Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Navštívili jsme

Jak jsme dali bůra Boleslavi (Sparta - Mladá Boleslav 19. kolo I. ligy 2019/2020)

roboACS 11.12.2019 03:15

V neděli 8.12.2019 jsme doma na Letné hostili Mladou Boleslav. Zápas měl výkop v 17 hodin a bylo to docela důležité utkání, protože Boleslav toho času držela třetí místo v tabulce, což je v této sezoně asi náš reálný cíl, kam ještě můžeme tabulkou vyšplhat.

Sparta opět nastoupila s Georgem Mandjeckem na postu stopera a v útoku byl po dlouhé době v základu Benjamin Tettéh. A začali jsme pěkně svižně. Trochu jsem se zdržel na před zápasovém soustředění a tak jsem na své místo dorazil zrovna ve chvíli, kdy se z dálky krásně ukopl Michal Sáček. Ještě jsem ani nedošel a už jsem stál se šálou nad hlavou 1:0. O chvíli později další střela z dálky, tentokrát od Martina Haška. Zdálo se, že chyba brankáře, ale asi se to fakt chytit nedalo - 2:0 a svět byl zase o hodně krásnější. Ale opět ne dlouho. Stačilo jedno zaváhání v defenzívě a nejen podle mě i dost nerozhodný zákrok Milana Heči - 2:1 a doposud celkem dobrý výkon zase vystřídali nervozita a nepřesnosti. No a vyrovnání se zdálo být jen otázkou času. Ale jednou nás podržel Milan Heča a náš gól neuznali pro ofsajd a tak se na pivko a klobásu šlo za stavu 2:1.

Hosté i do druhého poločasu vstoupili aktivně a v 54 minutě bylo vyrovnáno. Gól vstřelil Bucha - 2:2. Naštěstí hned z protiútoku vrátil vedení na naší stranu Guelór Kanga - 3:2. Dvou gólový náskok nám mohl vrátit Adam Hložek, ale ve velké šanci zamířil těsně vedle pravé tyčky. nejen mě by zajímalo, proč Adam Hložek, jako jediný, hraje v dresu se žlutým číslem na zádech? Gólu jsme se dočkali až o chvíli později, kdy se po parádní přihrávce z první, od Srdjana Plavšiče, před brankářem konečně zase jednou prosadil Benjamin Tettéh - 4:2. A bylo rozhodnuto, protože nervózní boleslavští fotbalisté se od té doby začali více věnovat diskusím s rozhodčím než hře a tak se nakonec i fandové dočkali vytouženého bůra. V 80 minutě přímý kop Guélora Kangy tečoval nechytatelně pro vlastního brankáře Hubínek- 5:2. Totální zmar hostů ještě v závěru dokonali vyloučený Komličenko a značně nervózní Marek Matějovský, kterého trenér raději vystřídal, protože nechtěl riskovat, že by i on šel předčasně do sprch.

Na Letnou si našlo cestu 9573 diváků. Možná by jich bylo i více, kdyby se někdo kompetentní trochu zamyslel a fanoušek se nemusel rozhodovat, jestli půjde na fotbal nebo, ve stejnou dobu, na hokej...Support kotle bych hodnotil průměrnou známkou. Za choreo prezentaci by známka byla o dost vyšší. V prvním poločase sektorová plachta oslavující youth firm a pyro show při Letná bouří. Po pauze nejvíce pobavila oslava blížících se Vánoc. Protilehlá se v první půli zapojila při dělané pokřiku Sparta - Praha a po přestávce se dost lidí zapojilo do točení šálou nad hlavou při šálalala. To mě hodně těší, že se tenhle chorál dostává do podvědomí lidí. Příště se jich zapojí snad zase o trochu více.
Výhra nás posunula na třetí místo tabulky, což bude pro jaro asi hlavní cíl ho udržet. Na druhou Plzeň ztrácíme stále propastných pět bodů.

Přátelé a fanoušci. Do Ostravy příští týden bohužel nejedu, takže tohle je můj letos poslední článek a tak Vám chci popřát příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně radosti s tou naší rudou láskou.
S některými z Vás se uvidíme 4.1. na hokeji v Německu nebo pak někdy v 02 aréně. S jinými na nějakém zápase v zimní přípravě a s ostatními určitě někdy v únoru na lize.

roboACS

AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav 5:2 (2:1)

Branky: 2. Sáček, 8. Hašek, 54. Kanga, 71. Tetteh, 80. Hubínek (vl.) – 26. Budínský, 52. Bucha ŽK: Krejčí, Hložek – Pudil, Tatajev, Komličenko, Ladra, Matějovský. ČK: 84. Komličenko. Rozhodčí: Rejžek – Kubr, Dresler. Diváci: 9 573

Sparta: Heča – Sáček, Mandjeck, Lischka, Frýdek – Plavšić (87. Vindheim), Krejčí, Hašek (61. Trávník), Kanga, Hložek – Tetteh (73. Kozák).

Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Túlio – Fulnek (66. Ladra), Matějovský (88. Křapka), Hubínek, Bucha (66. Jiří Klíma), Budínský – Komličenko.