sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Co se děje

Startuje CEE Cup 2018 - dorazme podpořit nejen sparťanskou U19

Redakce 19.07.2018 12:03

Po roce tu máme opět CEE Cup, velký mládežnický mezinárodní turnaj U19, který si už našel své pravidelné místo v kalendáři nejen sparťanských fanoušků.

CEE Cup si už také našel svoje pevné místo ve společnosti prestižních mezinárodních klání mladých týmů U19 nejen z Evropy, ale i z jiných kontinentů a jeho úroveň se každým rokem zvyšuje. A samozřejmě ani v letošním ročníku, který startuje ve středu 25. červencena Strahově, tomu nebude jinak.

V letošním ročníku dochází k jistým změnám v propozicích turnaje. V předchozích letech se turnaje účastnilo dvanáct týmů rozdělených do tří skupin, což vedlo k jeho trošku větší rozvleklosti a občas i menší atraktivitě některých zápasů a tak se organizátoři rozhodli ke změně turnajového modelo. Nově se tak tohoto klání zůčastní pouze osm týmů rozdělených do dvou skupin, ve kterých bude hrát každý s každým, vítěz pak postoupí přímo do finále, další mužstva pak budou hrát o konečné umístění podle pořadí ve skupině.

Do skupiny A tak byly nalosovány týmy Sparty, bosenské FK Sarajevo, SE Palmeiras z Brazílie a slovenský zástupce FC Nitra. Ve skupině B se pak potkají Slavia, anglický FC Everton, Besiktas JK z Turecka a rumunský Academia De Fotbal Sport Team, jež nahradil původně přihlášený Real Sapphire z Nigérie, jehož hráči však bohužel nezískali potřebná víza.

Obě skupiny jsou opravdu našlapené a o vítězství se může poprat opravdu každý. Turecký Besiktas přiveze do Prahy svůj hvězdný ročník 2001, ovšem i ze Slavie zní, že jejich fotbalisté narození v tomto roce jsou momentálně největší chloubou jejich mládeže. V minulé sezoně tým sešívaných ovládl celostátní ligu mladších dorostů a jeho členové se ve velkém objevují v reprezentačních nominacích. Velkou pozornost budí také Everton, který čeká obhajoba loňského triumfu.

"Myslím, že letos bude turnaj více atraktivní díky tomu, že se hrají ve skupině hned tři zápasy oproti dřívějším tříčlenným skupinám. Budou tady navíc velmi kvalitní týmy, kterým už od prvního duelu půjde o postup do finále", prozrazuje ředitel turnaje Roberto De Blasio.

Základní skupiny se odehrají na dvou místech. Sparťanská skupina A se uskuteční již tradičně v areálu TCM na Strahově, béčko pak na nedalekém stadionu Evžena Rošického. Finále se bude hrát stejně jako loni ve vršovickém Ďolíčku a to 31. července od 18:00 hod., zápasy o další umístění jsou naplánovány na hřiště v Nebušicích na Praze – západ. Vstup na všechny zápasy základních skupin je zdarma.

Finálovému klání bude předcházet Dětský fotbalový den určený fotbalistům i nefotbalistům ve věku 6-12 let. Akci bude mít na starost bývalý fotbalista Tomáš Jun. Účast je zdarma, pro děti jsou přichystány dárky a občerstvení.

Vstup na většinu utkání je zdarma, pouze na finálový duel budou přímo na místě v prodeji vstupenky za 100 Kč. Pro účastníky Dětského fotbalového dne bude vstup zdarma.

Sparťanská devatenáctka z posledních tří ročníku dva vyhrála (loni skončili kluci pátí) a určitě se bude chtít znovu na trůn vrátit, i když to nebude vůbec jednoduché. Nejen proto, že tým je opět značně omlazený a kádr skládá se doslova na pochodu, ale i proto, že ve sparťanské mládeži nepanuje zrovna ideální atmosféra a to zejména díky (opět) diletantské práci sportovního úseku Sparty, jež nebylo schopno zareagovat na aktuální situaci a díky vlastní neschopnosti si nechalo utéct několik velmi talentovaných hráčů a reprezentantů ke konkurenci a ještě to úplně nesmyslně obhajuje. Z výkladní skříně Sparty, jíž byla ještě mládež donedávna, se pomalu stává smutný obraz celkového fungování vedení. I to ukazuje, jak je klub co se týká sportovního managementu veden amatérsky a neprofesionálně. Ale to evidentně trápí jen fanoušky, majiteli je to zřejmě jedno, jinak by s tímto všeobecným stavem už něco dávno udělal.

Ale ani toto by nás nemělo od podpory naší mládeže odradit, ti kluci za to opravdu nemohou a naši podporu si zaslouží. Tak neseďme doma na gaučích a vyrazme na fotbal a bavit se. Fandit Spartě! Kdy jinde je možno vidět tak skvělou konfrontaci mládežnické kopané.

Sparta začne svou pouť turnajem ve středu 25. července v 10:00 hod. utkáním s FC Nitra, poté následuje v pátek 27. července od 10:00 hod. klání se Sarajevem a skupinu kluci uzavřou v sobotu 28. července od 10:00 hod. zápasem s brazilským Palmeiras, v němž vyrůstal například Gabriel Jesus a i do Prahy jistě přivezou jistě spoustu nadaných fotbalistů.

Celý rozpis turnaje zde: Rozpis zápasůWebové stránky turnaje CCE Cup: www.ceecup.org

Stránky turnaje na Facebooku: www.facebook.com/CEECupU19/

Twitterový účet turnaje: twitter.com/cee_cup

Účet na Instagramu: www.instagram.com/cee_cup/

Tak vzhůru na fotbal, na SPARTU!

Sparta Forever!

Redakce

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

12. hráč

známka:

5 9

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

5 1

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hložek Adam

známka:

4 7

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

4 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Tetteh Benjamin

známka:

4 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  karolina  karolina  28

2.  sel  sel  26

2.  Adjan  Adjan  26

4.  Vanek  Vanek  25

4.  Miguel  Miguel  25

6.  recchi  recchi  24

6.  Vejvi  Vejvi  24

8.  koste  koste  23

8.  majk  majk  23

8.  haklos  haklos  23

11.  ffontan  ffontan  22

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2019 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama