sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Vydřená výhra nad Libercem (Sparta - Liberec, 27. kolo I. ligy 2016/17)

roboACS 10.05.2017 00:32

V neděli 7.5.2017 hrála Sparta doma na Letné s Libercem. V průběhu týdne na již tak rozsáhlou marodku přibyli ještě zraněný Lukáš Mareček a nemocný Lukáš Juliš a do utkání jsme tak šli doslova s torzem týmu. Kdo je zdravej hraje. Na lavičce seděli pouze 4 náhradníci. Takový je momentální stav mužstva. Stále nezodpovězenou otázkou je: Proč tomu tak je již déle než rok? Nepomohlo zkoumání podloží tréninkového hřiště, dezinfekce zázemí stadionu ani imunologické testy hráčů...

Před utkáním jsem si šel zamávat s vlajkou. Už jsem delší dobu nebyl a taky jsem si chtěl poslechnout tu upravenou podobu hymny, kterou bych určitě cestou z hospody rovnou na zápas nestihl. Nevím no, ta nová verze je taková divná. Ale třeba jde jen o zvyk. Ze hřiště bylo vidět hodně prořídle tribuny. Na utkání si našlo cestu necelých 10 tisíc fandů z toho ještě asi 200 dorazilo z Liberce. Docela bída. Ale tak to prostě je. Poslední dobou má i dost permanentkářů různé důvody proč utkání Sparty bojkotovat: vedení týmu, odchozené zápasy, už se nehraje o titul atd.

V nedělním utkání nelze hráčům upřít bojovnost, to rozhodně ne. Ale jaksi se ztratila nějaká ta lehkost a fotbalovost. Podstatě celému utkání dominovala hromada nepřesností na obou stranách. A když už se přece jen urodil nějaký náznak šance tak jí rozdílový hráč spolehlivě zazdil a jen potvrdil, že on není rozdílovým, ale koncovým hráčem, protože prakticky každá akce u něj skončí. Když má přihrát tak pošle soupeři malou domu a když má střílet tak vymejšlí hovadiny. Abych byl spravedlivej tak musím napsat, že jedna akce se mu podařila zakončit i jinak - na konci prvního poločasu trefil tyčku. Ještě že máme kapitána Davida Lafatu. Ten se při neúčasti Pepíka Šurala zase více pohyboval na hrotu útoku. Sice také jednu šanci zazdil, ale ještě před tím se dobře otočil po přihrávce Bóži a i z pomocí teče vstřelil svůj 14 ligový gól v této sezoně.
Liberec nás sice ve druhé půli trochu přitlačil, ale skórovat nedokázal a tak jsme vyhráli 1:0 a udrželi čtyřbodoví náskok na čtvrtou Mladou Boleslav.

Ve 28 kole se Sparta představí již v pátek 12.5.2017 na hřišti Karviné. Dostali jsme k dispozici pouze 250 lístků. Vyprodáme kapacitu hostujícího kotle?

roboACS


AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branky: 54. Lafata

ŽK: Souček, Kerbr, Potočný

Sparta: Bičík - Karavaev, Holek, M. Kadlec, Hybš - Vácha, Sáček - Konaté, Čermák (83. Havelka), Vatajelu (76. Zahustel) - Lafata (89. Matoušek).

Liberec: Dúbravka - Breite (81. Baroš), Mikula, Karafiát, Graciar (62. Voltr), Kúdela, Ševčík, Vůch (71. Potočný), Ekpai, Souček, Kerbr.

Rozhodčí: Machálek - Hrabovský, Kotalík.

Diváci: 9664.

Fotogalerie

ACS - Liberec

Výhra i přes kupu zraněných a nemocných 1:0

 

Diskuze k článku

Komentáře (2)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 7

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  241

2.  MrSpartan  MrSpartan  225

3.  FVL  FVL  220

4.  Rudej  Rudej  217

5.  Wafi10  Wafi10  209

6.  radamell  radamell  207

6.  black.newt  black.newt  207

8.  Průcha  Průcha  205

9.  spartanekk  spartanekk  204

9.  Skříň  Skříň  204

11.  DAPDO  DAPDO  203

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama