sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Co se děje

100letná na Letné

Redakce 17.05.2017 15:58

V sobotu nás čeká poslední domácí zápas letošní sezony s Hradcem Králové a i když to letos stálo opravdu celkově za pendrek, neměli bychom si toto letenské loučení s ligovým ročníkem nechat ujít, pořádně si ho užít a dorazit v co největším počtu, zvláště, když bude toto utkání spojeno s oslavami 100 let našeho stadionu.

Ve sparťanském fanouškovském národě panuje velké rozčarování a to nejen z hry, umístění týmu, výsledků apod., ale hlavně z celkové situace v klubu, který je zmítán chaosem na mnoha úrovních, jež vede, mimo jiné, ke značné devalvaci značky Sparta v očích nejen jejích fanoušků. Ale ani to by nás nemělo odradit od podpory svého milovaného klubu, vždyť kdo jiný by měl v současnosti stát za Spartou, když ne my. Ukažme, že jsme se Spartou v dobrém i ve zlém, přijďme udělat skvělou kulisu a ukázat, že na nás je vždy spolehnutí, zaplňme Letnou!

V tabulce Spartě už o moc nejde, i když třetí místo lepší než čtvrté, ale hraje se o důvěru fanoušků a pro ně, navíc Hradec je až po uši namočen v sestupových vodách a tak bude muset hrát na vítězství a tak se třeba dočkáme i pěkného fotbalu, žádný beton, hezky zhurta od podlahy.

Co bude na sobotě ale nejdůležitější je připomenutí si 100 let od otevření hřiště na místě, kde stojí náš současný stadion. 13. května 1917 zde Sparta na svém nově vybudovaném hřišti porazila Viktorii Plzeň a položila tak základ pro dalších sto let letenské legendy. Kolik jen jsme si zde my, naši otcové, dědové, maminky, babičky apod. užili radostí, euforie, ale i zklamání a slz, skvělých utkání ve fantastické atmosféře, jak v domácích soutěžích, tak v kláních se světovými velikány. A všichni věříme, že podobných zážitků si budou dál užívat i naše děti, vnuci, pravnuci atd. Sparta tu byla, je a bude a na tom nezmění nic ani různě měnící se majitelé, ředitelé, trenéři, hráči, manažeři atd., protože ti odcházejí, ale my fanoušci zůstáváme.

V jarním utkání s Plzní na Letné bylo prezentováno velké choreo na protilehlé, kterému vévodil letopočet 1917, tedy rok postavení stadionu a v podobném duchu bude pojat i celý sobotní zápas s Hradcem Králové. Kartoniáda na protilehlé bude tentokrát nahrazena choreem z produkce ultras Sparty na jižní tribuně (u letenské pláně) Proto i žádáme fanoušky zde nacházející se (zejména v sektorech D41 - D48) o spolupráci a pochopení. Věnujte pozornost spíkrovi na trávníku před zápasem a při prezentaci dbejte pokynů organizátorů. Choreo bude realizováno před samotným výkopem společně s nástupem hráčů na plochu.

A toto samozřejmě není jediným připomenutím zrodu našeho svatostánku. Jsou v plánu další akce, např. vyhlášení zápasu století, ceremoniál s jeho aktéry, ochutnávka bonbonů Sparta, možnost získání nových tématických suvenýrů, retro vstupenek a spousta dalších doprovodných aktivit - více info k programu najdete zde: Slavnostní podvečer
Tudíž spousta a spousta důvodů, proč zrovna v sobotu nezůstávat někde na gauči, tedy kromě toho, že hraje Sparta ;-) Jo a dorazte s dostatečným časovým předstihem, ať vám nic neunikne a nejste zklamaní, ideálně už třeba po čtvrté hodině, ať se netlačíte ;-)

Utkání Sparta - Hradec Králové je na pořadu v sobotu 20. května od 17:00 na 100letné. Dorazte včas!

A kdo by si chtěl udělat prodloužené sparťanské odpoledne, tak od 14:00 hod. hostí sparťanská devatenáctka na Strahově v I. lize dorostu tým Baníku Ostrava. Naši kluci vedou tabulku a jistě se jim bude v boji o titul hodit každá podpora. Tak se stavte.

Zapomeňme na chvilku na trable letošní sezony, odložme černé myšlenky a pojďme si užít sobotní slavnostní večer, užít si Spartu!

Po tomto zápase nás pak čeká i poslední výjezd sezony a to příští sobotu na Slovácko, kde hrajeme od 17 hodin. Den i čas pro cestu za Spartou solidní, tak proč nevyrazit na výlet ;-) A pak přijde letní pauza, která nám jistě přijde velmi vhod, hlavně na regeneraci nervů a nabrání nových sil na novou sezonu, která musí být bezpodmínečně na mnohem vyšší úrovni od hráčů a celého klubu, než ta letošní (V prodeji už jsou i permanentky na novou sezonu, více informací k nim najdete zde: Permanentky na sezonu 2017/2018.)

Součástí oslav 100 let Letné pak bude ještě v sobotu 17. června speciální akce pro fanoušky, unikátní běžecký závod, jehož trasa povede skoro celým letenským stadionem. Více o této akci si můžete přečíst zde: Letenská míle. Ve stejný den se pak uskuteční na tréninkovém hřišti vedle stadionu i tradiční dětský den, jehož začátek je naplánován na 14:00 hod.

A jelikož k blížícímu se létu neodmyslitelně patří i nějaké to rekreační sportování, či courání na kole nejen po českých a moravských zemích, ale třeba i po krajích zahraničních, připravili jsme, jak jste třeba už zaregistrovali, pro příznivce cyklistiky v řadách sparťanských fanoušků vskutku originální a nepřehlédnutelnou novinku na našem e-shopu - cyklodres 1893 Může se zdát, že je to záležitost pro fajnšmekry, ale věříme, že se bude líbit co nejvíce z vás a obsadíme v něm české a třeba i zahraniční silnice a cyklostezky. Více info o této nabídce limitované edice čtěte zde: Cyklodres SPARTA 1893

Takže v sobotu na Letné, za týden do Uherského Hradiště a v létě na kolo ve sparťanském!

Sparta Forever!


Redakce

Diskuze k článku

Komentáře (0)

  Novinky na internetu

1.  THRASHER  THRASHER  30

2.  martanek  martanek  26

3.  riss  riss  25

3.  miloš  miloš  25

3.  Vejvi  Vejvi  25

6.  ffontan  ffontan  24

7.  prso  prso  23

7.  FVL  FVL  23

7.  Pavel Bednar  Pavel Bednar  23

7.  doca  doca  23

11.  manics  manics  22

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama