sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Důležitá výhra z doby hostování C19 v našem týmu. Snad bez jeho následné opce (AC Sparta – Zlín, 4. ligové kolo 2020/2021)

Mára 22.09.2020 12:10

V době kdy si největší formu drží C19 jsme mohli jít na Spartičku v zatím největším počtu. Dřívější obavy, že se budu k lístkům opět těžko prokousávat, vzaly rychle za své. Lístky šly koupit na pohodu. Bez stresu, čekání a s širokým výběrem míst dle tarifu permanentky. Dokonce se v pozdější fázi prodeje dostalo i na diváky bez permic, což bylo ještě před časem doslova nemyslitelné. Za to asi může i to, že si permici nakonec pořídilo nějakých 5 400 fanoušků, což je o několik tisíc fans méně než v předchozí sezóně.

S blížícím se zápasem se pak všude kolem objevovaly desítky nabídek na prodej nebo darování lístků. Sám jsem byl tedy zvědavý, kolik se nás na Letné sejde. Počitadlo se nakonec zastavilo na cifře kolem 5 500 kousků. Je těžké tohle číslo nějak komentovat. Je dobře, že se lidé vyhýbají akcím s větším počtem lidí? Nebo je škoda, že více sparťanů nedorazilo podpořit Spartu? Zvláště v době kdy je sport dalším možným terčem restrikcí. Těžko říci a asi je to i jedno. Každý ať se chová dle svého uvážení. Nicméně v hledišti jsem viděl pozitivní trend. Zdálo se mi, že oproti předchozím zápasům více z nás dodržovalo jednotlivá pravidla. Sedělo se na svých místech. Na ochozu jsme povětšinou měli nasazené roušky. Mimochodem, ona ta rouška a různé nákrčníky mají jeden skvělý efekt. Můžeme tak v běžném životě i tímto jednoduchým způsobem vyjádřit komu patří naše srdce. A to je už dost dobrý důvod, proč si je nasazovat. Za mě by byla škoda, aby se kvůli C19 opět vyhnali fanoušci z hledišť. Na druhou stran jsem zastáncem zodpovědného chování. Prostě vůle musí být cítit z obou stran. Pak to může fungovat. Opět ku prospěchu všech.

C19 se před zápasem nominoval i do našeho kádru. Sparta oznámila, že sedl na LK18 a LK37. Přejme jim tedy hlavně brzké zotavení a doufejme, že C19 přišel jen na velmi krátké hostování bez následné opce. Základní sestava tak doznala jen nepatrných změn. Příležitost dostal především Filip Souček. Mě se v zápase líbil. Přinesl do něj nadšení, pohyb, kombinaci a rozehrávku. Rád ho uvidím i v dalších zápasech! Stejně jako LK9, který si dle mě odehrál svoje. Navíc byl u klíčových situací. Velmi dobrá obnovená premiéra na Letné! Co se týče zápasu, snažili jsme se, měli jsme i skvělé šance, ale dlouho nic z toho. Zlín nás občas zlobil. Rychle tedy bylo patrné, že to dnes nebude procházka růžovým sadem, ale zažijeme nervíky. A tak se i stalo. Nakonec se vše v dobré obrátilo a výhra 3:1 se rozhodně počítá. Náš tým opět ukázal sílu a charakter. Chápu zlínské bulení během zápasu, jelikož se už viděli jako králové a emoce jsou prevít. Udělali však ze sebe spíše ukřivděné blbce. Potoky slz totiž neustaly ani po zápase, kdy bylo více než jasné, že rozhodnutí rozhodčích byly bez debat naprosto správné.

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Parádní start do sezóny. Nic jiného není třeba řešit. Tohle se prostě ve finále počítá. Zvlášť ve chvíli, kdy tým těsně před zápasem řešil i jiné než fotbalové věci. Proto nerozumím některým fandům Sparty, že mají potřebu pořád něco kritizovat a být neustále nespokojeni. Vždy si prostě něco najdou. Proč? Protože chtějí a jsou asi z principu tak nastavení. Ano, VŽDY bude možné, aby někdo udělal něco dokonaleji. Ano, VŽDY by mohlo být lépe. A ono taky postupně bude a vlastně už je. Neměli bychom totiž zapomínat, jak jsme na tom byli před pár týdny, měsíci a v posledních letech obecně. Hlavně na začátcích sezón. Nyní nám na startu té současné nic neuteklo a máme klid na práci. Současný stav tedy osobně beru s radostí, pokorou a důvěrou v hráče a celý tým. Vážím si totiž, že se hrabeme ze sraček. Snad to takto vítězně bude pokračovat i v dalších zápasech.

Ať žije Sparta!

Mára

AC Sparta Praha – FC Fastav Zlín 3:1 (0:1)

Branky: 50. Hložek, 88. Jiráček (vl.), 90+3 Juliš – 19. Dramé. ŽK: Lischka, Souček – Jawo, Poznar, Procházka. ČK. 49. Jawo. Rozhodčí: Rejžek – Hrabovský, Kříž.

Sparta: Heča – Plechatý (60. Karlsson), Čelůstka, Lischka - Laco Krejčí, Souček (75.Trávník), Sáček, Dočkal (90+3 Fortelný), Hanousek (75. Minčev) - Juliš, Hložek.

Zlín: Dostál - Simerský, Buchta, Procházka - Fantiš, Jawo, Conde, Jiráček, Dramé (89. Janetzký), Čanturišvili - Poznar.Fotogalerie

SPARTA - ZLÍN

I přes herní trápení a poločasovou prohru nakonec vítězství 3:1
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

6 5

zápasy: 12
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 3

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Vrba Pavel

známka:

5 8

zápasy: 10
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

5 8

zápasy: 13
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí "37" Ladislav

známka:

5 7

zápasy: 10
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  milhaus9  milhaus9  246

2.  Ivoš  Ivoš  242

3.  spartak5  spartak5  232

4.  soty66  soty66  226

5.  leonpa  leonpa  218

6.  GAR  GAR  215

6.  zbarda  zbarda  215

8.  vapno23  vapno23  213

9.  vladiček  vladiček  211

10.  Richtric  Richtric  210

10.  mufety  mufety  210

12.  lvice  lvice  208

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama