sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Co se děje

Zpátky na značky! Sezóna začíná!

Redakce 20.07.2018 11:41

Tak už je to tu, v sobotu nám to vypukne, sezóna začíná. Jaké bude? To je ve hvězdách, na hřišti to těžko ovlivníme, ale na tribunách za to musíme zabrat. V minulé sezoně jsme si moc radosti neužili, byla jednou z nejhorších v novodobé historii Sparty a do té nové vstupujeme také bez nějakých větších očekávání. Sportovní vedení dělá jednu botu za druhou, mladé talenty houfně prchají ke konkurenci, trenér působí mírně bezradně, generální ředitel hází jednu frázi za druhou a ani příprava moc optimismu nepřinesla. Potvrdí se tak přísloví "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti?".

Ovšem ani to všechno a i spousta dalších věcí nás nesmí odradit od podpory našeho klubu. Na trávníku to za hráče neoběháme, ale v ochozech se můžeme ukázat. Nejspíš to bude znít jako klišé, ale i v ne zrovna úspěšných letech nesmíme přestávat fandit, či věřit. Samozřejmě nelze přehlížet chyby a přešlapy, kterých se Sparta na sportovním poli dopouští čím dál více, není důvod být jako ovce a se vším souhlasit, všemu tleskat či zavírat oči. Ale právě v těchto chvílích bychom měli držet na tribunách při sobě, při Spartě. Navíc v klubu nejsou jen samí Kotalíci, Svobodové aspol., je tam i dost profesionálů a opravdových sparťanů, bohužel většinou ne zrovna na postech, kde by mohli cokoli podstatného ovlivnit. Ale i to se může časem změnit.

Prostě buďme vždy na svých místech v co největším počtu, fanděme, podporujme Spartu jak doma na Letné, tak na venkovních stadionech, pomáhejme a podporujme fanouškovské aktivity, neseďme jen na zadcích doma u televizí a počítačů. Protože majitelé, bafuňáři, hráči atd. odcházejí, ale my zůstáváme. Ale chápeme i ty, u kterých už kalich trpělivosti přetekl, protože ta krize není otázkou posledních dvou, tří let, ale táhne se už dost dlouho. Všichni bychom si jistě přáli, aby se Sparta vrátila na místa, která ji historicky patř. Víme, že doba se mění, ale to by nemělo sloužit jako alibismus, ale spíše jako impuls, abychom se také vyvíjeli a nestagnovali.

Jak jsme psali v úvodu, po zkušenostech z let minulých už jdeme do sezóny bez větších očekávání, o to však větší může být na jejím konci radost, když v ní budeme úspěšní. A kdo by si nepřál třeba titul, úspěch v Evropské lize, výhry v derby atd.? Tak pro to pojďme udělat co můžeme, hráči na hřišti, my fanoušci v hledišti. Proč? Protože Sparta!

A začít můžeme už tuto sobotu, kdy na Letnou dorazí natěšený nováček z Opavy a s ním dvanáctset jeho fanoušků. Nenechme se zahanbit, dorazme na Letnou v co největším počtu a dožeňme hráče k vítězství! Neseďme doma, vzhůru na tribuny! Sparta tempo!

A po sobotním utkání si moc neodpočineme, už ve čtvrtek nás čeká první zápas 2. předkola Evropské ligy v Novim Sadu se Spartakem Subotice! A hned po něm v neděli výjezd do Jablonce, poté čtvrteční domácí odveta se Suboticou, následuje nedělní mač se Slováckem na Letné atd. Opravdu našlapané léto a rytmus dvou zápasů v týdnu. Ale my to zvládneme!

Takže dnes pořádně naladit hlasivky a v sobotu si koukejme Spartu prosadit, kdo nedorazí na Letnou je mrtvej Homolka!

Sparta Forever!

Redakce

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

12. hráč

známka:

5 9

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

5 1

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hložek Adam

známka:

4 7

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

4 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Tetteh Benjamin

známka:

4 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  karolina  karolina  28

2.  sel  sel  26

2.  Adjan  Adjan  26

4.  Vanek  Vanek  25

4.  Miguel  Miguel  25

6.  recchi  recchi  24

6.  Vejvi  Vejvi  24

8.  koste  koste  23

8.  majk  majk  23

8.  haklos  haklos  23

11.  ffontan  ffontan  22

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2019 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama