FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Navštívili jsme

Holomajzna za tři body (Sparta - Dukla, 7. kolo I. ligy 2018/19)

roboACS 02.09.2018 17:47

V sedmém kole Fortuna ligy přijela na Letnou Dukla. Výkop utkání byl stanoven na pátek 31.8.2018 v 18:30. Po teplotně nadprůměrném srpnu, se v pátek značně ochladilo a začalo deštivější období. I přesto si k prvnímu malému pražskému derby v sezoně našlo na stadion cestu deset tisíc diváků.

Co viděli? Naprosto nezáživný fotbal, doslova holomajznu, kde jediným pozitivem bylo, že přijela tragická Dukla, které se u nás dlouhodobě nedaří a že jsme z toho utkání získali tři body. Nějaké řeči do novin, že soupeř musí hned od začátku poznat, že u nás nemá šanci získat body? Naopak. V úvodu to byla Dukla, kdo byl lepší na míči. Po asi 15 minutách se míče zmocnili i naši hráči, ale vypadalo to, jako kdyby se dnes viděli poprvé. První střelu na branku vyprodukoval Nicolae Stanciu až po půl hodině hry. V závěru poločasu nastali pro nás dvě šťastně situace. Nejprve video rozhodčí neposoudil Frýdkovo hraní rukou v pokutovém území jako úmysl a vzápětí se před Benjamina Tetteha šťastně odrazil míč a ten si připsal svůj druhý gól v sezoně.

Já už byl tou dobou na ochozu na klobáse a pivku, abych se vyhnul frontám. Říkal jsem si, že ve druhém poločase už to snad nemůže být horší a že teď se tým konečně rozjede a zopakuje výkon, jako třeba proti Příbrami, kdy jsme hráli dobře a "jen" jsme neproměňovali šance, což nás nakonec zbytečně stálo dva body.

Jenže tentokrát žádné výrazné zlepšení nepřišlo. Ščasného po zápasové kecy, že jsme druhý poločas kontrolovali a Duklu k něčemu nepustili, mě dost vytočily. Sorry jako, ale takhle já si tedy hru Sparty nepředstavuji. Dukla je poslední, bez bodu a i herně je celé léto naprosto tragická. Když nám nepomohl ani nejlepší střelec vlastních gólů Chlumecký báli jsme se o výsledek až do 82 minuty, kdy přišel jediný fotbalový moment zápasu. Krásná střela Guélora Kangy na 2:0. Ten svůj gól, jako již po několikáté, oslavil svlečením dresu za což dostal od rozhodčího žlutou kartu a jelikož je to jeho již čtvrtá karta v této sezoně tak v Ostravě určitě nenastoupí.

Konečné resumé? Strašně holomajzna a může být rádi za tři body. V tuto chvíli jsme jediným týmem v lize, který ještě neprohrál. Ovšem jestli takhle budeme hrát za čtrnáct dní na Baníku, tak nám sám jistě náhle uzdravený Baroš dá hattrick a zase pojedeme domu bez bodu, jako posledně.

Já do Ostravy bohužel nepojedu. Nastupuji do nového zaměstnání a samozřejmě nemohu hned čerpat dovolenou. Takže patřím mezi ty, kterým pondělní termín zápasu absolutně nevyhovuje. A je to škoda, protože tenhle výjezd by se dal spojit i s podporou hokejek. HCS tam hraje v neděli.

roboACS

AC Sparta Praha – FK Dukla Praha 2:0 (1:0)

Góly: 45. Tetteh, 82. Kanga ŽK: Kanga - Hanousek, Tetour, Brandner, Chlumecký, Podaný Rozhodčí: Ondřej Pechanec – Jakub Hrabovský, Zdeněk Dobrovolný Diváci: 9824

Sparta: Nita – Chipciu, Radaković, Kaya, Vatajelu – Stanciu, Frýdek, Kanga, Plavsić (70. Vácha) – Tetteh (57. Vukadinović), Šural (78. Pulkrab)

Dukla: Rada – Milošević, Chlumecký, Bezpalec, Preisler – Tetour, Hanousek, Bilovský (84. Ostojić) – Brandner (75. Podaný), Schranz, Douděra (66. Holík)