HB | 07.09.2020 13:12

No konečně! Sparťanská rezerva nám zahájila soutěžní sezónu. Po dvou karanténách a dvou odložených kolech bylo našim mladíkům dovoleno nastoupit. A když se hrálo v Benešově, kde jsme ji v loňském létě užili hned 2 příjemný výjezdy, dalo slovo slovo a do nedalekého Benešova jsme vyrazili i tentokrát. A jak v těchto případech bývá, jednalo se opět o příjemně strávený čas.

Sparťanská rezerva se mezi tzv. dospělácký fotbal vrátila v loňské sezóně po několika letech v umělém projektu juniorské ligy. Dle řady expertů dá mladým hráčům mnohem více zkušenost s dospělým fotbalem a já si s tím dovolím souhlasit. Zvláště v případě Sparty, kdy naše kluky skoro všude pokopou. Ale to nebyl ani tak případ letošního Benešova. Zápas se odehrál v rámci fair play (až na jeden moment, kdy členovi domácí lavičky málem rupla cévka, protože jeho hráči zakopli míč do autu kvůli ošetření našeho hráče – no za stavu 3:0 zbytečná hysterie ty ňoumo), dost tomu zřejmě pomohl i vývoj zápasu a průběžný výsledek. Benešov šel do zápasu jako vedoucí tým tabulky, když v jeho středu hrají hráči s ligovými zkušenostmi – Mario Lička a Richard Kalod. Sparta však byla od začátku techničtějším týmem, rychle se dostala do vedení a průběh kontrolovala. Konečný výsledek 4:0 hovoří za vše. Jelikož fotbal je jen záminka, takže debaty na způsob rozestavení necháme spíše jiným, ale jestli naše rezerva hrála systémem 3-5-2, tak my jsme spláchli Benešov v klasickém 4-4-2.

Život fanouška je v této době poměrně složitý, takže výlet definitivně ladíme až pár dnů před zápasem, vč. příslušného vlaku, abychom se včas dostali na místo. V týdnu dáváme na SF info o zápase, zveme všechny děti. Těžko soudit, jestli zabral náš apel, ale kočárků, prcků, capartů, batolat, puběrťáků – no prostě mládeže bylo v hledišti plno. Pro všechny jen dobře, tvořte si vztah ke sportu, i my přidáváme v naší skupině 4 výjezďáky (vč. začátečníků), kteří se stále řadí mezi ten nejmenší sparťanský potěr.

V den D nastal, postupně přistupujeme do naší mašinky (ikdyž orientaci některých zřejmě poznamenal páteční večer, střed vlaku totiž není konec vlaku), kde je místa dostatek, usazujeme děti, vytahujeme svačiny a zejména tu nejlepší meducínu s vitamínem B a míříme k cíli. A tím taky pokládáme základ naší taktiky 4-(4-2). Cesta z nádraží v Benešově zabere 10-15 minut, hodina do výkopu, slunečné sobotní dopoledne, první „cajti“ … u stadionu nesmyslně 2 vstupy, domácí a sparťani, my si však jdeme po svém, na normální tribunu s kantýnou. Již jsme to zažili vloni a jde o absolutně zbytečný krok, ve výsledku je jediný stánek od „sektoru hostů“ daleko, lidi neutratí peníze a je to pro místní škoda, protože pivo i klobása byly výborný a na sluníčku fakt pivíčko osvěžilo. Jestli je tohle na základě nějaké buzerace PČR, tak škoda pro klub. Pokud ne, tak tím spíše to nechápu. Ostatně, pomáhačů a chráničů je přítomno několik aut na 5 stovek diváků, asi nemají do čeho píchnout a tak potřebují přesčasy i na „pouťácích“. No činnost se vykazovat musí …

Jinak ale vše absolutně bez problémů, včetně vpuštění našeho fotografa na hřiště, tolerance dětí u hřiště s míčem atd. prostě rodinný ideál :) my střídáme trávník za hřištěm (kde ukazujeme i naše umění) se stínem pod vysokými stromy, kde zodpovědně v chládku „tankujeme“. Diváci se baví fotbalem, semtam se ozve nějaké to fandění, slyšet je i dělený pokřik Sparta – Praha, lehká světlička, potlesk .. jen škoda, že je ten fotbal tak rychle utekl, ikdyž na to naše 4-4-(2) to asi stačilo.

Po zápase proběhne děkovačka s naším kotlem, kterou si i hráči užívají, i nějaké to zamávání od „Vašonka“ potěší řadu fanynek a pomalu se loučíme s „táborskou“ bandou a míříme na nádraží, kde máme pro sebe připraven vlastní vlak a definitivně se utvrzujeme, že systém 4-4-2 jsme zvolili správně a tak ho můžeme posledním klapnutím plechovky uzavřít.

Díky všem, kdo dorazili, fandili … a třeba zase příště, v takovýhle pohodový atmosféře a se spoustou děti v roli budoucích fans.

HB


SK Benešov – AC Sparta Praha B 0:4 (0:2)

Branky: 3., 32. a 47. Turyna, 82. Novotný. ŽK: Vrňák, Vosáhlo – Novotný, Patrák. Rozhodčí: Drábek – Braun, Dujsík, Koňák. Počet diváků: 456 diváků.

Benešov: Rotbauer – Lupač, Vosáhlo, Filip, Pedro, Lička, Dufek (56. Tomek), Vrňák, Srb (75. Krunert), Brokeš (56. Vosáhlo), Kalod (35. Turek).

Sparta B: Čtvrtečka – Gelashvili, Piško, Červak, Dudl (73. Ambler), Jonáš, Wiesner, Hucek (83. Freisinger), Turyna (63. Sejk), Patrák (73. Flak), Novotný (83. Žížala).

HB | 07.09.2020 13:12 Vstoupit do diskuze
1