roboACS | 12.11.2019 00:29

Třetí výlet za fotbalem za posledních 11 dní připadl na sobotu 9.11.2019, kdy jsme v rámci 16 kola Fortuna ligy jeli do Jablonce. Utkání mělo výkop v 17 hodin. Po vlaku do Českých Budějovic a autobusu do Opavy jsem tentokrát jel, se svou tradiční partou, autem. Kvůli dopravním komplikacím jsme se sice lehce zdrželi na výjezdu z Prahy, ale pak už jsme krásně svištěli a v Jablonci u Kauflandu už v 16:15 dávali ruskou vodku. V tom dešti, a při teplotě jen lehce nad nulou, se bylo potřeba trochu zahřát.

Sektor hostů jsme vyprodali a hromada Sparťanů byla i na protilehlé tribuně. Takže v hledišti jsme po celé utkání jasně vládli. S pomocí megafonu a bubnů byl tentokrát i support na hodně slušné úrovni. Zpívali jsme, že všechno už to začlo dávno a že budeme všude v mládí ve stáří po mnoho let i jiné chorály. Několikrát se povedl i dělený pokřik Sparta - Praha a došlo i na trochu té pyrotechniky. Bohužel došlo i na ohlušující a nesmyslný dělbuch. S dotyčným si to fandové tentokrát sami vyřídili.
V první půli nám tentokrát dělali radost i fotbalisté. První gól Libora Kozáka ještě musel potvrdit var. O patnáct minut později při střele Martina Frýdka zaplesalo srdce nejednoho fotbalového fajnšmekra. 2:0 venku po dvaceti minutách? To už dlouho nepamatujeme. Svět byl najednou o hodně krásnější a i ty Svijany chutnaly tak nějak líp. Hrálo se na jednu branku, tu u našeho kotle, a mohli jsme klidně přidat ještě další gól.

Bohužel hra na jednu branku, tu u našeho kotle, pokračovala i po změně stran. Domácím pomohlo dvojnásobné střídání i další náš soupeři dotovaný gól. A najednou bylo všechno jinak. Naším hráčům se rozklepala kolena a rudý balet z první půle vystřídaly hnědé trenky. Na dvacet minut jsme úplně vypadli z role a po parádním gólů Chramosty na tabuli v 75 minutě svítilo 2:2. A domácí nepolevovali a chtěli utkání úplně otočit. A málem se jim to povedlo. Dokázali po třetí dostat míč do naší branky. Naštěstí tomu předcházel útočný faul a tak se družina plukovníka Rady radovala jen z bodu. Po zápase nás chvilku zdrželi v kotli čerti, ale i tak jsem byl doma již v půl desáté.

Po třetí z šestnácti ligových zápasů jsme nevyhráli utkání ve kterém jsme vstřelili první gól. Jestli na to nemáš psychicky tak nemůžeš hrát ve Spartě frajere. Někde na vesnici vám stačilo vyhrát jednou nebo dvakrát za měsíc. Ale tady si ve Spartě, tady musíš vyhrát vždycky. Proč? Protože SPARTA!

I o reprezentační pauze můžete zajít na fotbal. Béčko hraje v neděli 17.11.2019 od 10:15 doma na Strahově s LOKO Vltavín a hokejky zítra hostí Kladno. Tak ať je tam více lidí zvědavých na Spartu než na Jardu Jágra.

Nezapomeňte, že 15.11.2019 je na Letné akce pro fanoušky u příležitosti 126 narozenin našeho nejslavnějšího klubu. A na stejném stadionu se zase na ligu sejdeme v pátek 22.11.2019 kdy od 18 hodin hostíme Dynamo České Budějovice.

roboACS


FK Jablonec - AC Sparta Praha 2:2 (0:2)

Branky: 47. Matoušek, 74. Chramosta - 4. Kozák, 18. Frýdek. ŽK: Jovović, Považanec, Krob, Kratochvíl – Vindheim, Kozák, Frýdek, Krejčí, Hanousek. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch. Diváci: 4 103

Jablonec: Hrubý – Holík, Jugas, Břečka, Krob – Jovović (46. Matoušek, 82. Kubista), Kratochvíl, Považanec, Pilík (46. Chramosta), Sýkora – Doležal.

Sparta: Heča – Sáček, Kaya, Lichka, Hanousek – Vindheim (68. Hanousek), Krejčí, Trávník, Hašek, Hložek – Kozák.

roboACS | 12.11.2019 00:29 Vstoupit do diskuze
0