sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Co se děje

Je tu DERBY!

Redakce 31.10.2018 09:55

V neděli je derby, ligový zápas podzimu, utkání, které snad ani nepotřebuje nějaký velký komentář. V našich končinách prostě není větší a prestižnější zápas.

Oba tábory fanoušků se na něj chystají už pár týdnů, v médiích se to probírá horem dolem, všichni jsou v pozoru. Není to jen další zápas o tři body (i když třeba takový Z. Ščasný si to nejspíš nemyslí). Derby je prostě událost. A nejde jen o samotný fotbal, je to tradice, jež přesahuje hranice sportu. Je to také válka, bitva o Prahu, o jejího vládce. Fanoušci jsou schopni hráčům ledacos odpusti, ale prohru v derby ne. A nejen prohru, ale přístup. Tenhle zápas se prostě musí odjezdit po zadku, jiskry musejí lítat, nic se nesmí odfláknout.

Nedělní, v pořadí už 290. derby Sparta - slavia, se hraje na Letné a my nebereme nic jiného než vítězství rudých koní. Vyhrát se prostě musí! Naše situace, ať už se jedná o postavení v tabulce, předváděnou hru, náladu a v neposlední řadě i celkovou dlouhodobou situaci a prostředí v klubu, nám roli favorita nepřisuzuje. Naopak soupeř z druhého břehu Vltavy jede na vítězné vlně a euforii z fungujícího klubu. Ale právě v derby se veškeré předpoklady často mažou, jde o specifický zápas, který může přinést spoustu zápletek. A navíc se hraje na Letné! My prostě musíme jít do utkání s hlavou vztyčenou, s jasným cílem a hlavně touhou rivala porazit, znemožnit! Nebýt připosraní, jak hráč, tak fanoušci. Ukažme, že v nás dříme síla a srazme sešívkám hřebínek!

My fanoušci to za hráče na hřišti neodkopeme, je jen na nich jak k tomu na trávníku přistoupí, ale v ochozech za to vzít musíme a dokázat, že my jsme Sparta! Prostě od první do poslední minuty podporovat náš tým, zbytek je pak na hráčích na place.

Derby má vždy výbornou atmosféru a kulisu a letos tomu nebude jinak. A aby to mělo ještě vyšší level, tak jak jistě všichni sparťanští fanoušci vědí, proběhne při tomto mači velké celostadionové choreo, na které jsme se všichni společně složili. Ještě jednou díky všem, kdo přispěli! Choreo proběhne tradičně ve 12. minutě zápasu. Prosíme všechny, aby po příchodu na stadion neničili papírové kartony, které budou připevněny na sedačkách, dbali pokynů organizátorů a ve 12. minutě zvedli papírové kartony nad hlavu. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít, díky!

Samozřejmě je potřeba nejdříve zmiňované celostadionové choreo na tribunách Letné připravit. Proto prosíme, kdo nemá jiný program, přijďte nám pomoci s jeho roznosem, každá ruka bude potřeba a připravit 17 500 papírových kartonů není žádná sranda. Na roznos chorea jsou dva termíny. V sobotu od 10:00 – 14:00 a v neděli od 9:00 do 14:00. Tak kdo můžete, dorazte, je to jen na nás, nikdo to za nás neudělá. Sraz je v oba dny u Zákaznického centra Sparty na Letné. Díky! Více info zde: Přijďte pomoci s roznosem CELOSTADIONOVÉHO CHOREA

A v neděli pak vzhůru do boje, Sparťané! 290. derby Sparta – slavia je na programu v neděli 4. listopadu od 17:00 na Letné. Jedno město, jeden klub!

Na stadion dorazte s dostatečným časovým předstihem, jako vždy budou dlouhé kontroly a fronty u vstupů, tak abyste o nic nepřišli.

U příležitosti toho zápasu jsme už v průběhu týdne spustili dvě soutěže, a to Tipovačku o přesný výsledek a střelce, více info zde: TIPOVAČKA K DERBY a pak soutěž o posezení u piva se sparťanskou legendou Jardou Blažkem, více zde: VLÁDCI PRAHY - JARDA BLAŽEK ZVE NA DERBY!

Na derby se samozřejmě můžete vybavit i celou řadou sparťanských propriet, jako jsou šály, trika, mikiny, bundy, čokolády atd. (více zde: spartani.net) Tyto věci můžete zakoupit v prodejně Stylsport v Havanské ulici na Letné či v stánku na ochozu protilehlé. Stylsport bude mít otevřeno tři hodiny před zápasem.

A připomínáme! Tento víkend se nehraje jen derby, ale také sparťanští ragbisté mají svůj velký den! V sobotu na svém hřišti na Podvinném mlýně nastoupí k finále Extraligy rugby proti Tatře Smíchov! Tak pokud nemáte co na práci, dorazte ragbisty Sparty podpořit, určitě si to nejen za celou sezónu zaslouží! A určitě nebudete litovat, uvidíte, co je to rvát se za Spartu! Utkání RC Sparta – RC Tatra Smíchov má výkop šiškou v 10:00 na hřišti na Podvinném mlýně hned vedle Areny Sparta kousek od metra Českomoravská či zastávky tramvaje Divadlo Gong. Stavte se, naši ragbisté budou naše hlasivky potřebovat! Více info zde: RC Sparta - finálový den a zde: Událost na FB

AKTUALIZACE INFORMACÍ K FINÁLE EXTRALIGY RUGBY! - 1.11. 2018: Aktuální info pro ty, co se chystají na finále Extraligy rugby RC Sparta - RC Tatra Smíchov v sobotu na Podvinný mlýn! Kvůli údajné administrativní chybě, na kterou "upozornil" finálový soupeř sparťanů ze Smíchova, a za kterou byli sparťanští ragbisté potrestáni kontumací semifinále s Vyškovem, s velkou pravděpodobností k tomuto duelu nedojde! Pro aktuální info sledujte facebook RC Sparta - www.facebook.com/rugbyclubspartapraha/ a jejich web - rcsparta.cz. A my držíme palce s odvoláním!

AKTUALIZACE INFORMACÍ K FINÁLE EXTRALIGY RUGBY! - 2.11. 2018: Finálový zápas se přesouvá na příští víkend, zda v něm bude startovat RC Sparta se rozhodne na zasedání STK CSRU v pondělí.

Čeká nás opravdu náročný víkend. Sparta tempo! Jedno město, jeden klub!

P.S. A malá poznámka na závěr. To, že se Sparta momentálně nenachází zrovna v nejlepší sportovní kondici, klub je veden amatérsky a alibisticky, ještě neznamená, že budeme připosraní či kňučet jako svíčkové báby, jeden někdy úplně zírá, jak pesimistcky a slabošsky spousta fanoušků, nebo spíše “fanoušků”, vzhlíží směrem k neděli. Jsme snad sakra Sparťani, tak se tak chovejme! Majitelé, vedení, hráči odcházejí, my však zůstáváme! ACS!

Redakce

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Dočkal Bořek

známka:

7 1

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

6 7

zápasy: 8
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hložek Adam

známka:

6 5

zápasy: 10
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 2

zápasy: 10
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 1

zápasy: 6
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  noe  noe  276

2.  Vencano  Vencano  269

3.  Malej Ondra  Malej Ondra  262

4.  Ládínek  Ládínek  253

5.  Richtric  Richtric  247

6.  spartanekk  spartanekk  243

7.  tony68  tony68  240

8.  vlada  vlada  237

9.  recchi  recchi  235

9.  pepe.spartan  pepe.spartan  235

11.  vímvše  vímvše  234

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2019 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama