Jumbo1 | 05.08.2019 13:53

Je začátek srpna, po propršené sobotě přišla docela pěkná neděle, kterou plánuji zakončit posezením s přáteli v oblíbené hospodě a shlédnutím toho, jak si rudí koně poradí s hosty z Příbrami. Máme trochu obavu, aby to nedopadlo jako se Slováckem, ale to se snad opakovat nebude. Na stadionu se schází 11000 lidí, vlajky, hymna, a může se začít.

V prvních minutách se toho moc neděje, oba týmy zkouší, co si mohou dovolit. Sparta hned v první minutě zahrává přímý kop, ale jinak se toho moc neděje. Hosty přijelo podpořit asi 30 fanoušků, slyšet je od nich akorát buben. Sparta má více ze hry a utkání má pod kontrolou, ale na nějaké zásadní momenty se čeká skoro půl hodiny. To Kanga rozehrál roh, našel hlavu svého afrického soukmenovce Costy, který balon poslal do sítě - 1:0. Brankář hostí se může na svoji obranu uvztekat, ale není mu to nic platné, gól už visí. Příbramští jsou trochu opaření, Sparta naopak hraje čím dál víc v pohodě, za dalších deset minut dostává Trávník přihrávku do vápna, a je faulován. Zákrok viditelný z Marsu, sudí nepochopitelně rozpažuje a nechává hrát dál. Jeho kolega u videa má více rozumu, a tak po konzultaci s ním hlavní nařizuje penaltu. Balon si bere Kanga, a s přehledem proměňuje - 2:0. Za další tři minuty má výhodu penalty i hostující celek. Míč si staví Martin Zeman - a k radosti 11000 lidí Nita penaltu chytá! To je skvělé, kontaktní gól do šatny by nám moc nepomohl.

O přestávce dávám na radu kamaráda a kupuji sekanou v housce, je překvapivě velice dobrá, asi nejlepší občerstvení, které jsem na Spartě za poslední řekněme rok jedl. Navíc překvapivě téměř žádné fronty, pomohly tomu asi i přídavné stánky s pivem. Jinak přestávka probíhá v klidu, bodejť by ne, když 2:0 vedeme, v klidu odjídám a už je slyšet úvodní hvizd druhé půle. Opět se toho zpočátku moc neděje, krom Trávníkovy tyče, a tak se tribuny baví po svém. Jedou dělené pokřiky, protilehlá se zapojuje do chorálů, dělené Šálalalalalalala mi zní v uších ještě teď. Celkově je atmosféra příjemně pozitivní, zvlášť v situaci, že výkony a výsledky nejsou zdaleka ideální, a ve vedení týmu jsou lidé, o jejichž kompetentnosti by leckdo mohl pochybovat. Po delší době mě to na stadionu opravdu baví, lidi fandí s chutí, je vidět, že když se chce tak to jde. V osmdesáté minutě definitivně zhasly naděje hostů na jakýkoli zvrat. Druhá penalta pro Spartu - a Kanga si dal gól i do brány směrem ke Stromovce - 3:0. O šest minut později pak ještě slávistický dobytek Voltr zezadu kosí Sáčka, za což je odměněn sprškou šťavnatých nadávek z tribun, a ocenění se dočkal i od sudího, který bez váhání vytáhl červenou kartu. Zápas končí, tentokrát zůstáváme na děkovačku, dneska by to šlo…

Ve čtvrtek hraje Sparta třetí předkolo EL, bohužel nám los moc nakloněn nebyl, a vyfasovali jsme Trabzonspor, navíc se bude hrát před prázdnými tribunami (následek zlobení na výjezdu v Subotici loni), ale uvidíme, třeba to nějak dopadne. Následuje v neděli od 19:00 zápas v Mladé Boleslavi, příští čtvrtek odveta v Trabzonsporu, a poté bude následovat další neděli od 15:00 souboj s našimi spoluobčany z jižního Polska, za které hraje i na Letné mimořádně oblíbený Milan Baroš …tak potrénujte hlasivky, ať ho pořádně přivítáme…

Sparta Forever!

Jumbo1


Sparta Praha - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 39. a 80. (obě z pen.) Kanga, 28. Costa.

Rozhodčí: Pechanec - Moláček, Hájek - Proske (video).

ŽK: Tregler, Cimljanovič, Šimek.

ČK: 84. Voltr (všichni Př.).

Diváci: 11 007.

Sparta: Nita - Sáček, Štetina, Costa, Hanousek - Krejčí - Hložek (86. Graiciar), Trávník (75. Hašek), Kanga, Plavšič - Kozák (68. Tetteh). Trenér: Jílek.

Příbram: Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanovič - Alvir (68. Michal Škoda), Rezek, Soldát, Hájek (62. Voltr), Zeman (79. Antwi) - Polidar. Trenér: Nádvorník.


Jumbo1 | 05.08.2019 13:53 Vstoupit do diskuze
1