Redakce | 10.01.2022 18:57

Už se stalo pěknou tradicí, že na přelomu roku se setkávají fanoušci Sparty s hráči, kteří psali historii našeho klubu a vždy se k tomu i namotá nějaké to životní jubileum :) A jinak tomu nebylo ani ani tentokrát.

Loni nám do toho hodil vidle covid a opatření kolem něj a ani letos to nebylo úplně jednoduché vše kvůli současné situaci zorganizovat, ale nakonec se dobrá věc podařila a i když to bylo tentokrát právě z důvodu této divné doby více komornější, až takové domáctější, tak jsme si to opět nadmíru užili.

Pozvání tentokrát přijali hráči, na které vzpomínáme opravdu hodně rádi (ne že by tomu bylo v minulých setkáních jinak :) ). A tak jsme se mohli užít pěkný večer s golmanskou legendou Sparty Jardou Blažkem, kanonýrem s velkým sparťanským srdcem Davidem Lafatou, kterého nám "přivezla" jeho manželka Kamila a jež byla ozdobou celého večera, se Zdeňkem Svobodou, skvělým hráčem Sparty devadesátých let a osminásobným mistrem ligy, s Bédou Vrabcem, členem zlaté party devadesátých let a nedostižným exekutorem přímých kopů, Martinem Frýdkem, ke kterému asi není opravdu co dál dodávat a Víťou Lavičkou, skvělým člověkem, hráčem, trenérem, kterého snad musí milovat všichni sparťanští fanoušci.

Jak jsme psali výše, vždy se najde na těchto setkáních někdo, kdo během posledních měsíců oslavil, nebo případně za pár měsíců oslaví nějaké to životní jubilem. A samozřejmě to bylo i tentokrát. V lonském září oslavil 40 let David Lafata a v květnu čeká padesátka na Zdendu Svobodu. Oba dva se tak dočkali nejen velkého aplausu (a v případě Lafiho samozřejmě i jeho chorálu :) ), ale i nějakých těch dárečků z našeho eshopu www.spartani.cz. Malé překvapení od fanoušků čekalo pak i na paní Kamilu, co by přece byli muži bez svých žen a o fotbalistech a jejich kočovnému povolání to platí dvojnásobně :) A snad i nová verze Lafiho chorálu se jí taky líbila :)

Celé setkání se pak odehrávalo v opravdu velmi příjemném a pohodovém duchu, na "velkoploškách" běžela videa a záběry ze slavných zápasů Sparty, medailonky hráčů, jejich branky, úspěchy, oslavy, no prostě samé poklady :) Nechyběly ani tentokrát klasické "historky z natáčení", příběhy jak z ér Václava Ježka či Dušana Uhrina, ale i z těch novějších, z těch podařenějších, i z těch méně. Bylo opravdu zajímavé slyšet vlastní verze různých příběhů a "kauz", které nám byly předkládány zejména našimi novináři a jejich "důvěryhodnými" zdroji :) Nechybělo ani chutné pohoštění a na žížu podávaná Plzínka.

Na hostech bylo vidět, jak si tohoto pozvání vážili a jak jsou rádi, jak řekl Víťa Lavička, že jsou mezi svými. Bylo to opravdu super a strašně jsme si to všichni užili. Pánové byli ochotní, povídali si, fotili se, podepisovali, zpívali, no prostě pohodička. Díky!

A velký dík samozřejmě směřuje i organizátorům, protože v téhle době a dá se říci celkem narychlo něco zorganizovat, to není vůbec žádná sranda, to všichni víme. Takže opět velký palec nahoru! Příští setkání už snad bude v lepších časech a v lepší době, doufejme.

Važme si bývalých hráčů, kteří psali zlatou historii našeho klubu a kteří ani v časech, kdy se fotbal a fotbalové kluby čím dál tím více stávají marketingovými produkty, nezapomínají na to, pro koho se fotbal hraje a vždy se rádi setkají s těmi, kteří jsou tím pravým srdcem klubu, s fanoušky. Protože majitelé, zaměstnanci, trenéři, hráči, manažeři, strategie apod. se mění, ale fans zůstávají. Díky jim za to!

Sparta Forever!

Redakce

Redakce | 10.01.2022 18:57 Vstoupit do diskuze
0