sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Vhodně zvolená taktika na Benešov (SK Benešov - Sparta B, 3. kolo ČFL 2020/21)

HB 07.09.2020 13:12

No konečně! Sparťanská rezerva nám zahájila soutěžní sezónu. Po dvou karanténách a dvou odložených kolech bylo našim mladíkům dovoleno nastoupit. A když se hrálo v Benešově, kde jsme ji v loňském létě užili hned 2 příjemný výjezdy, dalo slovo slovo a do nedalekého Benešova jsme vyrazili i tentokrát. A jak v těchto případech bývá, jednalo se opět o příjemně strávený čas.

Sparťanská rezerva se mezi tzv. dospělácký fotbal vrátila v loňské sezóně po několika letech v umělém projektu juniorské ligy. Dle řady expertů dá mladým hráčům mnohem více zkušenost s dospělým fotbalem a já si s tím dovolím souhlasit. Zvláště v případě Sparty, kdy naše kluky skoro všude pokopou. Ale to nebyl ani tak případ letošního Benešova. Zápas se odehrál v rámci fair play (až na jeden moment, kdy členovi domácí lavičky málem rupla cévka, protože jeho hráči zakopli míč do autu kvůli ošetření našeho hráče – no za stavu 3:0 zbytečná hysterie ty ňoumo), dost tomu zřejmě pomohl i vývoj zápasu a průběžný výsledek. Benešov šel do zápasu jako vedoucí tým tabulky, když v jeho středu hrají hráči s ligovými zkušenostmi – Mario Lička a Richard Kalod. Sparta však byla od začátku techničtějším týmem, rychle se dostala do vedení a průběh kontrolovala. Konečný výsledek 4:0 hovoří za vše. Jelikož fotbal je jen záminka, takže debaty na způsob rozestavení necháme spíše jiným, ale jestli naše rezerva hrála systémem 3-5-2, tak my jsme spláchli Benešov v klasickém 4-4-2.

Život fanouška je v této době poměrně složitý, takže výlet definitivně ladíme až pár dnů před zápasem, vč. příslušného vlaku, abychom se včas dostali na místo. V týdnu dáváme na SF info o zápase, zveme všechny děti. Těžko soudit, jestli zabral náš apel, ale kočárků, prcků, capartů, batolat, puběrťáků – no prostě mládeže bylo v hledišti plno. Pro všechny jen dobře, tvořte si vztah ke sportu, i my přidáváme v naší skupině 4 výjezďáky (vč. začátečníků), kteří se stále řadí mezi ten nejmenší sparťanský potěr.

V den D nastal, postupně přistupujeme do naší mašinky (ikdyž orientaci některých zřejmě poznamenal páteční večer, střed vlaku totiž není konec vlaku), kde je místa dostatek, usazujeme děti, vytahujeme svačiny a zejména tu nejlepší meducínu s vitamínem B a míříme k cíli. A tím taky pokládáme základ naší taktiky 4-(4-2). Cesta z nádraží v Benešově zabere 10-15 minut, hodina do výkopu, slunečné sobotní dopoledne, první „cajti“ … u stadionu nesmyslně 2 vstupy, domácí a sparťani, my si však jdeme po svém, na normální tribunu s kantýnou. Již jsme to zažili vloni a jde o absolutně zbytečný krok, ve výsledku je jediný stánek od „sektoru hostů“ daleko, lidi neutratí peníze a je to pro místní škoda, protože pivo i klobása byly výborný a na sluníčku fakt pivíčko osvěžilo. Jestli je tohle na základě nějaké buzerace PČR, tak škoda pro klub. Pokud ne, tak tím spíše to nechápu. Ostatně, pomáhačů a chráničů je přítomno několik aut na 5 stovek diváků, asi nemají do čeho píchnout a tak potřebují přesčasy i na „pouťácích“. No činnost se vykazovat musí …

Jinak ale vše absolutně bez problémů, včetně vpuštění našeho fotografa na hřiště, tolerance dětí u hřiště s míčem atd. prostě rodinný ideál :) my střídáme trávník za hřištěm (kde ukazujeme i naše umění) se stínem pod vysokými stromy, kde zodpovědně v chládku „tankujeme“. Diváci se baví fotbalem, semtam se ozve nějaké to fandění, slyšet je i dělený pokřik Sparta – Praha, lehká světlička, potlesk .. jen škoda, že je ten fotbal tak rychle utekl, ikdyž na to naše 4-4-(2) to asi stačilo.

Po zápase proběhne děkovačka s naším kotlem, kterou si i hráči užívají, i nějaké to zamávání od „Vašonka“ potěší řadu fanynek a pomalu se loučíme s „táborskou“ bandou a míříme na nádraží, kde máme pro sebe připraven vlastní vlak a definitivně se utvrzujeme, že systém 4-4-2 jsme zvolili správně a tak ho můžeme posledním klapnutím plechovky uzavřít.

Díky všem, kdo dorazili, fandili … a třeba zase příště, v takovýhle pohodový atmosféře a se spoustou děti v roli budoucích fans.

HB


SK Benešov – AC Sparta Praha B 0:4 (0:2)

Branky: 3., 32. a 47. Turyna, 82. Novotný. ŽK: Vrňák, Vosáhlo – Novotný, Patrák. Rozhodčí: Drábek – Braun, Dujsík, Koňák. Počet diváků: 456 diváků.

Benešov: Rotbauer – Lupač, Vosáhlo, Filip, Pedro, Lička, Dufek (56. Tomek), Vrňák, Srb (75. Krunert), Brokeš (56. Vosáhlo), Kalod (35. Turek).

Sparta B: Čtvrtečka – Gelashvili, Piško, Červak, Dudl (73. Ambler), Jonáš, Wiesner, Hucek (83. Freisinger), Turyna (63. Sejk), Patrák (73. Flak), Novotný (83. Žížala).

Fotogalerie

BENEŠOV - SPARTA B

Výjezd do Benešova pro výhru 4:0 zejména díky hattricku Dana Turyny
 

Diskuze k článku

Komentáře (1)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Vitík Martin

známka:

6 1

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 8

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Karabec Adam

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hancko David

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Sáček Michal

známka:

4 8

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Vejvi  Vejvi  24

1.  milhaus9  milhaus9  24

3.  fichyno  fichyno  23

3.  Petrsson  Petrsson  23

5.  shvexa  shvexa  21

6.  Fotr  Fotr  20

6.  leonpa  leonpa  20

6.  foretti  foretti  20

6.  omega13  omega13  20

10.  ffontan  ffontan  19

10.  akcizur  akcizur  19

10.  raks  raks  19

13.  paolo74  paolo74  18

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama