sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

Odchod Tetteha je sakra dobře, i přes malou pachuť

Švarcík 05.09.2020 16:15

"Benjamin Tetteh odchází ze Sparty. Ta za něj inkasuje nadprůměrnou sumu peněz." Podobné oznámení jsme čekali před dvěma lety, nebo ještě vloni. Nejméně však v letošním létě. To se v hierarchii útočníků propadl až na pozici číslo čtyři sedící na tribuně. Bez větší šance se do systému trenéra Kotala dostat a prosadit se. Přesto na Letné přistála nabídka z Turecka. Dle dostupných informací může hostování a následně uplatněná opce vyšroubovat přestupovou částku až na 120 milionů korun. Za hráče z tribuny. To by byl pro Spartu jeden z nejlepších hráčských obchodů za poslední léta.

Strmého výkonnostního pádu talentovaného útočníka s nedávnou cenovkou 10 milionů eur si totiž nešlo nevšimnout. Stejně jako toho, co za tím nejspíše stojí. Neochota pracovat a kousnout se. Nízká produktivita v proměňování šancí. Daleko více však až bolestínské úšklebky po velké části soubojů s protihráči. Neustálé pajdání jako by byl permanentně zraněný nejen od první minuty, ale i na tréninku. To vše ukazuje jeho nastavení v hlavě. Právě mentální připravenost je dle mě největší limitace rozkvětu Benjamina Tetteha. K jeho škodě i ke škodě Sparty. I ta má na situaci s jeho nerozvinutým potenciálem svůj podíl viny. Povětšinou nedokázala (nebo nechtěla) nastavit Tetteha tak, aby měl pocit, že je pro tým a klub důležitý. Že na něm hra stojí. Že je jasným útočníkem číslo 1. Tak to prostě někteří hráči mají. Potřebují nadprůměrnou důvěru a určité opečovávání. Pokud se jim toho dostává, tak to dokáží klubu i nadprůměrně vrátit. Pamatujete, jak Tetteh větral soupeře v derby? Věděl, že právě on je ten, na kterého se ten den spoléhá. Ten, který má rozhodnout.

Nyní ze Sparty (dočasně) odchází. A je to dobře pro obě strany. I když malá pachuť ze spolupráce zůstává. Šlo z toho vymáčknout více. Pro Benžiho opravdu skvělé angažmá a možnost zaopatřit na celý život nejen sebe, ale i rodinu. Pro Spartu pak ještě pár desítek, nebo stovek milionů více. I tak však diskutované odstupné 120 milionů korun by byl pro klub nadmíru skvělý obchod. (pokud to Sparta z tureckého klubu zinkasuje). Vlastně to je asi jeden z nejlepších. Za více než 100 milionů totiž nedávno ze Sparty odcházeli jen opory základní sestavy. Nyní to klub může dostat za hráče z tribuny. To za poslední roky nepamatuju. Klub je navíc na situaci připraven. Máme v kádru tři útočníky a na jejich místa se tlačí mladé naděje toho času na hostováních. Věřme, že tedy vše klapne. Benjamin najde vhodnější místo pro rozvoj kariéry a Spartě se trochu nafoukne pokladna.

Díky a ať se ti daří, Benjamine!


Švarcík

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

6 7

zápasy: 11
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 7

zápasy: 8
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Polidar Matěj

známka:

6 4

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Vrba Pavel

známka:

6 1

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 12
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  milhaus9  milhaus9  238

2.  spartak5  spartak5  237

3.  Ivoš  Ivoš  230

4.  soty66  soty66  226

5.  vladiček  vladiček  208

6.  GAR  GAR  206

6.  Richtric  Richtric  206

8.  Skalda88  Skalda88  205

9.  leonpa  leonpa  204

10.  zbarda  zbarda  203

11.  vapno23  vapno23  201

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama