sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Co se děje

Tradiční zimní lovosické setkání sparťanského lidu, díl šestnáctý (turnaj fanklubů SPARTY v Lovosicích 21.1. 2017)

taborita1 22.01.2017 12:26

Fotbalisté Sparty jsou v plné přípravě na novou sezónu, nabírají kondici, či hrají přípravná utkání, jarní sezona vypukne už za měsíc a tak je potřeba se řádně připravit. Nezahálejí však ani fanoušci našeho nejúspěšnějšího klubu.

Kdo by si myslel, že zimní pauzu tráví sparťanští fans jen u televizí, či v různých restauračních fitness zařízeních, pletl by se. Tento čas je nejen dobou radovánek na sněhu, kterého nám letošní zima nadělila vskutku dost, je i časem všelijakých sportovních aktivit a dýchánků, mezi které již patří tradičně i halový fotbalový turnaj fan klubů Sparty v Lovosicích, který se uplynulou sobotu konal už po šestnácté. No a my jsme na něm samozřejmě nemohli chybět, i když tentokrát naše představení pod hlavičkou týmu Sparta Forever žádná velká hitparáda nebyla, co si budeme povídat ;-) Ale k tomu později.

Shodou okolností v tento den hrála své dvě přípravná utkání i Sparta a tak sice v nás malilinko hryzalo vědomí, že u toho nebudeme, ale na druhou stranu, setkání fanoušků v Lovosicích u míče kulatého bylo vždy velmi vydařené a nejinak tomu nakonec bylo i letos, užili jsme si to. Na přípravu Sparty si vyrazíme v úterý na Strahov, tedy pokud ji opět nepřesunou nějak do....třeba do Aše ;-)Do Lovosic jsme vyrazili ještě za tmy a v třeskutém mrazu obhajovat loňské druhé místo, opět s trochu změněnou sestavou, což už bývá při tomto klání tak trošku tradicí ;-) Do původní nominace zasáhla zranění, nemoci, dovolené či pracovní povinnost, ale i tak jsme nakonec dali do kupy provozuschopnou jednotku čítající devět hráčů a jednoho bafuňáře ;-) Prostě Homolka by si měl své vždycky prosadit...i když třeba za cenu menších ústupků ;-)

Nikde jsme cestou nezakufrovali a tak na místo určení dorážíme i s menším časovým předstihem a tak je dost času na rozcvičení či poklábosení s dalšími sparťany...po hříchu se však spíše provozuje ta druhá varianta ;-)

V prvním utkání máme za soupeře stejně jako loni tým fanklubu z Týnce nad Sázavou, který by se mohl zdát na rozjezd jako ideální soupeř, avšak hned na začátku jsme zmraženi rychlou brankou a dá nám dost práce utkání otočit. Klasika, z které se však nejspíš nejsme ochotni nijak poučit ;-) Druhý zápas s Kadaní také zvládáme, dokonce i s nulou v kolonce obdržených branek, ale tím už pozitiva pomalu končí a přichází návrat do kruté reality a červených čísel ;-) V dalším mači s fanklubem Horažďovice - Rabí sice také neinkasujeme, ale ani nejme schopni vstřelit branku a tak si do tabulky připisujeme jen bodík.

S Lovosicemi se pak začíná naplno projevovat naše největší slabina a to produktivita. Ač se do šancí dostáváme velmi často, naši snajpři v útoku by však netrefili ani kredenc, kdyby měla na šířku deset metrů, prostě místo Lafatů nám tam běhali (no, i to je trochu silné slovo) spíše Sionkové ;-) Ještě že máme v brance čaroděje, díky kterému se skore zastavuje jen na stavu 1:4 v náš neprospěch.Možná je to úbytkem energie? Tak to zkoušíme napravit v místním fitness centru. Jak se však ukáže, tak v tom to zřejmě nebylo, ani vydatné porce guláše, párků, doplněné zrzavými ionťáky nás evidentně nenabudí k větší aktivitě, naopak, hřiště je nějaké delší a místo dvanácti minut se hraje snad půl hodiny ;-) Tohle by se mělo nechat prošetřit ;-)

Prostě žádná hitparáda se nekoná. S Českou Lípou dostáváme čtyřku, s Děčínem sice plichtíme, ale v posledním zápase s Opatovicemi sice předvádíme slušný výkon, ale opět neseřídíme mířidla a tak je soupeř o branku šťastnější.

Se dvěma výhrami, dvěma remízami a třemi porážkami nakonec obsazujeme šesté místo, čímž vyrovnáváme náš nejhorší výsledek v historii turnaje. No, styďme se a o svátcích méně žerme a více se hýbejme :-) Ale počkejte za rok! ;-)

Celkovým vítězem turnaje se pak stal po zásluze tým fan klubu z České Lípy, který turnajem procházel až na jedno zaváhání jako nůž s máslem a navázal tak na své dva triumfy z let 2014 a 2015. Druhý flek patří klukům z Velkých Opatovic a třetí skončili borci z domácího pořádajícího lovosického fanklubu.Konečné pořadí:

1. FCS Česká Lípa
2. FCS Velké Opatovice
3. FCS Lovosice
4. FCS Děčín
5. FCS Horažďovice - Rabí
6. Sparta Forever
7. FCS Kadaň
8. FCS Týnec nad SázavouHned po posledním zápase přichází na řadu slavnostní vyhlášení výsledků pod taktovkou předsedy místního FCS Lovosice Sváti a předsedy Fanklubu Sparty pana Obdržala. Jako tradičně přicházejí na řadu jako první individuální ocenění (která opravdu nedám z hlavy, ale ocenění jsou vidět ve fotogalerii a určitě se poznají), poté pak týmy postupně od osmého místa až po první Českou Lípu.

Ale vítězem se vlastně stali všichni, co na turnaj dorazili. Fotbal je přeci jen záminka, ne? ;-) Je přece skvělé se potkat se svými druhy ve zbrani vždy, nejen na tribunách ale i při jiných aktivitách. A stejně tak tomu bylo i v sobotu. Nejenže sparťané potěšili oko přítomných diváků svými vypracovanými postavami, skvělou fyzičkou, nadpozemskou fotbalovou ekvilibristikou, dokonalými akcemi, nádhernými brankami a mohli bychom takhle pokračovat až donekonečna, ale zejména jsme si opět ukázali, že jsme všichni jeden tým, že i my jsme Sparta. A tak to má být.Na začátku února se opět s některými uvidíme na Sparta Forever cupu a s ostatními určitě na tribunách Letné či v ochozech dalších stadionů, kde všude bude hrát Sparta. A nás, naše hlasivky, bude určitě klub potřebovat. Nečeká nás na jaře nic lehkého, bodový odstup od titulu je velký, ale nic nevzdáváme! Snad se trochu hnuly i ledy v samotném vedení a myšlení klubu a snad nastavená cesta bude už konečně ta správná.

Na úplný závěr patří díky místním organizátorům s fan klubu Lovosice, všem zůčastněným hráčům a divákům. Bylo to fajn. A za rok zase na viděnou.

P.S. I když jsme si to moc nezasloužili, tak za odměnu jsme si po turnaji nadělili ještě malé kolečko po litoměřických minipivovarech a jak jinak, bylo to také fajn ;-) Jen škoda, že pan řidič je trochu podpantoflák a musel chvátat domů a neprosadil si delší vycházku ;-)

Sparta Forever!


taborita1

Fotogalerie

Turnaj fanklubů Lovosice 2017

Další ročník turnaje Fanklubů Sparty pořádaný FCS Lovosice - 21.1. 2017
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

  Novinky na internetu

1.  THRASHER  THRASHER  30

2.  martanek  martanek  26

3.  riss  riss  25

3.  miloš  miloš  25

3.  Vejvi  Vejvi  25

6.  ffontan  ffontan  24

7.  prso  prso  23

7.  FVL  FVL  23

7.  Pavel Bednar  Pavel Bednar  23

7.  doca  doca  23

11.  manics  manics  22

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama