii (3:2, perlička - vítězný gól v 89. minutě Zdeněk Ščasný), a pak doma soupeře v předvánočním čase přejela před 37000 diváky rozdílem třídy, přičemž všechny 4 góly dala v první půli. Ale konec exkurzu do historie, pojďme zpět do roku 2016.

Předzápasové soustředění, prodávám pár šál, angláni je naštěstí vykoupili, a už honem na stadion, hymna, týmy jsou nastoupeny, může se začít. Sparta hraje netypicky ve žlutých dresech z rozhodnutí UEFA, neboť hosté nebyli schopni přivést si takovou sadu dresů, která by byla dostatečně kontrastní s naší rudou. Lepší to nekomentovat, jen bych se rozčílil. Zápas začíná, a hosté mají hned v úvodu tutovku, kterou naštěstí sami zadrbali. O pár minut později se ale ke slovu dostala i Sparta. Signál z přímého kopu provedli Dočkal s Costou parádně a v 11. minutě si tak Letná mohla zařvat gooooooool - 1:0! Jinak ale Sparta v první půli hlavně bránila, soupeř byl určitě aktivnější, vytvořil si tlak, a měl i šance.

Spartu hnal za postupem skvělý kotel, a i protilehlá se slušně zapojovala. V domácím kotli tradičně vlajky na tyčích a skvělý speaker, Oproti tomu Angličani mě v podstatě zklamali, párkrát sice slyšet byli, ale dohromady spíš nic než moc, s tím, co předvádějí Angličané například na reprezentačních zápasech, se to nedalo srovnávat. Poločas končí 1:0, a já jsem trochu rozpačitý, Ne, že bychom hráli vyloženě blbě, ale jsme pasivní, soupeř si dělá až moc co chce, to by se ve druhé půli nemuselo vyplatit.

Někdo v kabině si asi myslel totéž, protože ve druhé půli se hra Sparty zlepšila, hosté se v podstatě do tlaku nedostávali, a Sparta měla dokonce i šance, bohužel žádná ke gólu nevedla. Nic hrozného se ale nedělo vzhledem k tomu, že Spartě stačila i remíza, výhra by byla tak trochu nad plán, navíc by znamenala první místo ve skupině, a i když si Southampton vytvořil něco jako závěrečný nápor, nedokázal dát venku gól ani ve čtvrtém či pátém zápase Evropských pohárů za sebou. O postup bude muset ještě tvrdě bojovat, a to v posledním zápase v přímém souboji s Beer Ševou, která dokázala doma porazit Inter Milán poté, co z 0:2 otočila na 3:2. Slovutný Inter Milán tak je bez šancí na postup se třemi body v naší skupině poslední. Nakonec to dopadlo, výhra nad anglickým klubem po 33 letech, a na světelných tabulích se rozsvítil nápis, který jsem použil jako titulek.

Po zápase euforie, děkovačka, speaker na ploše, vyvolávání Davida Holoubka atd. Formálně teď bude dva zápasy koučovat Zdeněk Svoboda, ale David Holoubek u áčka zůstává. Čeká nás liga v Hradci (už 27. 11. od 13:00 hodin), doma s Teplicemi, a pak výlet na Inter, kde se bude hrát bez nervů, pro radost z fotbalu. A pak bude zimní pauza, takže možná konečně doléčíme zraněné :-P

Sparta Forever!

Jumbo1Sparta - Southampton 1:0 (1:0)

Góly: 11. Costa


Žluté karty: Holek

Rozhodčí: Gil - Nevado, Yuste (všichni Šp.).

Počet diváků: 17429

Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Costa - Juliš (90. Köstl), Mareček, Holek, Dočkal, Holzer (90. Dudl) - Lafata (88. Havelka). Trenér Holoubek.

Southampton: Forster - Martina, Jošida, Van Dijk, McQueen - Clasie (72. Austin), Höjbjerg (54. Romeu), Ward-Prowse - Rodriguez (55. Boufal), Long, Redmond. Trenér Puel.

Fotogalerie

Sparta - Southampton

Výhra 1:0 a jistý postup z prvního místa! Famózní úspěch ve skvělé atmosfére na Letné. Není co dodávat. This is SPARTA!
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 1

zápasy: 5
góly: 3
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 6

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 5
góly: 2
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

5 3

zápasy: 2
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 3

zápasy: 4
góly: 3
ž. karty: 7
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  123

2.  radamell  radamell  120

3.  DAPDO  DAPDO  112

4.  FVL  FVL  111

5.  recchi  recchi  109

5.  Wega  Wega  109

7.  mufety  mufety  104

8.  SpartanAdam  SpartanAdam  102

9.  alf1  alf1  100

9.  teddy  teddy  100

11.  vapno23  vapno23  99

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama