Redakce | 06.06.2021 15:15

Sezóna 2020/2021 sice skončila, ale my v redakci SF jedeme dál. Stejně jako všichni sparťani. Sparta je totiž životní styl a ve službě jsme jako fanoušci neustále. Životní styl je i SF. Níže je několik aktualit týkajících se právě Sparta Forever. Nás všechny asi nejvíce zajímá, jak to vypadá s redesignem webu.

Redesign
Ještě jednou děkujeme za vaši přízeň a podporu, která se nám dostala v rámci plánovaného redesignu. Vážíme si jí! Přípravy na přechod na nový kabát jsme ihned rozjeli na plné obrátky. Dobrou zprávou je, že jsme nemuseli poptávat a následně draze platit nějakou externí agenturu. To byl prvotní plán, jak realizovat redesign webu. Jsme rádi, že se nám po nějaké době podařilo přeci jen najít zkušeného grafika-sparťana s grafickým studiem, který se přípravy nového designu webu Sparta Forever ujal. Sparťani budou dělat i související práci včetně napojení grafiky na web, programování či mobilní verzi webu. Příprava, návrh a realizace redesignu tak zůstala výhradně ve sparťanském fans táboře, a opět jí dělají jen a pouze fanoušci ACS. Máme z toho fakt radost. Těší nás to i proto, že tím ušetříme část nákladů, ale za jejich práci jim samozřejmě férově zaplatíme. Grafiku již máme v rámci redakce schválenou, ale nyní se vše ještě ladí, abychom pak mohli přistoupit k finálním krokům. Kdy bude SF v novém? Přesný termín zatím nemáme. Sami bychom to chtěli již včera :-) Určitě to však není záležitost nejbližších týdnů. Nicméně se všichni snaží dělat maximum pro urychlení. Ví, jak velká jsou očekávání :-)

Rekord a socky
Co nás neméně těší je to, že oblíbenost webu Sparta Forever neustále roste. Od začátku roku se jeho průměrná denní návštěvnost v každém měsíci přehoupla přes 10 000. V květnu jsme zároveň zaznamenali historický rekord všech rekordů. Průměrná denní návštěvnost byla přes 12 600 unikátních uživatelů. Neskutečný! A to ani nemluvě o počtu zobrazení. Rapidně stoupají vaše počty i na našich profilech na sociálních sítích. Na Instagramu jsme se přehoupli přes 12 500, na Twitteru 3 300, na YT 300 odběratelů a na Facebooku míříme na magickou hranici 30 000. Brzy si tak budeme moci zazpívat známý popěvek 30 000 nás tu je! :-) S tím je spojena i sázka v redakci o to, kdy této magické hranice dosáhneme. Výsledek sázky tak můžete ovlivnit i vy. A třeba přihrát vítězství konkrétnímu týpkovi z redakce :-) Pokud nás ještě na sockách nesledujete, tak to třeba napravte, nebo ke sledování pozvěte kámoše a další sparťany z vašeho okolí. Ať i oni mají aktuální info nejen z dění okolo Sparty, ale i v našem fans táboře, fotbalu a života se Spartou vůbec. Sparta je totiž životní styl! :-)

Virtuální fans kronika
Sami víte, že jedno z několika bolestivých míst naší Sparty je to, že nemáme klubové muzeum. Bohužel. A to ani v roce 2021. Tohle je fakt špatný. Další komentář není potřeba. Snad se to někdy změní a my budeme moci procházet historií Sparty i na nějakém takovém místě. Snad jednou. A snad i jeho velká část pak bude patřit fanouškům Sparty a jejich historii. O to více nyní vnímáme, že server Sparta Forever je více než jen web. Je totiž i virtuální kronikou fanoušků Sparty a naším virtuálním muzeem, které je tu pro další a další generace. Již téměř 18 let působí iniciativa Sparta Forever na fans scéně. Díky tomu a vám má jedinečného obsahu opravdu hodně. Proto se společně s mnohými z vás snažíme doplňovat například klíčové části v jeho bohaté fotogalerii jako jsou sparťanské vlajky, šály, dresy, chorea, podobu stadionu a mnohé další. A nejen to. Snažíme se tak digitalizovat to, co existuje různě po fanouškovských sbírkách a archivech. Pokud byste měli též chuť se přidat, nebo někoho se sbírkami znáte, budeme za pomoc rádi. Stačí, když sbírky nafotíte a pošlete nám je. Letní měsíce, dovolená na chalupách a pohodička prázdnin přímo vybízíme k tomu zasednout nějaký letní večer ke sbírkám, zavzpomínat u pivka a třeba i fotkami zachovat všechny ty fantastické sparťanské věci a vzpomínky pro další generace fanoušků. Tak třeba kdyby náhodou…. Budeme za další materiály rádi :-)

Eshop

Náš eshop stále jede na plné obrátky a na léto si připravil i řadu novinek, včetně plavek, kraťasů, triček atd. Více zde: www.spartani.cz/novinky/. Prohlédnout a vyzkoušet si oblečení či vybrat a zakoupit další sparťanské suvenýry si samozřejmě můžete i v kamenné prodejně Stylsport v Havanské ulici 12 na Letné, kousek od stadionu Sparty. Tak se stavte, otevíračka je PO-PÁ 10:17 hod.

Osobní vzkaz závěrem
Na úplný konec našich aktualit si dovolíme trochu osobní vzkaz. Nezdá se to, ale provoz kolosu Sparta Forever zabere nějaký ten volný čas. Přeci jen je náš záběr od A do Z. Nejsme jen webem, Sparta Forever je mnohem více. To ale moc dobře víte :-) Proto jsme velmi rádi, že se v poslední době opět o něco více začali zapojovat sparťani, kteří byli se SF dříve spjatí o něco pevněji. To nás těší asi úplně nejvíce a máme z toho neuvěřitelnou radost. Neméně si pak vážíme všech, kteří jsou aktivní i třeba méně pravidelně, nebo jen zřídka. I to je super! Díky, bez vás by to nešlo. SF je od svého založení stavěno právě na tom, že je otevřeno všem sparťanům. A tak to bude i nadále. Více si ostatně můžete přečíst ve Slovo redakce


Hrdost, víra, tradice, neústupnost, čest, bojovnost, síla, nezdolnost….…to je železná Sparta! Tak to bylo, je a bude. Ať se dělo, děje a bude dít cokoliv. To jsme i my, fanoušci Sparty! Nikdy se nevzdáme a nikdo a nic nás nezlomí. Tak velí zákon Sparty! A tak je to hluboce zakořeněno v našich srdcích, myslích a duších. Tak to koluje v naší krvi. To je naše DNA! Vzhůru za dalšími vítězstvími! Společně!

Sparta navždy


Redakce SF


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Hodnocení jednotlivých řad Sparty v uplynulé sezoně - brankáři

Konec dobrý, všechno dobré? To určitě ne - komentář k právě skončené sezona

10 otázek Tomáši Rosickému

Když se Bílek diví, Sysel pláče a Vrba (radostí) skáče - report z výhry Sparty nad Plzní

Rozhovor s Miss SPARTA FOREVER 2020 Káťou

Derby a jiné české maličkosti - komentář k vysoce aktuálnímu dění

Měla by mít Sparta průměrného sportovního ředitele? - názor na současnou situaci ve Spartě

Redakce | 06.06.2021 15:15 Vstoupit do diskuze
0