sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Komentáře

Rosa je naše naděje

SF fans 10.08.2020 23:17

Sportovní ředitel Tomáš Rosický se po určité odmlce vyjádřil ke sportovnímu dění v klubu. A že se toho v poslední době dělo! Pozitivem je, že tak vůči fanouškům učinil přímo prostřednictvím klubového videa a Podcastu Sparťanských novin, tudíž jeho slova nemohou být překroucena médii. I když se dá asi předpokládat určitá kontrola nad komunikovaným obsahem.

I my proto cítíme potřebu sepsat po letech pár řádků. Zvlášť proto, že jsme se na Tomášově návratu do klubu před lety možná též podíleli. :-) A to díky našim aktivitám od začátku "kampaně" v roce 2014, poslaný dopis Tomášovi do Arsenalu, následně po otevřeném dopisu Danielu Křetínskému až po několik komentářů uveřejněných na tomto fanouškovském webu spartaforever.cz.

Při jeho ukončení hráčské kariéry v roce 2017 jsme v našem komentáři Nejkrásnější podzim Tome, díky! napsali mimo jiné toto: „….Z evropských pohárů jsme vyhučeli hned v předkole. Z toho českého pak v průběhu podzimu už v osmifinále. V polovině ligy ztrácíme propastných 18 bodů na první příčku. Hrozí, že Sparta nebude hrát po téměř čtyřech desítkách let žádné evropské poháry. Ve vedení máme partu neschopných a fotbalem nepolíbených kamarádů majitele, kteří se v tom věru slušně plácají. Ze hry našeho týmu bolí nejen hlava a oči, ale je z ní šoufl komplet. V kabině to nešlape. Stejně tak je vidět propast mezi Strahovem a Letnou. Sparťanské hodnoty z klubu mizí, stejně jako fanoušci z ochozů. Pohled na celkový stav našeho klubu není pěkný. Marně se hledá alespoň jedna oblast, kde to funguje. Přesto jsme zažili jeden z nejkrásnější podzimů. Legenda klubu Tomáš Rosický odehrál v nejkrásnějším rudém dresu 11 ligových zápasů a vsítil pěkný gól proti Karviné. Navíc na Letné……“

Nyní na to můžeme směle navázat. Rosa totiž v pozici sportovního ředitele má celou řadu adresovaných věcí jako priority své sportovní vize, kterou se klub ubírá. Zdá se, že byl, je a bude hlavním motorem pozitivních změn v těchto oblastech a v klubu obecně – silně se zaměřuje na posílení sparťanských hodnot, napravení týmového ducha v kabině, postavení mostu mezi Strahovem a Letnou, využívání dat…. V řadě věcí udělal kus práce či inicioval pozitivní změny, ale celá řada výzev je očividně ještě před ním. Ve zmíněných rozhovorech je jeho vize, způsob práce a její hodnoty, přístup a způsob myšlení jasně patrné. To je dobrá zpráva. Právě jasnou sportovní vizi klub potřebuje! Stejně tak je viditelné jeho silné vnitřní přesvědčení ze svého osobního přístupu a hodnot neustoupit. I když to může přinášet nepopulární kroky a rozhodnutí, jež budou vyvolávat různé reakce. Někteří fanoušci mohou mít na různé věci jiné názory (a tak je to zcela normální a je to dobře), ale jedno se nedá upřít. Rosa má svou vizi, po které jde a nehodlá z ní ustupovat. A jeho vize je postavena na jasných pilířích. To vše v nás vzbuzuje důvěru. Důvěru v Tomáše a jeho cestu, na které se nacházíme. Tato cesta by mohla vést k lepší budoucnosti klubu. Dílčí úspěchy již sklízíme. Teď je třeba tuto cestu jasnými úspěchy začít potvrzovat mnohem častěji. Vítězství a poháry ke Spartě prostě patří a jiné cíle mít nemůže. Ukázaná totiž ve finále platí. A i sám Tomáš ví, že záhy uplynou dva roky, které při svém nástupu identifikoval jako nutný čas pro přetvoření týmu k obrazu svému a vypořádání se z minulostí. Rosa je naše naděje!

Nicméně ruku na srdce. Ono nic jiného než důvěra v Tomáše nám nyní asi ani nezbývá. Tomáš je totiž jeden z mála lidí, komu se dá ve vedení klubu nyní věřit, o představenstvu klubu ani nemluvě. Věřme, že Tomášova cesta je správná, jeho pravomoce a postavení v klubu budou silné, a třeba dále v hierarchii klubu porostou. A třeba pozitivně ovlivní i další oblasti klubu tak, aby lidé v nich a s jejich kompetencemi lépe naplňovali odkaz a historii Sparty a zodpovědnost vůči klubu i jejím fanouškům.

Tome, máš naši podporu! Stojíme při tobě!

Ať žije Sparta a Rosa!


SF fans

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Hložek Adam

známka:

7 0

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

6 7

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 5

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

6 3

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Juliš Lukáš

známka:

6 2

zápasy: 13
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  ghosttt  ghosttt  230

1.  Vencano  Vencano  230

3.  Fanda Fotbalu  Fanda Fotbalu  229

4.  vlada  vlada  227

5.  akcizur  akcizur  224

6.  Richtric  Richtric  222

7.  Průcha  Průcha  221

8.  Pacos  Pacos  220

9.  shvexa  shvexa  215

10.  inNatura  inNatura  212

11.  davidek98  davidek98  211

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama