sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Co se děje

Jak Homolka Boys rozdávali radost v Lovosicích

HB 05.02.2020 10:08

Zimní pauza je tradičně časem setkávání sparťanských fanoušků, nejen u piva či na besedách, ale v tomto období máme i možnost předvést nějaké to naše fotbalové umění, např. na tradičním halovém turnaji fanklubů v Lovosicích. A právě již 19. ročník lovosického turnaje fanklubů se konal o uplynulé sobotě, přičemž i tentokrát si účast prosadil homolkovský tým Spartaforever!

Můžeme si přiznat, že tým Sparta Forever je jednoznačně historicky nejúspěšnější tým zdejšího turnaje (byť loni byl až pátý), přesto měl pořadateli nalosován první zápas dne v půl 9. Trocha úcty by tedy byla na místě, přece jen, mladší ročníky určitě vstanou lépe. My, byť v nejlepších letech, než se rozhýbeme a dostaneme do tempa, tak to nějakou chvíli trvá. Ale vyrovnali jsme se s tím se ctí :-)

V prvním zápase jsme chytili soupeře z Děčína. Rozespalí po náročné cestě jsme ho porazili rozdílem 1 branky, přičemž držíme čisté konto a dáváme základ naší neprostupné obraně. Naše obranná čtveřice hrála bravurně, všichni praváci, i mistr Jílek by si určitě dokázal vybrat. Ale hlavní mozaika do skládačky se samozřejmě nacházela v útoku, pokud obránci soupeře nemají možnost rozehrát míč, brání se pak hladce :-) natož chytá.

Zápas hodnotíme na vysokohorské občerstvovací stanici, nějaký ten párek k snídani, pivíčko na rozproudění krve. Příjemná přestávka. Příjemný ovšem nebyl další západ pro soupeře z Týnce :-) Týnec nad Sázavou je tým, který tradičně vymetá poslední příčky :-) I přes, řekněme trochu velkohubá :-), vyjádření předsedy tamní pobočky v týdnu před turnajem, jsme si poradili vcelku hladce 5:0, když to 3:0 bylo ve třetí minutě. Kočka s myší prostě, krásný zápas, pohodová výhra :-)
Heja hej, jedeme, válec, krása! Občerstvení, masáže, povídačky, hodnocení Sparty, zimní přípravy, sledování soupeřů. Mezi zápasy se toho dá dělat skutečně spousta, a tak čas velmi rychle utíká. Na palubovce nechybí technické finty, výborné zákroky brankářů (pokud na ně něco šlo, což se o našem brankáři říct nedá :-) .. zatím), ale i důraznější souboje.

Ale pojďme k nám. Ve třetím zápase se fanoušky požadovaný gólostroj jaksi nedostavil, ale těsná výhra 1:0 nad Přeloučí nakonec i tak potěší. Zase vzadu 0, našlápnuto je dobře, s jasnou vidinou nejhůře druhého místa můžeme vyrazit na tradiční gulášek k obědu, pivíčko. Možná i pod tíhou oběda v posledním zápase hrajeme pianko, remíza stačí k prvnímu místu, soupeř z Rabí taky šetří síly. Z letargie nás dostane až první obdržený gól v turnaji, stylově, housličky brankáři, taková šmudla na n-tou. Během chvíle však srovnáme a 1:1 nám k prvnímu místu ve skupině stačí.

Turnaj se letos poprvé hraje na skupiny s vyřazovacím pavoukem a tak ve čtvrtfinále se potkáváme s domácím týmem, který postoupil z posledního místa skupiny, neboť tým České Lípy bohužel účast nakonec odřekl. V zápase, pro který fotbal hrajeme, rozhodujeme o svém postupu řekněme tradičním výsledkem 1:0.

Výstup do vysokohorského prostředí občerstvovny již vynecháváme, zápasy v semifinále a o umístění mají prodlouženou hrací dobu, a tak šetříme síly a sledujeme soupeře. Sem tam proběhne nějaká jiskra, peprné slovo .. už jde o hodně, ale stále převažují krásné fotbalové akce, kličky, branky.
V semifinále se utkáváme opět s Děčínem, který během turnaje nabral formu, nebo možná i trochu vystřízlivěl :-) a chystá se drama. Když vyrovnáme na 1:1, zdá se, že získáváme západ pod svoji kontrolu, pak ale přijde penalta. No co si budeme povídat, ta byla přísná, Ivánku. Ale soupeř nedá a drama pokračuje. Děčín se i tak dostane do vedení, ale opět srovnáváme, a to golem, který vzbudil pár emocí. My jsme se ale koncentrovali na sebe, nenechali jsme se rozhodit a na konci jsme slavili. Ale za stavu 2:2 to nebylo vše. Již krátce před koncem padá hráč Děčína ve vápně a sudí píská další penaltu! Nevídané. Ale úspěšná série v počtu chycených penalt naším golmanem pokračuje. Na konci zápasu svítí na časomíře stav 2:2 a jde se tedy na další penalty. No, co si budem, náš brankář branku doslova zamkl a chytil další dvě ???? a my jdeme do finále.

Do finále se nakonec probojoval tým Zruče nad Sázavou. Každý zápas není posvícení a slabší chvilka dopadla i na nás. Po závěrečné hře na velké riziko prohráváme 3:1 a musíme se spokojit s druhým místem.

Co se dá dělat, vyhraje se příště!

Po tradičním hodnocení turnaje předsedou fanklubu Sváťou přichází předávání cen v podobě tradičních iontových nápojů (a nejen jich), nejlepší hráči získávají dresy hráčů Sparty, vstupenky na domácí zápas s Libercem, na své si přijdou i děti v podobě něčeho sladkého.
Konečné pořadí:

1. FCS Zruč nad Sázavou
2. Sparta Forever
3. FCS Kadaň
4. FCS Děčín
5. FCS Opolany
6. FCS Rabí - Horažďovice
7. FCS Přelouč
8. FCS Lovosice
9. FCS Týnec nad Sázavou

nejlepší brankář – Lukáš Šváb, FCS Lovosice

nejlepší střelec – Jáchym Zeman, FCS Zruč nad Sázavou

nejlepší hráč – Jiří Pavlík, FCS Rabí - Horažďovice
Co říct závěrem? Dík patří organizátorů, časoměřičům, obsluze občerstvovacích stanic, hráčům, fanoušků, rozhodčímu .. prostě všem, kteří přiložili ruku k dílu. A my se těšíme na setkání v jubilejním 20. ročníku.

Sparta Forever!

HB

Fotogalerie

TURNAJ FCS LOVOSICE 2020

Již 19. ročník tradičního turnaje fanklubů Sparty v Lovosicích. Pořadí 1. FCS Zruč n/S 2. Sparta Forever 3. FCS Kadaň
 

Diskuze k článku

Komentáře (3)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Hložek Adam

známka:

7 0

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

6 7

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 5

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

6 3

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Juliš Lukáš

známka:

6 2

zápasy: 13
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  ghosttt  ghosttt  230

1.  Vencano  Vencano  230

3.  Fanda Fotbalu  Fanda Fotbalu  229

4.  vlada  vlada  227

5.  akcizur  akcizur  224

6.  Richtric  Richtric  222

7.  Průcha  Průcha  221

8.  Pacos  Pacos  220

9.  shvexa  shvexa  215

10.  inNatura  inNatura  212

11.  davidek98  davidek98  211

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama