roboACS | 01.11.2019 06:12

Ve středu 30.10. od 17 hodin hrála Sparta osmi finále MOL cupu na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích. Když tak přemýšlím, kdy jsem naposledy byl na domácím poháru, došel jsem až k datu 5.5.2016, kdy jsme v odvetě semifinále, v sestavě s hromadou dorostenců, nestačili doma na Letné na Jablonec. Na pohárovém výjezdu jsem byl naposledy 24.9.2015, kdy jsme až po penaltách vyhráli v Berouně nad Cábelíkama. Ne, že bych domácí pohárovou soutěží opovrhoval, ale prostě to v posledních letech vždycky vyšlo nějak, že jsem nemohl jet. Až teď konečně.

Na výjezd do Českých Budějovic jsem se docela těšil. Nebyl jsem tam už taky pěknou řádku let. Ani letos při remíze 2:2. Škoda jen, že se v posledních dnech už hodně pokazilo počasí a teploty babího léta už jsou minulostí. Když jsem odjížděl v 9:48 jižním expresem z Prahy - Holešovic ukazoval teploměr jen asi tři stupně nad nulou a v poledne v Budějovicích se jen líně došplhal na sedmičku. Ale co, nepršelo, nesněžilo, nefoukal vítr, chvilku i svítilo sluníčko, takže nakonec to bylo celkem fajn strávené odpoledne turistikou po městě. Vylezl jsem i 225 schodů na Černou věž. Své putování jsem zakončil ve vyhlášených Mastných krámech, kde jsem si připil na výhru už i s dalšími Sparťany. A šlo se na fotbal.

Stadionek byl skoro vyprodaný, přijelo i dost hostů z Prahy. Oficiálně bylo nahlášeno 6117 diváků. Domácí se před výkopem prezentovali černo-bílou choreografií na hlavní tribuně. U nás žádná speciální choreografie připravena nebyla. Sektoru dominovala velká vlajka Letenští a pár fanklubáckých vlajek. S pomocí bubnu se to speaker snažil pořádně rozjet, ale support určitě mohl být lepší.

Sparta nastoupila se třemi změnami v základní sestavě oproti ligovému utkání s Bohemkou Chytal Florin Nita, v obraně poprvé od derby nastoupil Matěj Hanousek a také hrál Andreas Vindheim. Domácí na nás vlétli a v úvodu byli rozhodně lepším týmem. Tlak si vytvořili jak pomocí rohových kopů tak i, už tradičním, chaosem v naší obraně. Při jejich největší šanci nejdříve zazmatkoval Florin Nita vyběhnutím, kdy byl u hráče pozdě, aby svojí minelu vzápětí napravil parádním zákrokem. Zhruba od dvacáté minuty se hra vyrovnala a postupně jsme vývoj zápasu měli zcela pod kontrolou. Z první střely na branku jsme hned dali gól. Adam Hložek si počkal na náběh Matěje Hanouska a ten překonal Staňka střelou k levé tyči - 0:1.Mimochodem brankář Jindřich Staněk je náš odchovanec a je to ten kluk, kterého před asi deseti lety na Letné zranil vhozený dělbuch. Druhá střela na branku přinesla náš druhý gól. Po rohovém kopu Guélora Kangy vystřelil zpoza vápna Matěj Hanousek a do jeho střely strčil hlavu Libor Kozák - 0:2.

Jestliže domácí šli do druhého poločasu s naději, že kontaktní gól utkání zdramatizuje, naši hráči je po šesti minutách zchladili třetím gólem. Matěj Hanousek přešel přes tři hráče domácích a našel ve vápně osamoceného Libora Kozáka, který zavěsil hlavou a snad se konečně dostává do formy - 0:3. Po hodině hry uzavřel skóre po rohovém kopu Guélora Kangy střelou z první do šibenice, kdo jiný, než Matěj Hanousek, který tak završil svoje zatím nejpovedenější představení v dresu Sparty 2 plus 2 - 0:4. Vytouženého bůra se fanoušci nedočkali - Adam Hložek trefil jen břevno.

Postupujeme do čtvrtfinále domácího poháru. V tomto kole to byla nakonec jasná záležitost. Třeba Plzeňáci se na postup hodně nadřeli na hřišti třetiligového Chlumce nad Cidlinou a sešívky dokonce padli ve Vítkovicích s Baníkem.

Po zápase jsem zašel ještě počkat na vlak do jedné z posledních klasických nádražek, která ještě v Budějovicích funguje a lehce po deváté hurá opožděným jižním expresem domů do Prahy. V neděli se uvidíme v Opavě.

roboACS


SK Dynamo České Budějovic - AC Sparta Praha 0:4 (0:2)

Branky: 26. Hanousek, 38. Kozák, 51. Kozák, 61. Hanousek. ŽK: Brandner, Kladrubský. Rozhodčí: Orel – Blažej, Kubr. Diváci: 6 117.

Dynamo: Staněk – Havel, Novák (80. Helešic), Sivok, Kladrubský – Čavoš, Mršić, Brandner (62. Táborský), Javorek, Schranz (55. Ekpai) – Ledecký.

Sparta: Nita – Sáček, Kaya, Lichka, Hanousek – Vindheim, Kanga (66. Krejčí), Trávník, Hašek, Hložek (73. Frýdek) – Kozák (80. Juliš).

roboACS | 01.11.2019 06:12 Vstoupit do diskuze
1