sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Z Ostravy s prázdnou (Baník - Sparta, 26. kolo I. ligy 2017/18)

roboACS 30.04.2018 09:20

V sobotu 28.4.2018 nás čekal výjezd jara. Sparta hrála v Ostravě. Na sever Moravy se většinou vlakem vydalo nějakých 400 fandů. Z Prahy se odjíždělo rychlíkem Landek v půl deváté. Tímto vlakem jelo nejvíce lidí. Další je následovali o pár hodin později a pár odvážných vyrazilo auty. Já jel Pendolinem, ale už ve středu dopoledne. Mam v Orlové jednoho kámoše a tak jsme se domluvili, že tam na pár dní zajedu na dubnovou dovolenou spojenou s turistikou po kraji, kde to vlastně vůbec neznám.

V průběhu týdne se sice lehce ochladilo, ale to nám vůbec nevadilo. Nakonec vlastně bylo i docela fajn, že nebylo dusno . Pro toulání v přírodě bylo příjemné počasí. Akorát na Lysé hoře mohlo být trochu tepleji než necelých 6 nad nulou. Ale ve výšce 1323 metrů nad mořem je podobná teplota celkem normální po většinu roku.

V sobotu brzy ráno jsem se autobusem přesunul z Orlové do Ostravy abych se podíval po krásách města, kde jsem vlastně ještě nikdy nebyl. Na fotbale jsem zde sice už byl několikrát, ale vždycky jen na otočku. Jaké krásy města jsem viděl? No moc toho nebylo. Industriální architektura mě moc nebere, centrum města přejdeš za pět minut... Líbila se mi ta jejich nová radnice s hodinami na věži a okolí Slezsko ostravského hradu. Co se mi nelíbilo byla místní Vietnamská móda chudších obyvatel města ve stylu čím víc pruhů tím víc Adidas a různí zevlové žebrající o drobné prakticky kdekoli po městě. Nemusím zkusit úplně všechno a tak jsem byl rád, že se mi podařilo vyhnout Ostravaru a cestou na stadion najít hospodu s tankovou Plzní a dobrou kuchyní.

Samotná cesta na stadion byla poměrně adrenalinová. V přeplněné tramvaji plné modro bílých triček Baníku jsem se v rudém triku celkem vyjímal. Nebylo mi úplně dobře po těle, ale bez viditelných znaků ACS, s batohem na zádech a s nikým nemluvíc jsem dojel bez povšimnutí.

Utkání začínalo v 15 hodin. Pěkné počasí a nenáviděný soupeř z Prahy vylákal do ochozů přes 15 tisíc lidí. Bylo vyprodáno. Jaká to změna oproti prvnímu výjezdu do nové Vítkovické arény z před dvěma lety, kdy chachaři měli bojkot a na stadionu jsme byli prakticky sami a vytvořili hráčům domácí prostředí. V sobotu jsme v tom malém počtu (400 je možná přehnané číslo) neměli šanci. Domácí se prezentovali skvělým supportem a dvěma choreografiemi na protilehlé tribuně. V první nás varovali, že budeme pykat za to komu fandíme a ve druhé připomněli rok vzniku svého klubu. Z naší strany se o jakémsi fandění dá možná mluvit z kraje zápasu, postupně to uvadalo, některé lidi musel speaker doslova nutit, aby otevřeli hubu. Vyrovnávací gól jsme oslavili trochou té pyrotechniky. Podobně jsme se prezentovali ještě v závěru prvního poločasu, kdy byla použita pyrotechnika při oblíbeném chorálu Letná bouří. Po přestávce se chuligánce podařilo prolomit vrata oddělující náš sektor od hřiště a začal boj s pořadateli a posléze s SPJ, která vlítla do sektoru a vyklidila nejaktivnější část kotle a náš už tak mizerný support úplně ustal.

Stejně jako v hledišti jsme bohužel neuspěli ani na hřišti. Domácí do toho dali srdíčko. Bojovali a žrali trávu. Naši hráči si asi mysleli, že to půjde samo. Všichni zůstali za očekáváním, nikdo naplno neukázal svoje možnosti. Snad kromě Zahustela který opět naplno ukázal, že je úplně k hovnu. Na dva vedoucí góly Baníku jsme ještě dokázali odpovědět, ale na gól domácí ikony Baroše jsme již reagovat nestihli a tak jsme prohráli 2:3. V jiných reportech jsem psal, že se sehráváme a že výkon jde na horu. Ano to je možný, ale vysvětlujte to fanouškům poté, co po derby neuspějete ani v druhém nejdůležitějším zápase jara...

Po utkání jsme ještě dost dlouho drženi před sektorem. Proud chacharů nebere konce. Si říkám, že snad chodí dokola, že to není možný kolik jich tam je. Hlavní proud fandů je třemi autobusy odvezen na nádraží do Svinova na rychlík v půl sedmé. Další jedou domu auty zaparkovanými u staďáku a já jdu maskován mikinou chvilku raději pěšky a pak tramvají na hlavák na Pendolino.

Příští týden v pátek hostíme doma na Letné od 19:15 Zlín. Kdyby jste někdo měli absťák po kvalitním fotbalu tak v úterý 1.5. hraje na Strahově od 11:30 tým u19 s Příbramí.

roboACS


FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 3:2 (1:1)

Góly: 22. Šindelář, 51. Hlinka, 86. Baroš – 28. Kanga z pen., 60. V. Kadlec. ŽK: Šindelář, Breda, Hlinka - Kulhánek, Štetina, Hovorka. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Horák. Diváci: 15020.

Baník Ostrava: Laštůvka - Breda, Azackij, Šindelář, Fleišman (67. Granečný) - De Azevedo, Hrubý, Hlinka, Fillo – Baroš (89. Psyche), Poznar (72. Diop)

Sparta: Nita - Zahustel, Kaya (46. Hovorka), Štetina, Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec, Stanciu (59. Ben Chaim), Kanga, Plavšić (85. Vatajelu) - Šural.

Fotogalerie

Baník - ACS

Ostuda a prohra 2:3 na hřišti posledního týmu tabulky
 

Diskuze k článku

Komentáře (2)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 8

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hložek Adam

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hanousek Matěj

známka:

5 5

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

5 3

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Roonie.  Roonie.  71

2.  Metacom  Metacom  64

3.  tony68  tony68  63

4.  Dalos  Dalos  61

5.  Vencano  Vencano  60

6.  recchi  recchi  57

6.  martanek  martanek  57

6.  spartak5  spartak5  57

9.  Fotr  Fotr  55

9.  Dzegr96  Dzegr96  55

11.  looki  looki  53

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2019 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama