sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Co se děje

Soutěž o knihu F. Nepila

Redakce 28.12.2020 15:50

Po delší době přinášíme čtenářům a návštěvníkům našeho webu zase soutěž o nějakou cennou relikvii, která se váže k našemu klubu. A tentokrát to je opravdu velmi vybraný kousek.

K tomu, aby člověk propadl oné bezmezné a bezvýhradné lásce ke klubu, k lásce až za hrob, k lásce za kterou by se ve středověku upalovalo, pokud by takovou vzbudila v někom žena, k takové lásce nestačí jenom chladná obrazovka. Na tak nevykořenitelný cit se musí slyšet i burácení tribun a musí se cítit jejich chvění, na ten se musí alespoň jednou za život jít v průvodu šťastných vlajkonošů, doprovázeném stejně šťastnými artritickými fandy v důchodu, a ovšem i policejními psy a jejich psovody. Na zeživotnění takového citu si fanoušek musí někdy v životě, když mu to pánbůh dopřeje, sáhnout kradmo na svého propoceného hráče, když odchází do šatny, či vidět zblízka jeho pokopané nohy a jiné šrámy, které utrpěl v zápase…

Když naši prohrají, to je to, co ženy nikdy nepochopí. Ten bezedný žal, který člověka zachvátí, když naši prohrají. To hoře, tu trpkost, tragiku a bezútěšnost života, jenž ztratil svou nejpodstatnější hodnotu. Života, z něhož rázem vyprchalo všechno, co ho posouvalo k velkoleposti a co mu dávalo vyšší smysl, co ho posouvalo za hranici opojnosti a zázraku. Žena nikdy nepochopí, že nastala chvíle, kdy člověk potřebuje padnout s hlavou v dlaních a bez hlesu ležet jako zestárlý slon, který doputoval na samý konec svého života, jenž doputoval v džungli na místo, kam chodí staří sloni vydechnout svou utrmácenou duši. Žena to nikdy nepochopí, protože si svůj hodnotový žebříček vytvořila v pravěku…

Jediné co má žena udělat, když pochopí, že naši prohráli je, posypat se celá popelem a mourem, roztrhnout si roucho, začít se stříhat dohola a propuknout v hořký kvílivý pláč. Jedině to může vrátit člověka do světa reality, jedině tehdy je schopen poskytnout jí slova útěchy, která by ovšem jeho samotného neutěšila. Tehdy jí totiž konejšivě řekne: „Ále neřvi, vždyť voni zase vyhrajou“. Není-li žena schopna se posypat popelem, roztrhnout své roucho a naříkat, může člověku tu těžkou ránu, kterou utržil, jakž takž začít hojit vhodně volenou, věcnou, inteligentní otázkou. Ale zdůrazňuji, že věcnou a inteligentní otázkou. Taková otázka například zní: „A kterej kretén to soudcoval?!“

Po prohraném zápase říkám na adresu hráčů, trenéra, výboru, realizačního týmu a kde koho: „Vy hňupové, vy trotlové, vy janci, vy mameluci,… hrajete jako ponocní, protože jste líní lemplové a lajdáci, jste nezodpovědní až běda“

Pravidla, za kterých Sparta může prohrát:

1.Sparta smí prohrát s kýmkoli, ale nikdy nesmí prohrát se Slávií! (Mimochodem slávistické první pravidlo je mnohem nesmyslnější, to zní: Slavie smí být poražena kýmkoli, ale nikdy nesmí prohrát se Spartou…)

2.Sparta smí prohrát s kýmkoli, ale vždy musí porazit Klokany a Duklu!

3.Nesmí nikdy prohrát s mužstvem, které je v ligové tabulce před ní!

4.Nesmí být nikdy poražena mužstvy, která mají v tabulce podobné postavení a přibližně stejný počet bodů!

5.Nikdy nesmí prohrát s mužstvy, která jsou v tabulce za ní!

6.Naprosto nikdy nesmí prohrát s mužstvy, která jsou v ligové tabulce na konci!

7.Ani v přátelském, ani v pohárovém zápase nesmí být poražena mužstvem, které nehraje první ligu!

8.Nesmí nikdy prohrát s mužstvy, která v Evropě něco znamenají!

9.Nikdy se nesmi nechat porazit mužstvem, které v Evropě neznamená nic!

10.Nikdy nesmí být poražena mužstvem z amerických kontinentů, z Afriky, Asie, Austrálie, z Arktidy, ani Antarktidy!

…ale jinak, ať si prohraje s kým chce, neboť buďme rozumní, o co jde? Vždyť je to vlastně jen hra a někdo holt prohrát musí.

Když naši vyhrají, to je to, co ženy nikdy nepochopí. To bezbřehé štěstí, které člověka zachvátí, když naši vyhrají, to blaho, tu úchvatnost, to vytržení mysli, tu nádheru života, jenž získal svou nejpodstatnější hodnotu, života do něhož rázem vstoupilo všechno, co ho posunulo k velkoleposti a co mu dalo vyšší smysl, co ho posunulo k hranici opojnosti a zázraku. Člověk potřebuje padnout na kolena a s planoucíma očima vizionáře vděčně hledět k nebesům, která jemu nedokonalému a hříšnému umožnila doputovat k branám ráje.

Po vyhraném zápase říkám na adresu hráčů, trenéra, výboru, realizačního týmu a kde koho: „Vy moji zlatí kluci, vy pacholci mí milovaní… hrajete jako Česká filharmonie, hrajete jako Paganini, jako Aljechin či Jean Gabin, Metropolitní opera, Filadelfská filharmonie či Dustin Hoffman, však vám to mí kocourkové nezapomenu.“

Ano, vítězství člověka polidšťuje, vyhrají-li naši, vrací se pohoda do rodiny. A protože je rodina je základ státu, vrací se pohoda do celého státu.

Stal jsem se fanouškem klubu (AC Sparta) s nímž snáším, chci snášet a budu snášet všechno dobré i zlé, do smrti smrťoucí, až na věky věků.


Tento citát, který dokonale vystihuje vše, co ke Spartě cítíme a co pro nás znamená, pochází z nádherné knihy českého spisovatele, básníka, vypravěče a velkého fanouška Sparty, pana Františka Nepila "Má stoletá lásko", kterou napsal a věnoval svému milovanému klubu k jeho stoletému výročí založení.

A právě o tuto knihu, respektive její první vydání budeme tentokrát soutěžit. Navíc je tento kousek speciálně pro sparťanské fanoušky signován celou řadou hráčských legend Sparty, jako např. Honzou Bergrem, Jirkou Novotným, Martinem Frýdkem, Horstem Sieglem, Pepou Obajdinem či Petrem Koubou.

A nejen to. Jako bonus ještě přihodíme něco ze Stylsportu a to konkrétně tuto skvělou šálu "Sparta Tempo", jenž se k této ceně jistě skvěle hodí: Šála - Sparta tempo

A jaká je tedy soutěžní otázka? Nic těžkého (kdo například četl naše "Vánoční přání a vzkaz sparťanskému táboru od Sparta Forever" na našem webu, nebude dlouho tápat).

Takže tedy: Jaké výročí založení oslaví web spartaforever.cz v únoru 2021?

Odpovědi posílejte na mail fanousci@spartaforever.cz a to do 3. ledna 2021 včetně.

Vítěz bude poté vylosován ze správných odpovědí a kontaktován ohledně předání cen. Tak vzhůru do toho, knížka a šála čekají již na své nové majitele.

Sparta Forever!

AKTUALIZACE 4.1. 2021: Správná odpověď je - web Sparta Forever oslaví v únoru 17 let. Vylosovaným výhercem se stává fanoušek Robert z Modřan. Gratulujeme! Díky všem, co se soutěže zůčastnili, sprábných odpovědí přišly desítky, ale výhercem mohl být jen jeden. Ale slibujeme, že brzy opět nějakou podobnou soutěž spustíme.

Redakce

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Panák Filip

známka:

7 1

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Karabec Adam

známka:

6 4

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 4

zápasy: 4
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Sáček Michal

známka:

6 3

zápasy: 4
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí "37" Ladislav

známka:

6 3

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Fíla10  Fíla10  65

1.  dombas  dombas  65

3.  inNatura  inNatura  62

4.  vladiček  vladiček  57

5.  Ládínek  Ládínek  56

6.  mufety  mufety  55

7.  Fotr  Fotr  54

8.  sigi 132  sigi 132  53

9.  Morn  Morn  52

9.  Skalda88  Skalda88  52

9.  Vencano  Vencano  52

12.  Canizares  Canizares  50

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama