Pomeranč | 01.09.2020 11:28

Tak jsme konečně mohli zase na Spartu! Tedy ti šťastnější z nás, kteří uspěli v loterii lístků před zápasem. Nakonec jsem byl mezi nimi. I když jsem po rychlém kliknutí tentokrát nebyl v první stovce zájemců jako v případě jarních zápasů, ale až ve druhé tisícovce. Trochu jsem si tak při dlouhém čekání „opotil Rooneyho“. Věřme, že od příštího domácího zápasu bude moci být hlediště zase o něco plnější. O to více může naštvat to, že se pár minut po spuštění prodeje na sociálních sítích objevovaly první nabídky prodeje lístků. Stejně tak systém prodeje nezastavil ani známé tváře překupníků. I ti jeli svůj byznys před stadionem. Nezbývá než parafrázovat jednu reklamu slovy „Odkud to pořád berou?“. Asi zázrak!

První domácí zápas dal příležitost zkontrolovat i novinky kolem stadionu. Díra na hotel je pořád stejná. Osobně se s tímhle nikdy nesmířím. Naopak potěšilo, že se rozrůstá výzdoba stadionu z dílny našich ultras. Parádní práce, kluci! Zklamáním je pokračující neúcta některých z nás k našemu znaku, který je na zemi u Fan shopu. Když už ho klub tak hloupě umístil na nejfrekventovanější místo a v jeho blízkosti ještě vždy postaví stánek, snažme se k němu být co nejvíce ohleduplní. Na znak klubu se prostě nešlape! Možná jsem staromódní, ale takto jsem to dostal do vínku před několika desetiletími. Ještě než začal zápas, uctili jsme všichni společně památku malého sparťana Matyáška. Hodně sil rodině! Stojíme při vás! Další důkaz, že Sparta je prostě více než jen klub!


V zápase naši kluci předváděli velmi dobrý fotbal. Rozhodně bylo na co se dívat. Takhle se mi to líbí! Předváděli jsme soudržný kolektivní výkon, který byl podložen i skvělou hrou jednotlivců – ať už to byl Čelůstka, Dočkal, Juliš, Hložek a vlastně i další. Sparťanský válec jel jako dobře namazaný stroj. Otázka tedy nebyla, zda Sparta zvítězí, ale o kolik to bude. To je velmi příjemné zjištění. Ani letní přestávka tak nezastavila to, na co jsme si v posledních zápasech pod vedením trenéra Kotala začali opět zvykat. Letná se znovu stává naší nedobytnou tvrzí! Konečný výsledek 3:0 potěšil. Podobně jako kvalitní standardky. V útočných jsme byli pokaždé nebezpeční a obrané jsme v pohodě zvládali. I v tomto je vidět posun ve kvalitě a velmi dobrá práce našeho trenérského štábu. Zdá se, že jsme v mnoha ohledech na dobré cestě. Na jásání je zatím ale brzo, jelikož těžší prověrky nás teprve čekají. Sezóna teprve odstartovala. Nicméně start je nadmíru úspěšný. Jaká to změna oproti předchozím letům! Plný počet bodů a jistota pohárového podzimu se rozhodně počítá.

V hledišti jsme byli trochu ospalí. Asi bylo příliš náročné předzápasové soustředění v našich oblíbených osvěžovnách, nebo naopak bylo nedostatečné. Každý by měl tedy zpětně analyzovat svá data o konzumaci a příště zjednat nápravu, aby svou formu vyladil o něco lépe. Sparťanský kotel se přes léto přesunul dolu za branku. Pro mě to bylo divné a dost nezvyk. Naši ultras si však hned přichystali úvodní choreo, které se jim povedlo. Nový sektor, stará pravidla. Věřme, že tedy atmosféra bude čím dál tím lepší a i my v hledišti navážeme na naše lepší výkony z minulosti. I dvanáctý hráč potřebuje být v dobré formě k tomu, aby byla Sparta úspěšná a sezóna skončila tak, jak si všichni přejeme. Tak zase příště!


Pomeranč


AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 3:0 (2:0)

Branky: 37. a 45. Juliš, 89. Kozák. ŽK: Štetina – Hála, Greššák, González, Radić. Rozhodčí: Orel, Blažej, Hock. Diváci: 4613.

Sparta: Heča – Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Sáček (90. Trávník), LK37, Dočkal (90. Souček), Hanousek – Hložek (81. Karabec), Juliš (74. Kozák).

Olomouc: Mandous – Hála, Jemelka, Hubník, Zmrzlý – Houska (79. Daněk), Zahradníček (84. Látal), Greššák (59. Zifčák), Breite, Falta (46. González) – Nešpor (79. Radić).

Pomeranč | 01.09.2020 11:28 Vstoupit do diskuze
1