sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Co se děje

Sparta opening a novinky v kostce

Švarcík 18.08.2020 09:15

V pondělí Sparta uskutečnila pro fanoušky akci Sparta opening. Tedy česky řečeno, zpřístupnila svým příznivcům trénink A týmu na hlavním stadionu. Na ten se přišlo podívat několik stovek sparťanů. Vrchní sektor protilehlé tribuny tak byl velmi slušně zaplněn.

Po sparťanské hymně a nástupu mužstva byl pod tribunou představen kádr a trenérský štáb. Jednoznačně nejbouřlivější a nejdelší potlesk tribun sklidil Láďa Krejčí „starší“. Na pomyslném druhém místě dle mě skončil Václav Kotal a bronz bral Dávid Hancko. Poté již „oficiality“ skončily a fanoušci sledovali trénink. Po rozběhání a rozcvičení našich borců následovala hra na dvě a nácvik presingu. A poté již opravdová hra na dvě. V té jsme viděli několik parádních akcí a branek. Mě nejvíce zaujali naši mladí. Pohybem, přehledem a technikou. Musím napsat, že to byli oni, kteří mě nejvíce natěšili na sezónu. Doufám, že v ní budou dostávat hodně prostoru a bude se jim dařit. Poté již hráči absolvovali strečink pod hlavní tribunou. Proběhl i velmi zábavný skororozhovor s Adamem Hložkem, ze kterého Lukáš Pečeně moc odpovědí nedostal. Libor Kozák pak zůstal vtipně tajemný ohledně svého cíle vstřelených branek v nadcházející sezóně. Na závěr pak Adam Karabec jasně řekl cíl do sezóny – titul. To už většina hráčů našeho kádru zmizela v kabině jak pára nad hrncem a druhá pak po odnesení branky zamávala za tónů rozlučkové písničky odcházejícím fandům. Po více než hodince trénink skončil a fanoušci se tak za blesků a blížící se bouřky odebrali do svých domovů. Kromě tréninku bylo atrakcí Sparta openingu ještě focení. Toť vše. Za časů korony je to asi bohužel maximum, co z této akce lze „vymáčknout“. Neurazí, ani nenadchne. Nicméně je fajn, že se takto „oficiálně otevřela“ sezóna.

Fanoušci se také mohli seznámit s novinkami na stadionu – úpravami obou kotlů, obrazovkami a ozvučením. Právě nové ozvučení bylo asi nejvtipnějším momentem celé akce. Proč? Protože po téměř celou dobu povídání Lukáše Pečeněho prostě a jednoduše nefungovalo. :-) Naskočilo (či se zaplo) až úplně na konci úvodního představování týmu. Na závěrečné rozhovory již to bylo v pohodě. Obrazovky stojí. Jelikož jsem byl s jejich obrazem spokojen již dříve, tak změna pro mě není raketa. I když posun v kvalitě obrazu je rozpoznatelný.

Úprava sektorů pro domácí i hostující vlajkonoše probíhá. Kvituju zmenšení sektoru pro hosty. Teď již budou mít jen takový cíp. Tím se uvolní místa pro další sparťanské fandy a navýší kapacita stadionu. Toto je rozhodně krok správným směrem. Za dobrý krok naopak osobně nepovažuju přesunutí sektoru našich ultras. Ten se ze svého tradičního místa v rohu, kde měl dlouhé roky vyhrazenou spodní i vrchní část, přesouvá dolu za branku. Toto je naprosto zásadní změna ve fanouškovském prostředí na stadionu. Zatím jsem k tomu bohužel nikde nenašel příliš mnoho informací, ani kdo inicioval změnu a proč. Letenští na svém Facebooku, Kamil Veselý v rozhovoru i František Čupr v dopise permanentkářům bohužel zůstali jen u faktického vyjádření, že dochází k přesunu. Nic více, nic méně. Tak nevím. Za mě to je škoda. Těsná blízkost kotle k aktivnímu H41/H42 a protilehlé tribuně ji vždy probudila k aktivnějšímu fandění. Protilehlá se tak lehce přidávala ke kotli a velmi často tak fandil opravdu celý stadion celou řadu chorálů a pokřiků. Navíc jsem přesvědčen, že kotel byl díky akustice stadionu vždy lépe slyšet nahoře, než dole. I po vizuální stránce jsem měl vždy kotel rád s vlajkami pod sebou na ochozu. To byl pokaždé nádherný pohled. Teď budou asi vlajky trochu schované brankou a panely reklam. Zatím si to tedy nedokáži příliš představit. Ani třeba to, jak se ztrátou horního sektoru nad kotlem vypořádáme s tím, že přímo nad kotel si nyní bude moci lístky koupit prakticky kdokoliv – nehledě na to, zda je nebo není sparťan. Sektor domácích vlajkonošů navíc i nadále zůstane „oplocen“. Takže ani tato možná pozitivní změna, kterou přesunutí mohlo přinést, nenastala. Tak uvidíme. Díky nulovým informací tak změnu umístění kotle dost dobře nechápu. Zatím ho tak považuju za vyloženě špatný krok. Rád se však nechám přesvědčit o opaku.

Ať žije Sparta a vládne nadcházející sezóně!


Švarcík

Fotogalerie

SPARTA OPENING 2020

Otevřený trénink pro fanoušku u příležitosti zahájení nové fotbalové sezony
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Hložek Adam

známka:

7 2

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

7 1

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Dočkal Bořek

známka:

6 5

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Čelůstka Ondřej

známka:

6 4

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Juliš Lukáš

známka:

6 4

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Průcha  Průcha  137

2.  Richtric  Richtric  135

3.  tony68  tony68  131

4.  BFG  BFG  129

4.  Vencano  Vencano  129

6.  raks  raks  123

7.  Pacos  Pacos  122

8.  lubosdvorak77  lubosdvorak77  121

9.  sigi 132  sigi 132  118

9.  haklos  haklos  118

11.  inNatura  inNatura  117

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama