majk | 26.07.2021 11:09

Máme za sebou první týden sezony. Pojďme se na něj ve zkratce podívat.

Rapid-Sparta

Stovky Sparťanů v zakázané Vídni. Ústupek UEFA a otevření sektoru hostů. Zajmavý, že SLO či jak se ta pitomá funkce jmenuje byl hned připraven nás ve Vídni řídit, ačkoliv ještě den předem nedoporučoval výjezd. Škoda, mohlo nás tam bejt o mnoho víc. Fajn fandění, výborný vstup do utkání. Pak už bylo jen hůř a nakonec ještě můžem děkovat Nitovi, že jsme ještě ve hře.

Plzeň-Brest

Stejně jako Sparta Plzeň výrazně lepší první poločas. Asi nějaké naše specifikum. Těžko říct, čím to je. Že by Bílek a Vrba nedokázali připravit tým tak, aby v prvním zápase sezony po poločase neodpadl se mi moc nezdá. Plzeň si tak od autobusové výpravy z Běloruska nechala branku a může bejt vděčná za zrušení pravidla o brankách na hřišti soupeře.

Plovdiv-Slovácko

První půle hrozná holomajzna, v druhé Slovácko lepší. Pak si nechaj dát z ničeho branku a ze stoprocentní tutovky v závěru není ani střela.

1.kolo ligy

Sparta–Olomouc

Čekal jsem větší rotaci a ta co příšla se mi vůbec nelíbila. Přesto úkol byl splněn. Po špatném začátku přišel zasloužený obrat, Sparta byla lepší, aktivnější, jen to pořád nějak hapruje ve středu hřiště se mi zdá. Hložek by asi potřeboval větší podporu. Nechápu s tak širokým kádrem, proč střídáme tak pozdě.

Plzeň- Mladá Boleslav

Překvapení se nekonalo, Boleslav se probrala až v druhém poločase a byť sehala po bodu, Plzeň výhru udržela. Ze dvou střel na bránu dvě branky, z toho bychom si mohli vzít příklad. Dobrý je, že až nesmyslná marodka se od nás přesunula jinam.

Zlín-Slavia

Nuda, kašpaři tam přijeli s céčkem a stejně vyhráli. Ach jo.

Ostatní zápasy

Hradec mne překvapil bodíkem, Radovi to mazání Smetany celkem trvalo, ale nakonec se urodilo. Pobavil opět na tiskovce, reakce LFA na kritiku nesmyslných opatření jak se dalo čekat. Trapný, čeká nás ještě hodně prudy. Očkování, neočkování…. Karviná neudržela dvoubrankový náskok, Tischler navázal na zajmavé výkony z minulé sezony a dvěma brankami srovnal. Neříkám, že bych ho chtěl mít za týden v kádru, ale rozhodně si ten kluk říká o pozornost ! Teplice s Grigarem v bráně (vraťte nám Čtvrtečku !) nepřekvapivě padli v Budějovicích. Trenér Kučera byl přesto spokojen, nejeli tam jako favorit a odehráli prý dobrý zápas. Toho bych si přál na narozeninách za klauna. Slovácko dobylo Liberec, přes 6 změn v základu oproti sestavě v poháru. Co se to děje ?

Perličky ze studií…..

Od středy přemýšlím nad úvahou komentátora slovenské televize, který se v posledních minutách utkání Slovan-YB Bern (0:0) rozplýval nad změnou s počítáním branek v evropských pohárech. Dřív by prý výsledek domácího prvního zápasu 0:0 nebyl tak cenný, jako je dnes. Máte někdo nějakej nápad ?

Před zápasem Zlín-Slavia jsem se na O2 dozvěděl, že nový trenér Zlína Jelínek má tetování a díky tomu má v kabině větší respekt. Kdyby to tak věděl Jílek, nebo Kotal….. Obejde se Vrba bez toho ?

Béčko

Minulý týden mi nějak uteklo, že už začíná i druhá liga. Béčko v opravdu béčkové sestavě veze cennou výhru z Chrudimi. Kromě branky Václava Sejka se pod výhru výrazně podepsal i brankář František Kotek, který chytil Rybičkovi penaltu. Více se můžete dočíst v pěkném Tommyho článku. Za mne jen dvě věci. Prodlouženej srdcař mentoroval celý zápas z lavičky, čímž se asi dobře připravil na večení Oktagon, který strávil po boku Patrika Schicka. A vzhledem k tomu, v jaké sestavě jsme nastoupili večer s Olomoucí a jak Pavel Vrba zatím šetří střídáním si myslím, že by tam aspoň pár hráčů áčka (Vitík, Minchev, Panák, Drchal, Polidar, Pulkrab….) mělo získávat herní praxi. Sedět mezi lavicí a tribunou je asi to nejhorší, co ty hráče může potkat.

Letem světem

Ok, cvajlígem v Německu vás už nebudu otravovat. Na olympiádě nám Dao odehrál s nastavením kolem 30 minut vítězného zápasu proti Saudské Arábii, v remízové bitě s Brazílií už byl v základu a dolů šel v 75.minutě. Překvapilo mne, když jsem v zápase Partizan-DAC slyšel, že na plac jde odchovanec Sparty Zuberu…..

A co nás čeká v tomto týdnu?

EVROPSKÉ POHÁRY

Sparta-Rapid

Pravděpodobně zápas roku, který bychom pro klid duše (a jistotu evropských pohárů na podzim) opravdu potřebovali zvládnout. Nejsem teda přesvědčenej tak jako Lukáš Štetina, ale věřím. Rapid nemá nic, na co bychom neměli mít odpověď a tak bych řekl, že to bude hlavně o nás. Snad si vzpomenem na dobrý úvod prvního zápasu a dokážeme to otočit.

Brest-Plzeň

Viktoria jede do Jerevanu k odvetě a věřím, že i přes početnou marodku a jen jednobrankovou výhru z prvního zápasu si postup ohlídá. Chtěl bych pak ve Štruncových sadech vidět fantoma tiketů – TNS Llansantfraed.

Slovácko-Plovdiv

Slovácko je v podobné situaci jako my, potřebuje doma vyhrát. Myslím, že to dokáže.

LIGA

Teplice-Slavia

Jak Teplicím nevěřím a v lize by mi nijak nechyběli, v pátek se to všechno otočí. Oni jsou jedni z mála, co proti Slávii hrajou spíš na hranici svých možností, než že by to odevzdali. Myslím, že Slavia bude muset předvést víc než v neděli ve Zlíně. Ale asi bych si na jejich ztrátu moc velké ambice nedělal. Pořád je tam faktor Grigar, který nezachrání ani Moulis.

Liberec-Sparta

Ach jo….myslím, že to bude hodně těžký. Sádroví trpaslíci zahájili ligu domácí porážkou, těžko si budou chtít připsat další. My budem buď na koni a před zápasem s Monacem, nebo dole a před cestou na Famagustu. V Liberci jde vždycky o vypjaté zápasy a tak tentokrát místo overů asi vsadím nějakou redku. Snad si to Šťéťa nevybere už ve středu.

Karviná má doma Hradec, tak nějak si představuju, když se potká slepej s hluchym. Boleslav má doma Jablonec, to by mohl být velmi dobrej fotbal, očekávám dost branek. Jílkova družina má doma Pardubice, tělocvikář by se mohl radovat. Olomouc u nás nehrála vůbec zle, otázka je, jak jim pujde dobývání. Baník má doma Zlín. Ševci sice se Slávií bojovali, kvalita tam ale moc není. Myslím, že si Baník poradí. Jsem zvědavej zda dostane prostor Sor, který mi typologicky přijde hodně zajmavej. Slovácko má doma Budějovice, byť mu víc vyhovuje hrát na brejky než tvořit, mělo by to zvládnout. Ligu uzavírá Bohemka s Plzní, což by mohl bejt taky dobrej fotbal a vůbec nečekám, že by tam měla Viktorka vyhrát.

Béčko

V neděli čeká béčko domácí premiéra proti Prostějovu, který trénuje Jirka Jarošík. Víc než výsledek mne asi zajmá sestava, s kterou do zápasu půjdem. Termín se mi líbí, přelidnění snad nehrozí, když vedení chytře zahamtlo permanentkářům jednu z posledních výhod a tak jsem také zvědavej, na kolik si takovej zápas vedení cení a zda dokáže zajistit stream, který by nevypadával.

Na co se v následujícím týdnu těšíte vy?

majk

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Sejky pálil, Fany čaroval - report z výjezdu na první zápas béčka Sparty v II. lize po deseti letech

Na prahu nové sezony. Sparta do ní jde silnější. Nebo ne? - malé "preview nové sezony

Hodnocení sezony - útočníci - ještě jeden návrat k uplynulé sezoně

Zakázaný výjezd do Vídně - report z výpravy na první utkání 2. předkola LM do Vídně s místním Rapidem

Co týden dal a dá (0. díl)

Fanoušci rozhodli o nejlepším hráči uplynulé sezóny. Ten si to opravdu zasloužil!

Promarněná šance, aneb jak ukázkově vyjebat s vlastními fanoušky - názor k současnému dění, které hýbe sparťanskou obcí

majk | 26.07.2021 11:09 Vstoupit do diskuze