sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

Sparto, hraj fér II. (verze 2020)

Brundibár 05.08.2020 09:04

Před dvěma lety Sparta razantně zvedla ceny permic. To mě vedlo k napsání článku Sparto hraj fér. V něm jsem sdílel názor na její tehdejší přístup. Zároveň jsem vyjádřil prosbu, aby příště hrála vůči svým nejvěrnějším příznivcům o něco férověji. V loňském roce zůstala cena permic zachována. S ohledem na situaci s koronavirem a s ním spojeným restrikcím a jejich dopadu na návštěvnost zápasů jsem zvědavě čekal, jak Sparta zareaguje. Jaký zvolí letos přístup. Jak bude situaci kompenzovat. Jestli udělá nějaké gesto, či jak velký bude vstřícný krok. Zvláště pak po mnohých reakcích fanoušků v uplynulých měsících, které naznačovaly, že velká část z nás na tyto informace netrpělivě čeká. Nyní již vím, že Sparta opět neobstála. Ba co více, ve svém přístupu klesla ještě o něco hlouběji.

Sparta v uplynulé sezóně odehrála 20 domácích zápasů (bez pohárového s Trabzonsporem, kam jsme měli stopku). Koronavirus měl vliv hned na 7 z nich. Právě na tolik domácích zápasů byl omezen počet diváků v hledišti. Tedy fanoušek, pokud se na něj lístky nedostaly, nebo nechtěl přijít z obav o svou bezpečnost a zdraví, přišel hned o 30 % z nich. Proto mě zajímalo, jakou kompenzaci Sparta vymyslí. Realita? Kompenzace je ve výši pouhé 5% slevy z ceny permice na nadcházející sezónu. O tolik navýšila standardní slevu 10 % pro své nejvěrnější. Takhle si tedy Sparta představuje férovou hru.

A aby toho nebylo málo, tak navrch si pro fanoušky přichystala cca 15% zdražení permanentních vstupenek. To vše v době, kdy opět není jisté kolik zápasů budou moci fanoušci v sezóně opravdu vidět.

A třešnička na dortu na závěr. V ten samý den marketingový manažer Sparty Kamil Veselý v podcastu Sparťanských novin apeluje na fanoušky, aby měli pozitivnější přístup. Tak určitě :)

Jak někteří na fóru Sparta Forever trefně poznamenali, Sparta měla skvělou příležitost pro nějaké gesto, kterým by ukázala, jak moc si věrných fanoušků váží. Nahrávku na smeč nevyužila. Mohla alespoň nezdražovat. Mohla dát třeba razantně vyšší slevu například 40 % s tím, že si fanoušek vybere, zda ji uplatní, či nikoliv. Mohla zvolit to, co navrhoval jeden z fanoušků na Facebooku. Ten doporučoval cenu permice za pár stovek s tím, že by sloužila pouze jako přednostní právo na nákup lístků na ticketportalu, kde by lístky pak na každý zápas byly za standardní ceny. Platilo by se tak za zápasy, na které by se každý fanda opravdu dostal. Mohla udělat cokoliv jiného… Ale žádné opravdu vstřícné gesto nepřišlo.

Ale abych končil pozitivně :) Rozhodně je dobře, že Sparta prodej permic spustila. Fanoušci tak mohou svůj klub podpořit. Oceňuji i nápad nechat na každém fanouškovi, jak velkou slevu využije. Tedy jak chce klub podpořit. Tím však výčet pozitiv vlastně asi končí.

Na konci bych rád podotknul, že mi nejde o cenu permice jako takovou. Spartu rád finančně podpořím. Zvláště v této tíživé době. Jde mi pouze o samotný přístup Sparty ke svým nejvěrnějším. Tam prostě má co napravovat. Tak třeba dotřetice to vyjde a Sparta bude vůči nám hrát v případě permic o něco férověji.

Jak to vidíte vy?


Brundibár


foto: sparta.cz

Diskuze k článku

Komentáře (3)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Hložek Adam

známka:

7 2

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

7 1

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Dočkal Bořek

známka:

6 5

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Čelůstka Ondřej

známka:

6 4

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Juliš Lukáš

známka:

6 4

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Průcha  Průcha  137

2.  Richtric  Richtric  135

3.  tony68  tony68  131

4.  BFG  BFG  129

4.  Vencano  Vencano  129

6.  raks  raks  123

7.  Pacos  Pacos  122

8.  lubosdvorak77  lubosdvorak77  121

9.  sigi 132  sigi 132  118

9.  haklos  haklos  118

11.  inNatura  inNatura  117

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama