sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Komentáře

Setkání fans s legendami 2020

Redakce 08.01.2020 12:23

Už se stalo tradicí, že na začátku roku se sejdou sparťanští fanoušci s legendami našeho klubu, aby nejen zavzpomínali na doby, kdy Sparta ještě byla železnou a vítěznou a vládla na domácí scéně a její jméno rezonovalo i po celé Evropě, ale i oslavili kulaté narozeniny hráčů, kteří se v nesmazatelně zapsali do análů letenského klubu.

A nejinak tomu nebylo ani první lednovou sobotu, kdy jsme se sešli v příjemné žižkovské hospůdce opět s pány, kteří nám přinášeli tolik radosti na hřišti a šířili slávu rudých barev po kolbištích celé Evropy. A i tentokrát byl o důvod více se na toto setkání těšit, protože stejně jako loni, i letos máme mezi legendami pět hráčů, kteří v roce 2020 oslaví významná životní jubilea. Michal Horňák, Jirka novotný a Pepa Obajdin vstoupí do "říše" padesátníků, Jozef Chovanec si připíše šestý křížek a Jaroslav "táta" Kotek bude mít sedmdesát. A to je důvod k pořádnému večírku! :-) Opět děkujeme organizátorům tohoto setkání, že jsme u toho mohli být i my!

Ani se nechce věřit, že idoly, které jsme hltali při v rudých dresech, slaví takto významná jubilea, vždyť to ještě snad není tak dlouho, ne? :-) Strašně to letí, neskutečný.

Například Jirka Novotný, tomu by tento věk nikdo nehádal a kdo ho viděl v obou utkáních posledního Silvestrovského derby, kdy v nich jezdil nahoru a dolů, si určitě řekne, že by snad stačil na ligu ještě teď a některté současné stopery (bohužel i v našem klubu) by strčil s přehledem do kapsy. Však vizitka toho stochovského odchovance, který přišel do Sparty ve čtrnácti letech mluví za vše. Čtrnáctinásobný ligový mistr se Spartou, ve které odehrál v první lize celkem 366 zápasů a vstřelil 31 branek, v evropských pohárech pak nastoupil v rudém dresu 83 zápasů a dal 5 gólů. Oblékal i dresy Slovanu Liberec, Mostu, Ružomberoku či Rubinu Kazaň. Na svém kontě má i třicet čtyři startů za národní tým. Má vůbec cenu ještě něco dodávat?
Nebo Michal Horňák, rychlý krajní bek, který by se nám v současnosti na place neskutečně hodil, nastoupil v rudém dresu k celkem 239 zápasům a dal v nich třináct branek, další utkání pak přidal v evropských pohárech. Je majitelem deseti titulů se Spartou a stříbra z Eura 1996. Momentálně je spět ve Spartě, kde dělá asistenta trenéru Jílkovi u áčka.

Třetím do party budoucích padesátníků je Pepa Obajdin. Malý velký muž, mnohými nedoceněný. Poděbradský rodák oblékal kromě Sparty např. i dresy Dukly, Kladna, Slovanu Liberec, Eintrachtu Frankfurt či Omonie Nikosie. Se Spartou získal šest mistrovských titulů. Bylo úžasné vidět, jak si tento skromný kluk pozvání užívá a jak je nadšen, že na něj fanoušci Sparty nezapomněli. Pepa dorazil z Liberce autobusem a při loučení se všem strašně omlouval, že musí odejít dřív, ale že poslední bus zpět mu jede v jedenáct a další až pak ráno. Super chlapík a díky Pepo, že jsi dorazil!

Sedmého března oslaví šedesátku jedna z vůbec největších hráčských osobností moderní sparťanské éry – Jozef Chovanec. Kapitán, to je přesně slovo, které ho na place charakterizovalo, symbol Sparty osmdesátých a devadesátých let, persona. Rodák ze Slovenska a synovec dalšího skvělého sparťanského hráče Františka Chovance debutoval v rudém dresu v lize v osmnácti letech a celkem za ni odehrál rekordních 750 utkání (z toho 381 ligových) a získal s ní osm titulů a tři domácí poháry. Je také dvojnásobným mistrem Nizozemska s PSV Endhoven. V reprezentaci odehrál 52 utkání a je čtvrtfinalistou MS v Itálii v r. 1990. Po skončení aktivní kariéry se dal na trenéřinu. Jako trenér získal se Spartou 2 tituly a výhru v domácím poháru. Byl i koučem repre. P.S. O jeho současném angažmá ve strukturách FAČR si můžeme myslet své, nikomu nejspíš radost nedělá, ale o tom to v sobotu nebylo a nemá smysl to řešit.
Posledním oslavencem byl fotbalista, na kterého se možná neprávem zapomíná, avšak hráči, kteří s ním měli tu čest být na hřišti na něj nedají dopustit a strašně rádi na něj vzpomínají – Jaroslav "táta" Kotek. Za Spartu odehrál v letech 1972 – 82 v lize 138 utkání, další čtyři zápasy pak přidal v Evropských pohárech kde se zapsal i brankou do listiny střelců v utkání se Sporou Lucemburg v PVP v sezoně 1980/81. Strašně rádi jsme pana Kotka viděli a podle jeho reakcí a projevu on nás také, moc si to úžíval. Velký dík patří Honzovi Bergrovi, který ho přivezl!

A když jsme u Honzy Bergra, tak ani on nemohl již tradičně na setkání chybět a vedle něj řada dalších hvězdných gratulantů, jako např. Martin Frýdek, Horst Siegl či Petr Kouba (další jako např. Máňa Mistra, Ivan Hašek či Mára Kincl se museli z různých důvodů omluvit). Prostě legendy legendám :-)

Původně se však mělo gratulovat ne pěti, ale šesti hráčům. Tím pátým byl současný sportovní ředitel Tomáš Rosický, jenž na podzim oslaví čtyřicítku. I přes několikeré potvrzení však bohužel nakonec nedorazil.....asi mnoho práce, škoda. Tak snad příští rok....

Absence Rosy nám večer samozřejmě nijak nenarušila a mohli jsme to tedy pořádně rozjet :-) Nejdříve přišly na řadu dárky, kterých bylo opravdu hodně, kromě třeba broušených lahví s jednou nejmenovanou voňavou tekutinou i například speciální narozeninové šály s portréty oslavenců, které společně připravili Stylsport a eshop spartani.net. A jako sladká tečka samozřejmě nesměl chybět sparťanský dort.

Všechny přítomné pak jistě potěšily projevy všech oslavenců, které ukázaly, jak si tito hráči fanoušků váží, ač by klidně mohli sedět v klidu doma a na nějaké "otravy" se vykašlat :-) Je prostě naprosto skvělé, jak i přes uběhlá léta funguje vazba mezi těmito legendami klubu a fanoušky, která se přenesla z trávníků a tribun a jež se věky nemění, dá se možná říci, že naopak čím dál víc zpevňuje, přímou úměrou tomu, jak se vytrácí ze současné Sparty klubismus, hrdost, víra, síla a jednota, které ji vždy zdobily a byly základem jejích úspěchů. Kam zmizela ta pověstná sparťanská DNA? Obrátí se to konečně už správným směrem? Nezbývá než věřit, ale ani víra není samospasitelná.
Ale zpět k hezčím věcem, "Oficiality skončily" a šlo se bavit :-) Tedy zejména my jsme se opět bavili nespočetnými "historkami z natáčení", příběhy, které my jsme viděli z jedné strany opony a hráči z té druhé, vyprávění, která by měla někdy radši zůstat snad i "off record" :)) A vrcholem byly zážitky s legendárním Václavem Ježkem, to opravdu nemělo chybu, naprostá paráda a luxus. Tohle se prostě musí zažít a jsme strašně vděční, že se o to s námi kluci podělili. Samozřejmě i letos také došlo na spoustu podpisování a také zde se organizátoři vyznamenali, když nechali vyrobit velké fotografie všech přítomných hráčů ve formátu A3, které si mohli nechat fanoušci podepsat a mít vskutku exkluzivní vzpomínku na tento večer. Některé podepsané "artefakty" vám pak i nabídneme během roku v soutěžích na našich stránkách k získání. Večírek pokračoval v družné zábavě až do pozdních hodin a všichni jsme si odnesli spoustu skvělých zážitků.

Opět bychom ještě jednou chtěli poděkovat organizátorům, za toto famózní setkání. Budeme se zase opakovat, ale tato slova prostě platila, platí a snad budou platit dále. Je strašně krásné, jak si umí fanoušci najít cestu ke svým idolům a legendám a je úžasné, jak si tito pánové, ke kterým jsme vzhlíželi pomalu jak k bohům, dokáží najít čas a nejen to, ale s velkou radostí a ochotou za fanoušky přijet a trávit s nimi dlouhé večery. Prostě tohle pouto je nepřetrhnutelné a pevné! A o tom Sparta vždy byla a měla by být, jednotná a pevná, fanoušci a hráči. Tato jednota dělala ze Sparty to co byla, to byla duše klubu. Tohle ale bohužel nikdy současný majitel nejspíš nepochopí.
Neprocházíme zrovna nejlepšími časy, ale Sparta byla, je a bude. Tvoříme ji my fanoušci, hráči a spousta dalších "neviditelných" lidí. Musíme se vrátit zpět ke kořenům, znovu najít onu ztracenou sparťanskou DNA a získat opět respekt ostatních.

Sparta Forever!

Redakce


Fotogalerie

SETKÁNÍ S LEGENDAMI 2020

Fanouškovská oslava nadcházejících kulatých narozenin Jirky Novotného, Pepy Obajdina, Míši Horňáka, Pepy Chovance a Jaroslava "táty" Kotka.
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

6 7

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kotal Václav

známka:

6 6

zápasy: 17
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hancko David

známka:

6 5

zápasy: 16
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 3

zápasy: 10
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 1

zápasy: 15
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Morn  Morn  371

2.  recchi  recchi  370

3.  steve17  steve17  363

4.  spartak5  spartak5  360

4.  Skříň  Skříň  360

6.  Kiri  Kiri  357

6.  jana  jana  357

8.  martinka  martinka  355

9.  bbs  bbs  351

10.  radamell  radamell  346

11.  Vencano  Vencano  343

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama